Zobacz wÄ…tek - Kategoria a2
NAS Analytics TAG

Kategoria a2

Przepisy, prawo
_________

Kategoria a2

Postprzez Green Enfer » 31/1/2015, 13:57

Cześć, witajcie. Chciałabym dowiedzieć się, jak w kwestii formalnej opisane jest egzaminowanie w kat. A2, oraz kiedy najwcześniej przed 18 urodzinami można przystąpić do szkolenia oraz egzaminu. Od paru osób słyszałam, że trzeba mieć ukończone 17 lat i 9 miesięcy, żeby przystąpić do egzaminu, a odbiera się po ukończeniu 18 lat, ale poniekąd to jest tylko na kat. B, więc chciałabym skonfrontować to z Wami, jak to dokładnie jest. Wolałabym zdać a2 jak najwcześniej, bo urodziłam się pod koniec listopada, a jak wiemy jest to okres dość... niestabilny pogodowo :P lepiej uniknąć odwlekania terminu egzaminu aż do wiosny, tym bardziej, że w między czasie za bardzo nie będę miała opcji żeby się doszkalać w praktyce.
Pozdrawiam! :)
Green Enfer
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/1/2015, 13:50


Postprzez SpeedyGonzales » 31/1/2015, 17:12

Możesz zacząć KURS 3 miesiące przed urodzinami, natomiast EGZAMIN może się odbyć najwcześniej w dniu 18tych urodzin.

Pełne A będziesz mogła zdać w wieku 24 lat (jak ktoś ma A2 od bodajże dwóch lat może zrobić w wieku 20 lat).

Zapisujesz się na kurs i przed/w trakcie robisz badanie (badanie często organizują OSK), z badaniem idziesz po PKK do swojego urzędu komunikacji i dają Ci to za darmo.

Wskazówka: badanie możesz sobie zrobić na A2 i B za jednym zamachem, dostaniesz dwa PKK. Ponadto dowiedz się czy w wybranym OSK wołają pierw badania i PKK ale raczej rzadko to się zdarza. Wybierz tylko dobry OSK i działaj.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez madcap » 31/1/2015, 21:59

korekta
do egzaminu może przystąpić miesiąc przed.
ale odbiór dopiero z dniem osiągnięcia wymaganego wieku.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez SpeedyGonzales » 31/1/2015, 22:47

O, coś nowego. Podobnie jak bezterminowo ważna teoria na daną kategorię, wcześniej pół roku i od nowa.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Green Enfer » 2/2/2015, 20:18

Zgadza się. Dzisiaj byłam w WORDzie i okazało się, tak, jak kolega wyżej wspomniał- można zdawać egzamin miesiąc przed 18, a kurs 3 miesiące. Tak też jest mi całkiem na rękę, zawsze lepiej pod koniec października niż listopada ;) Planuję zdawać B i A2 jednocześnie, także dzięki za podpowiedź z tymi badaniami. Co do A- tak, można je zrobić już po dwóch latach posiadania A2, więc tutaj też całkiem spoko :) Z OSKiem za bardzo nie będę miała pola do manewru, ale jakoś to będzie, postaram się wybrać najlepszy z najgorszych. Dziękuję za odpowiedź!
Green Enfer
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/1/2015, 13:50



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê