Zobacz wątek - Brak małego briefu
NAS Analytics TAG

Brak małego briefu

Przepisy, prawo
_________

Brak małego briefu

Postprzez Calina » 26/8/2007, 16:10

Sorka jeśli ktos już o tym pisał ale ja na forum jescze tego nie widziałem. Mam do kupienia GS-a 500 z 1991 r. Koleś kupił go sprowadzonego z Niemiec i jeżdził w tym sezonie na lewych blachach, ma do niego OC i przeglad tylko że brakuje komletu dokumentów. Mam pytanie czy ktoś wie czy będe mógł zarejestrować motor gdy brakuje mi małego briefu?? A jeśli nie to czy istnieje mozliwość jego wyrobienia na miejscu?? Czytałem że w niektórych Niemieckich landach maly brief niszczy sie przy sprzedaży ale mimi to polskie urzędy go wymagają.
z góry dzięki za pomoc.
Calina
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19/8/2007, 14:33


Postprzez tempv » 31/8/2007, 06:45

Za latanie na lewych blachach, ale z waznym przegladem i OC niewiele Ci zrobia... Teoretycznie odholuja pojazd... W praktyce przy zwyklej kontroli jedynie rzucisz na flaszke :)
Mnie dorwali na takich namalowanych mazakiem za przekroczenie szybkosci :) Oczywiscie roznie mozesz trafic i trzeba sie liczyc, ze dalej nie pojedziesz...
Masz przeglad i OC jedynie nie mozesz poruszac sie ze wzgledu na brak tablic - podobna sprawa gdyby Ci tablice np ukradli... Jest to jakies drobne wykroczenie i nic wiecej :)
Kolejna sprawa to oclenie (czy akcyza... jak zwal tak zwal) Polski przeglad oznacza, ze pojazd byl w kraju... DO 5 dni musisz zglosic sie do celnego... Mysle, ze przy wrednej pale mogliby Cie podkablowac...
Kiedys za samochod dostalem mandat na cle za nieterminowe zgloszenie (podobna sytuacja - przeglad i OC)
Pewnie niewiele pomoglem bo pytalas o brief... Biorac pod uwage upierdliwosc urzedow... eh... Ale POWODZENIA ! :)
__________________________
Bojowa Kawusia Zetusia 750 :))
Avatar użytkownika
tempv
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 31/8/2007, 05:50




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê