Zobacz wątek - Prawo jazdy A2- czyli perypetii ciąg dalszy
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy A2- czyli perypetii ciąg dalszy

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy A2- czyli perypetii ciąg dalszy

Postprzez KoleśSM » 3/3/2014, 12:54

Cześć,


otóż mając A1 od 6 lat postanowiłem coś z tym zrobić, a mianowicie podskoczyć o kategorię wyżej. Niestety nie wyrobiłem się z prawkiem zanim zmieniła się ustawa, więc mając 22 lata muszę robić A2. Słońce pachnie, kwiaty świecą, ciepły wiatr śpiewa, a ptaki wieją... czyli cały dzień rozmyśla się już o moto. Mieszkając w jednym z większych polskich miast na literę W i Pałacem Kultury w środku znalezienie 60 000 OSK nie było problemem. Po obdzwonieniu 3 dowiedziałem się, że W CAŁEJ WARSZAWIE, A PRAWDOPODOBNIE I POLSCE NIE MOŻNA LEGALNIE ZROBIĆ PRAWA JAZDY KAT. A2. Wszystko dlatego że żaden OSK nie ma pozwolenia, na skutek tego że ma wejść jakaś nowelizacja, czy też poprawka a wszystkie kursy odbywające się na chwilę obecną są nielegalne...

Podsumowując... jest świetnie bo nasi ustawodawcy wymyślili kategorię widmo i przez ich błędy tysiące osób takich jak ja są w kropce.

Tu pojawia się moje zapytanie: czy jest możliwość LEGALNEGO zrobienia prawa jazdy w miarę szybko, czyt. Czechy, czy też inna zagranica?
KoleśSM
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/1/2014, 19:26
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez leff » 3/3/2014, 13:35

u Kulika pytales?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez jasnoksieznik » 3/3/2014, 14:11

Formalnie rzecz biorac, zeby robic legalnie prawo jazdy w jakims kraju, musisz byc w nim zameldowany. W krajach UE przez co najmniej pol roku. Jesli ktos Ci opowiada, ze potrafi inaczej, to znaczy, ze kombinuje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez KoleśSM » 3/3/2014, 14:28

leff napisał(a):u Kulika pytales?


nie pytałem, przedzwonię i dam znać na wypadek gdyby ktoś inny potrzebował takowego info, aczkolwiek wątpię, jako że jest to szkoła w WWA, a z tego co czytałem nikt w tym zacnym mieście nie dostał jeszcze zgody. Wciągnęła mnie ta sprawa, bo to jest niedorzeczne i mam zamiar ją zgłębiać do póki się nie dowiem o co chodzi [ew. się nią znudzę, bądź inne obowiązki odciągną ją na drugi plan]



EDIT:

Pan Kulik nie ma A2 nawet w swojej ofercie na stronie
KoleśSM
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/1/2014, 19:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 3/3/2014, 14:32

SARBO sie przyznaje do A2
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Karol20 » 3/3/2014, 14:35

Ze strony kulikowiska:

"PS. Z powodu indolencji urzędników resortu transportu, nie możemy prowadzić kursów kategorii A2, za co przepraszamy. Niestety, akty prawne, nawet wadliwe i debilne w treści, są obowiązujące, co uniemożliwia nam szkolenie osób zainteresowanych tą kategorią..."
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez KoleśSM » 3/3/2014, 18:03

leff napisał(a):SARBO sie przyznaje do A2



o to chodzi w moim pierwszym poście, znalazłem milion szkół oferujących A2 i wszystkie podczas rozmowy telefonicznej udzielają mi informacji o tym że trzeba czekać aż jaśnie nam panujący uchwalą coś co da się wprowadzić w życie. Generalnie nawet nie wiadomo co oni chcą tam za zmiany wprowadzać.

dzwoniłem do Kulikowiska, oczywiście potwierdzili. Pozostaje nam A-dwujkowiczom czekać....

czuję że skończy się to po prostu wzrostem liczby osób jeżdżących bez uprawnień, bo narwanych ludzi nic nie powstrzyma przed wejściem na moto, a takie sytuacje tylko popychają ludzi w kierunku takich zachowań.
KoleśSM
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/1/2014, 19:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qwerty01 » 8/3/2014, 21:22

Mam info (raczej pewne, mój kumpel zrobił przed zimą A2 w tej szkole), AutoSzkoła Sławek w Piasecznie robi A2 ale wszystkie jazdy masz na terenie Warszawy. Ogólnie to można próbować robić tuż za Warszawą.
qwerty01
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8/10/2013, 10:53

Postprzez KoleśSM » 9/3/2014, 12:59

dzięki za info qwerty01, przedzwonię do nich w poniedziałek i się wszystkiego dowiem co by nie wpieprzyć się na minę z jakimiś nieważnymi kursami.
KoleśSM
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25/1/2014, 19:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez natrejst » 9/3/2014, 18:35

czes, tez mam zamiar robić w warszawie a2 i trochę mnie zestresowałeś. na stronie motorista.pl co jakiś czas zmieniają się terminy kursów więc może tam da się zrobić. jeżeli znajdziesz coś jeszcze to napisz. pozdrawiam
natrejst
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/3/2014, 18:27

Postprzez qwerty01 » 9/3/2014, 18:53

Napisałem do jednej szkoły w Warszawie i oto odpowiedz:

Witam,

Niestety dobrze Pan słyszał. Wszystko zależy niestety od nowej Ustaw i interpretacji przez poszczegolne Starostwa. Starostwo rejonu Miasta Stołecznego Warszawa nie wydaje zgody na prowadzenie i wydawanie zaświadczeń ponieważ pominieto zapis i nie uwzględniono jednej literki A2 w nowej ustawie przypisujac jednoczesnie dotychczasowym instruktorom moc prawna do prowadzenia szkoleń na ta kategorie.
W świetle prawa nasi dotychczasowi instruktorzy nie posiadaja uprawnień co jest kompletna sprzecznoscia ponieważ szkolenie kat. A2 niczym się nie różni od szkolenia na A.

Ponieważ nasz Ośrodek Szkolenia zarejestrowany jest w Piasecznie wydanie zaświadczenia nie będzie problemem.
Starostwo Piasecznskie wydaje zgody.
Pozdrawiam.



-------- Oryginalna wiadomość --------

Treść wiadomości:

Witam, Czy można u was zrobić prawo jazdy kat. A2? Słyszałem że żaden OSK w Warszawie nie ma zezwoleń na przeprowadzanie kursu A2. Czy jak zapiszę się i zapłacę to będę mógł przystąpić do egzaminu WORD? Pozdrawiam
qwerty01
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8/10/2013, 10:53

Postprzez mati22252 » 9/3/2014, 22:16

A ja się z was pośmieję bo w Lubuskim wojewoda machnął ręką i Ci instruktorzy co mieli A dostali A2 i jest to jedno z niewielu województw w kraju w którym można zrobić tą kategorię. A wiem bo rozmawiałem z moim instruktorem bo jest bratem mojej koleżanki i specjalnie się pytałem.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez madcap » 9/3/2014, 22:41

ale o co kruszycie kopie?
to tylko dobra wola instruktora, ze wymieni legitymację.
już dawno temu pisałem o poprawce do rozporządzenia.
a to tylko świadczy o tym jak wnikliwie instruktorzy czytają na temat tego z czego mają chleb.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Karol20 » 9/3/2014, 22:52

mati22252 napisał(a):A ja się z was pośmieję bo w Lubuskim wojewoda machnął ręką i Ci instruktorzy co mieli A dostali A2 i jest to jedno z niewielu województw w kraju w którym można zrobić tą kategorię. A wiem bo rozmawiałem z moim instruktorem bo jest bratem mojej koleżanki i specjalnie się pytałem.


A co ma wojewoda do starostwa. To starostwo zarzadza szkolami jazdy a nie wojewoda. Spytaj sie jeszcze raz to moze sie jeszcze czegos ciekawszego dowiesz...
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez mati22252 » 9/3/2014, 23:44

Ale to wojewoda wydaje kategorie uprawniające do szkolenia a nie starosta. Starosta tylko trzyma pieczę nad szkołami.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Karol20 » 10/3/2014, 09:54

mati22252 napisał(a):Ale to wojewoda wydaje kategorie uprawniające do szkolenia a nie starosta.


A gdzie tak pisze?
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez madcap » 10/3/2014, 13:13

gwoli wyjaśnienia
egzamin dla instruktorów do uprawnień do szkolenia na daną kategorię prawa jazdy jest przeprowadzany przez komisję wojewódzką powołaną przez wojewodę.
komisja po egzaminie wystawia protokół wraz z wynikami. wyniki są przesyłane do starostw.
i to starosta ma obowiązek prowadzenia ewidencji i wydawania legitymacji.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr