Zobacz wÄ…tek - zwrot uszkodzonego motocykla
NAS Analytics TAG

zwrot uszkodzonego motocykla

Przepisy, prawo
_________

zwrot uszkodzonego motocykla

Postprzez Poszukiwacz13 » 29/6/2017, 20:26

Witam serdecznie w żalu
18 dni temu nabyłem motocykl marki ktm exc 500 2014 roku niestety okazał się moim gwoździem do trumny. Motocykl sprzedający przywiózł mi pod dom po krótkich oględzinach i przejażdżce skusiłem się na niego. Był trochę zaniedbany ale jak to sprzęt używany w terenie nie uznałem jako zbyt niepokojący znak, zmartwiła mnie jednak malowana rama i zamalowany numer vin, sprzedający zdarł farbę na moich oczach no i vin się pokazał (kilka liter jest mocno nieczytelnych i trzeba się mocno przyjrzeć żeby odczytać). Sprzedawca przekonywał że przekrętu niema pokazał faktury na zakup motocykla i badanie techniczne zrobione dzień wcześniej no więc przystałem na to. Sprzedawca pojechał a ja postanowiłem się przejechać nowym nabytkiem zrobiłem 30 minutową rundkę wszystko spoko, tylko na łączeniu tłumika a rury idącej do cylindra pojawił się olej(moto nie kopciło). Moto odstawiłem do mechanika który dopiero w poniedziałek miał czas się tym zająć; no i tu pojawił się prawdziwy koszmar, góra silnia składana na najtańszych uszczelkach z czego ta pod głowicą była posmarowana smarem miedzianym (wyglądał jeszcze całkiem świeżo) za to pod cylindrem silikonem, tłok zużyty z nowymi pierścionkami; mało tego chłodnice okazały się pogięte czego nie wychwyciłem podczas oględzin i pod główką ramy mechanik znalazł wgniotkę która raczej na oryginalną nie wygląda. I teraz dla was pytanie jak to ugryść co mogę w tej sytuacji zrobić do kogo się skierować i jakie szanse są żeby coś ugrać.
Ps. Jak na razie zadzwoniłem do diagnosty który robił przegląd w tym motocyklu i zapytałem się jakim prawem podbił przegląd jak numer vin był nieczytelny (poprosił o numer do właściciela moto obiecał wyjaśnić sprawę i się już nie odezwał)
Poszukiwacz13
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/6/2017, 20:03


Re: zwrot uszkodzonego motocykla

Postprzez jasnoksieznik » 1/7/2017, 16:35

Ciekawe problemy, które musisz rozważyć przed podjęciem dalszych kroków:
- definicja "wady ukrytej"
- "niezgodność towaru z umową"
- treść umowy - czy podpisałeś, że "zapoznałeś się ze stanem technicznym pojazdu"?

dodatkową różnicę robi, czy kupiłeś od osoby prywatnej, czy od handlarza - mają zastosowanie inne przepisy.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: zwrot uszkodzonego motocykla

Postprzez Czester » 2/7/2017, 19:04

Dodałbym do tego jeszcze udowodnienie sprzedającemu, że o wspomnianych wadach wiedział i umyślnie ukrył je przed kupującym, co w przypadku kupna od osoby prywatnej będzie stanowiło nie lada wyzwanie.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Re: zwrot uszkodzonego motocykla

Postprzez andy7 » 3/7/2017, 20:50

Widze Problem zgola inaczej.

Zadzwonil bym do diagnosty i zapytal, cze chce miec zrobione Kolo doopy ?

Prokuratura napewno b. chetnie zajmie sie lapowkarstwem diagnosty.......

I po tej lini bym jechal.

Tyle, ze trzeba byc konsekwentnym i nie odpuszczac.

Jakiegos adwokata tez moglbys skonsultowac.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: zwrot uszkodzonego motocykla

Postprzez Poszukiwacz13 » 5/7/2017, 20:42

i chyba też to tak ugryzę
Poszukiwacz13
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/6/2017, 20:03



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê