Zobacz wÄ…tek - Dziwne papiery Suzuki GS500 z Niemiec / Rejestracja
NAS Analytics TAG

Dziwne papiery Suzuki GS500 z Niemiec / Rejestracja

Przepisy, prawo
_________

Dziwne papiery Suzuki GS500 z Niemiec / Rejestracja

Postprzez SzpaQ1996 » 4/8/2013, 09:57

Witam Wszystkich . Potrzebuję pomocy prawnej dotyczącej upodobanej przeze mnie Suzuki GS500 :oops: Podczas rozmowy z Panem który sprzedaje en motocykl dowiedziałem się że nie posiada on polskiej tablicy rejestracyjnej a sprzedawca powiedział mi że posiada Jakiś " duży dowód rejestracyjny " natomiast nie posiada jak to powiedział " Małego dowodu rejestracyjnego " ... Motocykl posiada Niemiecką tablicę rejestracyjna ale mi to niegra zabardzo , Sprzedawca mówił mi że ubezpieczenie i przegląd da się zrobić ale nie dostanę polskiej tablicy , mówił jeszcze że na niemieckiej jeździ już dłuższy cza i nic sie nie dzieje , tak samo w samochodzie jeździ podobno i nic ... z innego źródła wiem że po sprowadzeniu motoru czy samochodu mamy 30 dni na rejestracje :shock: stąd już sam niewiem co robić ... Pomóżcie . Co WY myślicie o tak skomplikowanej dokumentacji takiego pojazdu ?? :?:
SzpaQ1996
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/8/2013, 09:47
Lokalizacja: Osiek


Postprzez Harakiri 7 » 4/8/2013, 10:54

Napisz dokladneijakie dokumenty oferuje sprzedajacy.

Musisz miec

1. Fahrzeugbrief / Zulessungsbescheinigung Teil II.

2. zielony dowod wymeldowania / Fahrzeugschein / Zulessungsbescheinigung Teil I

Niemiecka tablica rejestracyjna nie daje nic.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez adamadamus » 4/8/2013, 11:19

Ten pan jeździ nim po Polsce czy w Niemczech? Bo z opisu wynika, że po Polsce (również samochodem). To w takim razie kto jest właścicielem pojazdu? I dlaczego nie miałbyś móc zarejestrować w Polsce?

Bardziej obawiałbym się wad prawnych pojazdu, bo np. pęknięty tłok sobie wymienisz, ale zwrot całego pojazdu, jeszcze ryzyko zarzutu wspomagania paserstwa (nie twierdzę, że ten jest akurat kradziony) itp.

Skoro jeździ to niech jeździ dalej. Tobie nie radzę. Sprzedaje albo debil, albo cwany naciągacz.
adamadamus
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/4/2013, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SzpaQ1996 » 4/8/2013, 12:24

Dokładnie tak jak napisał adamadamus . Kolo tego co mi mówił jeździ i motorem i samochodem po polsce . A co do tego co napisał Harakiri to od kolesia wiem jedynie tyle że posiada jakiś duży dowód rejestracyjny z tym że niemiecki i to chyba tyle kolo mówił że ubezpieczenie i przegląd da rade zrobić ale co mi z tego jak nie będę miał tablicy :/ .. dodam jeszcze to że mam 17 lat i niemam prawka a to kupuje rzeby sie troche przyuczyć bo wcześniej miałem coś troszkę słabszego .... wcześniej jeździłem bez prawka , tablicy , ubezpieczenia i przeglądu więc strach jak niewiem jakby mnie złapali .... teraz bym wolał coś bardziej na legalu :)
SzpaQ1996
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/8/2013, 09:47
Lokalizacja: Osiek

Postprzez SzpaQ1996 » 4/8/2013, 12:30

Zresztą i tak mi się coś nie podoba w ofercie tego gościa ..... Suzuki GS500 1997 rocznik stan wizualny igła tylko z tego co mówił regulacja zaworów się nada ..... ale taki motor w takiej cenie 1500 złotych to chyba zbyt piękne by mogłoo być prawdziwe :/
SzpaQ1996
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/8/2013, 09:47
Lokalizacja: Osiek

Postprzez rosiboj » 4/8/2013, 13:49

SzpaQ1996 napisał(a):dodam jeszcze to że mam 17 lat i niemam prawka a to kupuje rzeby sie troche przyuczyć bo wcześniej miałem coś troszkę słabszego .... wcześniej jeździłem bez prawka , tablicy , ubezpieczenia i przeglądu więc strach jak niewiem jakby mnie złapali ....


A my wszyscy woleli bysmy, zebys nie narazal ani siebie ani nas na niebezpieczenstwo, dlatego najpierw idz na kurs i tam sie naucz , zdaj prawo jazdy a pozniej zapraszamy na droge. A jesli chcesz jezdzic po wlasnym podworku to tablice i dowod nie maja znaczenia I taka jest odpowiedz na twoj problem.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez SzpaQ1996 » 4/8/2013, 14:10

... taa .. u mnie rzadko kiedy samochód przejedzie a jak już motocykl to wyjątkowo w niedzieje :D heh .. spoko spoko .. :)
SzpaQ1996
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/8/2013, 09:47
Lokalizacja: Osiek

Postprzez Harakiri 7 » 4/8/2013, 14:28

SzpaQ1996 napisał(a): mam 17 lat i niemam prawka a to kupuje rzeby sie troche przyuczyć


Moja pomoc w tym momencie sie konczy. Gdybym znal ten fakt wczesniej nie uzyskal bys odemnie zadnej odpowiedzi.


:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez leff » 4/8/2013, 19:55

SzpaQ1996 napisał(a):... taa .. u mnie rzadko kiedy samochód przejedzie a jak już motocykl to wyjątkowo w niedzieje :D heh .. spoko spoko .. :)


spoko spoko to idz sobie gdzie indziej pisac, nawet nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji tego co robisz
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê