Zobacz wÄ…tek - Fotoradar
 
NAS Analytics TAG

Fotoradar

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Hunti » 17/5/2011, 12:23

Invinciblee napisał(a):A co jeśli w dniu wykroczenia moto stało cały dzień w garażu i nie mamy pojęcia jakim cudem na zdjęciu jest motocykl z malowaniem takim jak nasze i z takimi samymi numerami? ;) Mamy udowodnić że nie jesteśmy wielbłądem?

Nikogo na ten tekst nie nabierzesz.
A tak swoją drogą to przepis jest idiotyczny i nie ma nic wspólnego z ideą państwa prawa. Zresztą, to policji płacą za ustalanie winnych, więc niech sobie ustalają i to udowodnią, a nie przenoszą ten ciężar na bogu ducha winnego właściciela pojazdu.

Przepis ten nie jest idiotyczny, bo w pewien sposób niweluje lukę w prawie.
A właściciel następnym razem pomyśli 3 razy zanim ot tak da komukolwiek swój pojazd, albo zanim spróbuje kogokolwiek kryć.
W sumie to teraz wrobić kogoś jest dziecinnie łatwo...

with all due respect:
Mam wrażenie, że dziecinne to są Twoje wypowiedzi.

pan_wiewiórka napisał(a):Inna sprawa, co w przpadku kiedy motocykl jest sprzedawany? Nie pamietam jak ziom się nazywał, zostawił siano na stole i pojechał.

Chcesz powiedzieć, że sprzedałeś komuś moto i nie spisaliście umowy sprzedaży? Wątpliwe to alibi. Mandat wędruje na Twoje konto.
Myśle, że jakby się okazało, że musisz wybulić 500zł i otrzymać 10 pkt to szybko byś sobie przypomniał jego dane osobowe :lol:
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez madcap » 17/5/2011, 15:44

p_w nie naciągaj rzeczywistości
przypominam, że stosownie do art. 78 ust. 2 punkt 1 Prawa o ruchu drogowym sprzedający ma obowiązek zgłoszenia do właściwego sobie Starosty (czyt. zgłosić do Wydziału Komunikacji) fakt zbycia pojazdu w ciągu 30 dni od zawarcia umowy K_S

faktem jest, że nie ma za niezastosowanie się do tego jakiejkolwiek sankcji prawnej, nie mniej stanowi to dupochron

nie znalazłem nigdzie informacji, że jest jakiś wyznaczony minimalny okres przechowywania swojego egz. umowy K_S
nie mniej ze względów ubezpieczeniowych - wymagalność niezapłaconych składek OC - warto przechowywać 3 lata

nadto już czysto hipotetycznie
jeśli odniosło się zysk sprzedając pojazd, to na sprzedającym spoczywa obowiązek uiszczenia podatku dochodowego, co przekłada się na ponad 6-letni okres przechowywania umowy K_S
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Invi » 18/5/2011, 01:06

[quote="Hunti"][/quote]

A wiesz co to jest domniemanie niewinności?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez wm10589 » 18/5/2011, 08:12

to, że dał komuś motocykl na jazdę próbną nie znaczy jeszcze, że go sprzedał
Avatar użytkownika
wm10589
Świeżak
 
Posty: 109
Dołączył(a): 7/12/2009, 11:12
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez marcinpsk » 18/5/2011, 08:17

A co w przypadku jesli jako kierujacego wskaze obcokrajowca ? Jesli nie sa w stanie nawet potwierdzic czy taki osobnik istnieje a tym bardziej nie moga sciagnac od niego naleznosci za mnadat ? Bede ja jako wlasciciel pociagany do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci ?
Pytam bo mam znajomka , ktory na stale mieszka w Australii i przylatuje do rodzinki co jakis czas do Polski. Zawsze wszelkie mandaty bierze na klate inie przejmuje sie ich wysokoscia poniewaz jak sie od niego dowiedzialem nie sa w stanie od niego ich sciagnac.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez madcap » 18/5/2011, 08:31

pan_wiewiorka napisał(a):(...) Ziom przetestował ale nie kupił. A że nawywijał na moim moto, to co ja na to poradzę? (..)


dlatego masz prawny obowiÄ…zek wskazania
przekłada się to na pisemne zaświadczenie, że w dn. ..... użyczyłem motocykla takiemu a takiemu - za podpisem obu stron

jak już jest wystawiony mandat, to niestety teraz ty masz obowiązek udowodnić, że ciebie on nie dotyczy

co do zagranicy, jeszcze jest bez konsekwencji, ale też ma to ulec zmianie, na razie kłócą się na ten temat na poziomie juroparlimentu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 18/5/2011, 09:03

jeÅ›li pan スズキ伝統の油冷 を採用した並 列4気筒とpotwierdzi to swoim podpisem, wówczas dotochowasz należytej starannoÅ›ci
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Hunti » 18/5/2011, 09:28

Invinciblee napisał(a):
Hunti napisał(a):
A wiesz co to jest domniemanie niewinności?

hahahah
Tak, ja wiem, ale widać, że Ty nie wiesz.


hunti, w dziale prawo nie takich wypowiedzi ludzie oczekujÄ…
madcap
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hunti » 18/5/2011, 15:12

madcap napisał(a):hunti, w dziale prawo nie takich wypowiedzi ludzie oczekują
madcap

Za to oczekują wypowiedzi "a wiesz co to jest domniemanie niewinności"?
Jakie pytanie, taka odpowiedź. Odpowiedziałem koledze, że owszem wiem czym jest ta jedna z podstawowych zasad postępowania karnego (inaczej zresztą siedziałbym jeszcze na 2 roku i wałkował prawo karne materialne) i jednocześnie zauważyłem, iż podnosząc argument o zasadzie domniemania niewinności w omawianej kwestii, sam nie wie o czym ona (ta zasada) mówi.


Nawiązując jeszcze do zdjęć z fotoradaru itp. sytuacji, gdzie nieznany jest sprawca, za to znany właściciel, zawsze można powoływać się na odmowę udzielenia odpowiedzi na podstawie Art. 182. § 1. kpk
Kod: Zaznacz cały
 Osoba najbliższa dla oskarżonego może odmówić zeznaÅ„.

i moim zdaniem często będzie to nadużywane...
Hominum causa omne ius constitutum sit
Hunti
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 10/3/2011, 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez RUTRA.RD » 20/5/2011, 07:41

gość jechał autem dostał fote od tylu podał gościa z Hiszpanii ze kierował i po sprawie
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê