Zobacz wątek - Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!
NAS Analytics TAG

Chcą wyłudzić moje odszkodowanie!Prośba o POMOC..!

Przepisy, prawo
_________

Postprzez marcin82pn » 18/2/2015, 17:23

Dzięki za ciekawa lekturę tak jak napisałeś nikt u mnie nie był a motocykl sobie stał na parkingu do czasu jego garażowania.Prawda jest taka że policji wogóle nie zależy na rozwiązaniu sprawy wiec o swoja obrone trzeba samemu zadbać i to jak najszybciej.. Ja mam nauczke ponieważ na początku wierzyłem ze ktoś sie pomylil.. i cala sprawa bedzie inaczej wygladac..lecz mimo to jestem dobrej myśli więc na pewno napisze jak to sie zakonczylo.Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47


Postprzez marcin82pn » 10/3/2015, 21:52

Z akt wynika że osoba poszkodowana i świadek to młodzi POLICJANCI..Czekam na termin sprawy resztę z pewnością opiszę.. tak dla przestrogi...
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47


Postprzez severian » 10/3/2015, 23:24

Stary teraz to już wszystko jasne.Masz strasznego pecha.Ciekawi mnie jak adwokat to skomentował.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Pierzo » 11/3/2015, 08:03

Obawiam się, że jak jakiejś gazety tym nie zainteresujesz to przegrasz z kretesem.
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych.
Avatar użytkownika
Pierzo
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2/9/2014, 09:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez marcin82pn » 11/3/2015, 09:58

No pech ale na kogoś musiało trafić.Wszystko stało sie jasne nawet podejście policji do sprawy:)Z pewnością w gazecie cała sprawa zostanie opisana.Nie można sie poddawać i przyznawać do czegoś czego sie nie zrobiło bo za chwilę co drugi motocyklista zostanie pomówiony i skazany za samo posiadanie motocykla.. :shock:
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez marcin82pn » 30/3/2015, 11:31

Witam może ktoś pomoże określić marke oraz model motocykla.Wielkie dzięki.Pozdrawiam.
Załączniki
m4.jpg
m4.jpg (94.88 KiB) PrzeglÄ…dane 3001 razy
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez AnLex » 31/3/2015, 08:33

Po tym zdjęciu to nawet koloru motocykla nie można określić. Wniosek o logowanie telefonu byłby bardzo przydatny na ustalenie, że to nie Ty kierowałeś w chwili zdarzenia. Można pomyśleć o wniosku na logowanie telefonu rzekomego pokrzywdzonego i świadków z tego dnia, aby potwierdzić, czy byli na wskazanym miejscu zdarzenia lub w jego pobliżu. Poza tym powołać świadków, którzy potwierdzą, że motocykl w tym dniu nie był nikomu pożyczany i stał na parkingu. Warto pomyśleć, nad ewentualnym ustaleniem, czy świadkowie w chwili w której doszło do zdarzenia nie byli przypadkiem w pracy. Porównać godziny rzekomego zaistnienia wypadku z tym, o której zawiadomiono policję, bo rozumiem, że zrobili to niezwłocznie jak nakazywałaby logika.

Osobiście doradzałbym napisanie listu o pomoc do Helsińskiej Fundacji Prawa Człowieka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Niestety z tym domniemaniem niewinności to różnie w tym kraju bywa :(
Kancelaria Prawno -Odszkodowawcza AnLex | www.kancelariaanlex.pl | tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72
Avatar użytkownika
AnLex
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 8/11/2011, 13:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miki1406 » 2/4/2015, 07:27

Ducati?? ZZR?? SV?? Ciężko powiedzieć...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez lagiboy » 3/4/2015, 08:24

może DL V-Strom? może ZX? może CBR może CBF? motocykl może być inaczej pomalowany na czaszy inaczej na reszcie kolor ciemny ale określić nie dam rady, obraz jest zbyt niebieski więc może niebieski, granatowy, grafitowy, szary, czarny,
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Fugu » 3/4/2015, 09:02

AnLex napisał(a):Wniosek o logowanie telefonu byłby bardzo przydatny na ustalenie, że to nie Ty kierowałeś w chwili zdarzenia.


Przestan ogladac kiepskie kryminaly i opowiadac bajki....

1.) nigdy nie zostawiles telefonu w domu, pracy, samochodzie, torebce zony.....?
2.) operatorzy nie przechowuja tych danych "na zapas", a nawet jesli to nie dluzej niz 90 dni
3.) operator nie wyda tych danych (nawet gdyby mial) bez nakazu prokuratora
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Rolnik62 » 3/4/2015, 11:42

marcin82pn napisał(a):Witam może ktoś pomoże określić marke oraz model motocykla.Wielkie dzięki.Pozdrawiam.


A to nie jest takie coÅ› ? W takim malowaniu

Obrazek (otwórz link)

Przód

Obrazek (otwórz link)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marcin82pn » 3/4/2015, 19:05

Dzięki Wszystkim za informacje jak dla mnie to jest yamaha fazer, badż kawasaki zx6r ale sam nie jestem na 100% pewien.Jedno jest pewne ze nie jest to honda cbr 600rr którą posiadam.Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez lagiboy » 3/4/2015, 21:52

Obrazek svka też pasuje,
Obrazek CBF też pasuje

zdjęcie jest z dupy i całe gówno widać poza tym że motocykl ma dwa światła
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez marcin82pn » 3/4/2015, 22:41

Niestety wyrazniejszego zdjecia nie udalo mi sie zdobyć.Najbardziej pasowałby taki:
Załączniki
fazer.JPG
fazer.JPG (28.08 KiB) PrzeglÄ…dane 2914 razy
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez AnLex » 4/4/2015, 05:46

Fugu napisał(a):
AnLex napisał(a):Wniosek o logowanie telefonu byłby bardzo przydatny na ustalenie, że to nie Ty kierowałeś w chwili zdarzenia.


Przestan ogladac kiepskie kryminaly i opowiadac bajki....

1.) nigdy nie zostawiles telefonu w domu, pracy, samochodzie, torebce zony.....?
2.) operatorzy nie przechowuja tych danych "na zapas", a nawet jesli to nie dluzej niz 90 dni
3.) operator nie wyda tych danych (nawet gdyby mial) bez nakazu prokuratora


Nie ma to jak merytoryczny hejt w dyskusji, który pomaga rozwiązać pytającemu jego problem

Odnosząc się do tego co napisałeś:

1. co ma do rzeczy zostawienie telefonu?

2. podaj podstawę prawna, która mówi o tym, że dane przechowywane są przez 90 dni???

Wg mnie zgodnie z art. 180a ustawy Prawo telekomunikacyjne dane te sÄ… przechowywane przez rok czasu.

3. przecież nie napisałem, że pokrzywdzony ma się zwrócić do operatora, bo przecież nie wie w jakich sieciach telefony mają rzekomy pokrzywdzony i świadkowi. Wniosek taki składa się do organu prowadzącego dochodzenie, albo do sądu jeśli to on przejął już sprawę do rozpoznania. Wniosek dowodowy nie kosztuje a może pomóc

Czekam na merytoryczną odpowiedź :)
Kancelaria Prawno -Odszkodowawcza AnLex | www.kancelariaanlex.pl | tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72
Avatar użytkownika
AnLex
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 8/11/2011, 13:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 4/4/2015, 06:58

@1: tylko tyle, ze udowodnienie, ze telefon pana X byl, danego dnia w Ciechocinku, w zaden sposob nie udowadnia, ze pan X tez tam byl. Telefon rownie dobrze mogl byc w torebce zony, a pan X u kochanki.
@2:
a.) art. 180a mowi o danych zdefiniowanyc w art. 180c, a ten znow o przechowywaniu danych powstalych w trakcie polaczenia. Nie mowi nic o ciaglym logowaniu pozycji telefonu.
b.) zakladajac nawet, ze telefon byl w trakcie polaczenia, znajomosc BTSu pozwala na okreslenie pozycji telefonu z do wielkosci celi. Ta jest kolem (lub jego sektorem) o srednicy do ~35 km.
c.) w celu ustalenia dokladnej pozycji telefonu, potrzebne jest przelaczenie sieci w specjalny tryb pracy - wymuszenie serii hand over - i uzycie triangulacji. Tego nie da sie zrobic po fakcie.
@3: biorac pod uwage, ze pozycja telefonu nie jest zadnym dowodem na to czy swiadek jest wiarygodny, zycze powodzenia w zdobywaniu "dowodow" ktore kazdy student po tygodniu prawa moze obalic z palcem w nosie.

A nawet jesli uda ci sie udowodnic, ze telefon byl w celi, ktora obejmuje miejsce zdarzenia, a sedzia uwierzy, ze wlasciciel byl w miejscu, z ktorego widzial zdarzenie (a nie za rogiem, w kawiarni) i uwierzy jego zeznania, zastanow sie, czy to jest sytuacja, ktora jako prawnik poszkodowanego chciales osiagnac, piszac pierwszy post.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez marcin82pn » 4/4/2015, 09:14

Panowie nie ma sensu sie kłócic.Ważne są wszystkie informacje bo zawsze jakaś sie może przydac, zresztą za wszystkie jestem wdzięczny.Chciałem dokładnie określic marke żeby przedstawić przed sądem który nie koniecznie musi sie znać na motocyklach że to nie ten moto ktory posiadam.Na zdjęciu widać parę różnic pytanie tylko jak do tego podejdzie sąd.A z tym domniemaniem niewinnosci to raczej u Nas nie działa inaczej byłbym niewinny gdyż nie ma żadnych konkretnych dowodów poza pomówieniem i nagraniem jadącego motocykla.Swoją drogą dobrze ze nie roweru:)W połowie miesiąca sprawa w sądzie.
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez lagiboy » 4/4/2015, 11:00

fugu ja pierdziele, stroną w sprawie jesteś? skoro nic nie kosztuje to co szkodzi spróbować, a może pomoże.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez marcin82pn » 26/6/2015, 21:14

Witam sporo czasu mineło i dzięki wierze w wymiar sprawiedliwości a nie policjantow doczekałem sie wyroku sądu okregowego który podtrzymał wyrok sądu rejonowego a mianowicie iż nie moge byc oskarzony o to iz nie wskazalem komu powierzylem motocykl w dniu kolizji skoro nikomu go nie powierzałem i wszelkie dowody wskazują na to iż nie jest to mój motocykl brał udział w rzekomej kolizji na co sa swiadkowie.Tak więc mimo starań policji a raczej celowych zaniedbań z ich strony bo w taki sposób mogli pomóc swojemu koledze po fachu i koleżance z WRD w wyłudzeniu mojego odszkodowania nie udało im sie i cała sprawa zakonczyła sie pomyśłnie:)Z mojej strony czekam na odpis wyroku i wyjasnienie calej sprawy w ubezpieczalni oraz regres ubezpieczenia i utraconych znizek OC.Dodam iz w takiej sprawie warto zdobyc oswiadczenia swiadkow ktorzy sa w stanie zlozyc zeznania i zdobyc nagrania potwierdzajace Wasza niewinnosc nie czekajac i nie liczać na działanie policji.Nie walczac i nie broniac sie nie mamy szansy na wygrana sprawe gdyz sad uzna iz skoro sie nie bronimy tzn. ze mamy cos na sumieniu...Mam nadzieje ze na tym sprawa sie nie zakonczy i bede dazył zeby mlodzi policjanci zostali odpowiednio wynagrodzeni.Pozdrawiam
marcin82pn
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12/11/2014, 20:47

Postprzez lagiboy » 27/6/2015, 08:21

no faktycznie długo to się ciągnie 3 miechy od ostatniego razu. dobrze że się sprawa wyklarowała. powodzenia w nagradzaniu :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê