Zobacz wÄ…tek - Karta motorowerowa/prawo jazdy am. PROBLEM
 
NAS Analytics TAG

Karta motorowerowa/prawo jazdy am. PROBLEM

Przepisy, prawo
_________

Karta motorowerowa/prawo jazdy am. PROBLEM

Postprzez moreb » 5/1/2015, 22:52

Witam, mam 17 lat i mam problem z karta motorowerowa,czy jak to teraz jest prawem jazdy kategori AM. Moim najwiekszym bledem zycia bylo to ze nie zrobilem darmowej karty motorowerowej. Co sie stalo to sie nie odstanie,ale tutaj mam pytanie. Jak mam sobie poradzic bez tej oto karty na drodze? Jezdze juz rok skuterem i dzieki Bogu mnie jeszcze nie zlapano,i oby tak zostalo.Ale w razie czego co zrobic? podrobic sobie pieczatke dwuzlotowka? Zbajerowac ze zostawilem w domu? Policja ma wogole baze danych kto ma karte a kto nie? Mysle ze nie? Licze na pomyslowe odpowiedzi zeby za wszelka cene uniknac mandatu i kary. Robienie prawka AM odpada,za rok mam 18wiec juz bede autem jezdzil. Prosze o pomoc i porady. Pozdrawiam
moreb
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/1/2015, 22:49


Postprzez leff » 6/1/2015, 00:44

puknac sie w leb najpierw

albo robisz AM albo nie jezdzisz a pieczatke z dwuzlotowki to sobie na czole strzel

poczytaj sobie o konsekwencjach jazdy bez uprawnien w swietle OWU OC
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Fugu » 6/1/2015, 10:57

Musiz miec zarabiste zycie, skoro nie zrobienie karty motorowerowej jest twoim najwiekszym zmartwieniem.

Falszerstwo dokumentow sobie daruj, za to idzie sie siedziec:

http://www.arslege.pl/falszerstwo-dokumentu/k1/a310/
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez jasnoksieznik » 6/1/2015, 17:04

Fugu - nie strasz gościa, wcale się nie idzie siedzieć. Za pierwszym razem są zawiasy :D

A z wyrokiem, to ani urzędnikiem, ani prawnikiem, ani nawet cieciem na budowie (w sensie - ochroniarzem) nie zostanie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Fugu » 6/1/2015, 17:55

Zawiasy nie sa przywilejem - trzeba na nie zasluzyc. Defaultowo idzie sie siedziec.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Boshi » 8/1/2015, 17:17

Fugu, ma 17 lat. W tym wypadku ważna jest ustawa o postepowaniu w sprawach nieletnich.
Sądzić go będzie sąd rodzinny to raz. Dwa, że w sporej ilości przypadku dostaje się zawiasy, choć wszystko zależy od sprawy, okoliczności, postępowania,opinii, uprzedniej karalności itd.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Fugu » 8/1/2015, 17:26

Ok, inaczej - zagwarantujesz ze dostanie "tylko" zawiasy?

Pomijam fakt, ze niezaleznie czy dostanie zawiasy czy cokolwiek innego, to ma napaprane w papierach na nastepne 5..10 lat.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Boshi » 8/1/2015, 21:37

Nie 5-10 tylko okres próby+6msc.

W tym wypadku podlega pod ww. ustawÄ™ a nie kk.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez Fugu » 8/1/2015, 21:51

Zmotywowales mnie troche do pokopania w aktach prawnych. Masz racje, jesli dostanie zawiasy to okres proby + 6 mcsy. Super sprawa, dla osoby ktora wlasnie stara sie o wyksztalcenie i probuje wkroczyc w dorosle zycie.

Nie masz natomiast do koncja racji z wysokoscia wyroku - wprawdzie bedzie go sadzic sad rodzinny, ale z racji ukonczenia 17 roku zycia na podstawie KK - z tymi samymi wymiarami kar, jak dla doroslych. (Dz.U. z 2002 r. Nr 11 poz. 109 z zm.) Zapomnij wiec o klasycznych karach dla nieletnich typu upomnienia czy nadzor kuratora.

I w dalszym ciagu ignorujesz, ze zawiasy nie sa gwarantowane, OP zastaniawiajac sie nad konsekwencjami swojego poczynania powinien celowac w gorny wymiar kary (5 lat pierdla) z nadzieja ze bedzie mniej, niz ludzic sie ze dostanie najnizszy w zawiasach. I dokladnie w tym kierunku powinienes go motywowac, zamiast udzielac "rad od serca".
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Boshi » 9/1/2015, 00:05

Fugu, żadne przestępstwo nie jest fajne, zwłaszcza, że i tak taka osoba widnieje w bazie KSIP oraz nie dostanie przez pewien czas zaświadczenia o niekaralności. Tak jak pisałem art 76 kk, 107kk . Oczywiście jeżeli sprawca wypełni wszystkie nałożone na niego obowiązki jak grzywna itd.

Co do drugiego to przeczytaj art 10 kk.

Ja nie mam zamiaru nikogo motywować, każdy ma swój rozum i wie co robi.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê