Zobacz wątek - Ubezpieczenie - zaległe
 
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenie - zaległe

Przepisy, prawo
_________

Ubezpieczenie - zaległe

Postprzez tomera » 24/6/2012, 22:46

Witam,
Moge sobie kupić odpowiadajacy mi motocykl(125) zarejestrowany,
Rozmawialem z wlascicielem to powiedział ze nie jest zarejestrowany na niego tylko na poprzedniego właściciela i jest brak ubezpieczenia,

i teraz pytanie czy bede musiał nadrobić to ubezpieczenie bo w necie naczytałem sie ze raz trzeba a raz nie trzeba,
Mi sie wydaje ze to ubezpieczenie bedzie musiał dopłacic poprzedni właściciel bo ja bede je płacił dopiero od momentu podpisania umowy kupna sprzedaży? bo takto by to było wyłudzenie pieniedzy odemnie?

Panowie jak to jest?
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13


Postprzez mlody636 » 25/6/2012, 07:24

Jezeli motor zerejestrowany jest na poprzedniego wlasciciela musisz dostac zalegla umowe kupna sprzedazy czyli sprzedajacego (tego ktory teraz sprzedaje motor) z poprzednim wlascicielem. Pozniej spisac umowe Ty- sprzedajacy(tego ktory teraz sprzedaje motor). Z tego co sie orientuje nie bedziesz obarczony starym OC. Piewrszy wlasciciel po sprzedazy powinien pojsc do ubezpieczalni i zglosic sprzedaz motorku. Drugi wlasciciel widzac ze konczy sie OC powinien kupic je na siebie (nie musi do tego celu przerejestrowywac moto). Czyli Ty jako trzeci wlasciciel nie powinienes byc obarczonym starym ubezpieczeniem. Najlepiej jak pojdziesz do ubezpieczalni i sie tam zapytasz:).
Simson SR 50, Simson S 53, Honda Nsr 80, Suzuki Bandit 250, Honda CBR 600 F2, 3x Honda Cbr 600 F3, 2x Yamaha Fazer 600, 2x Suzuki GSXR 600 SRAD, 2x Suzuki SV 650, Kawasaki Zx6r 636 C6F
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteÅ›??


Postprzez Wojciech_Moto » 25/6/2012, 08:06

Przede wszystkim z twojego opisu wynika, że jest zwiększone ryzyko kupna od osoby nie będącej właścicielem. Poproś o umowę sprzedaży pomiędzy tą osobą, od której kupujesz i poprzedniego właściciela. Ewentualnie skontaktuj się z osobą, od której jakoby obecny właściciel kupił moto lub właściwym wydziałem komunikacji. Niezależnie sprawdź w rejestrze pojazdów skradzionych.

Nie opÅ‚acasz ubezpieczenia za poprzednie osoby, bo byÅ‚oby to opÅ‚acanie wstecz (w art. 10 Ustawy o ubezpieczeniach obowiÄ…zkowych jest zapis "...Umowa ubezpieczenia obowiÄ…zkowego nie może obejmować ubezpieczeniem okresu poprzedzajÄ…cego zawarcie tej umowy.”.

Przy okazji podaj linki stron na których znalazłeś info, że trzeba płacić ubezpieczenie za poprzednich właścicieli.
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê