Zobacz wÄ…tek - zmiana w prawie
NAS Analytics TAG

zmiana w prawie

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Genji » 7/2/2007, 21:58

kravec napisał(a):troche to co piszesz mi sie wydaje niemozliwe.... jak mozna wydac przepis ze scigaczami mozna jezdzic dopiero od ilus tam lat a pozostalymi motocyklami wczesniej.... zastanow sie


No dobrze. A teraz skup się: .... czy wszystko w tym kraju co wg. wszelkich praw logiki wydawało się Tobie właściwe czy poprawne, takie w rzeczywistości było??..... NIE! nie było i jeszcze wiele "MIŚ-iowatych" rzeczy Cię zadziwi swoim wielce humorystycznym stopniem absurdu!
Takie informacje podano dzisiaj w mediach, stÄ…d moja - poniekÄ…d - pewna informacja.
... zastanów się
:wink:
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek


Postprzez Genji » 7/2/2007, 22:02

Inku napisał(a):Hm, a co to jest ścigacz?? GS500F to ścigacz czy nie?? I kto będzie klasyfikować motocykle na ścigacz, nieścigacz?? Wydaje mi się to wysoce nieprawdopodobne. A np. Fazer nie jest ścigaczem i będzie można na nim jeździć?? Jeżeli już coś wprowadzą to jedynie klasyfikacje pojemności i mocy. Jak w Niemczech. Ale to nie ma szans wypalić u nas w kraju!! Policja nie posiada odpowiedniej wiedzy technicznej na temat moto. Jak rejestrują 125 na 50 to wymyślą jak zarejestrować R6 albo Haye na 125 :) :D :D Także panowie nie przejmujcie się, pomysłowość naszych rodaków nie zna granic :P


BINGO! Dobze goda! Hey!
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek


Postprzez kravec » 7/2/2007, 22:37

ale jezeli nawet to wejdzie to kazdy w miare myslacy czlowiek bedzie to mial w glebokim poszanowaniu..... a nie wejdzie chyba ze na prawde zyjemy w kraju totalnych idiotow z poziomem IQ nie przekraczajacym 15....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez mezdej » 7/2/2007, 22:44

mezdej napisał(a):(...) nawet jezeli bedzie dotyczyc motocykli ale sportowych to kupuje streeta gs500F z plasticzkami i jest fajnie :) :P :P :P


zeby nie bylo ze ja pierwszy nie mowilem o gs 500 F :P :twisted: :wink:
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez t_racer_ » 7/2/2007, 23:01

Uważam, że nie powinno sie całkowicie zakazywać jazdy motocyklem kierowcom poniżej 24 roku życia, i myślę, że takiego przepisu nie będzie. To by było kuriozum na skalę światową.
Regulacje nakładające ograniczenia w uprawnieniach odnoszące się do wieku kierowcy, oraz pojemności i mocy silnika motocykla są słuszne. Natomiast tak wysoka granica wieku to nieporozumienie i wątpie by była wprowadzona. Pewne ograniczenia mają sens, tu przykładem mogą być Niemcy gdzie trzeba najpierw "praktykować" na zdławionych motocyklach, by potem dosiadać mocniejszych maszyn. I nie chcę tu nikogo obrażać, bo napewno wielu z nastoletnich motocyklistów poradziło by sobie z motocyklami o mocach przekraczających 100 KM, tylko że ci którym by nie wyszło... Wbrew ich woli trzeba dać im szansę przeżyć...
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez rosa » 8/2/2007, 09:12

Moze zakaz jazdy mocnymi sprzetami swiezym kierowcom by byl ok. tylko kto by to weryfikowal czy moto ma 85 KM czy 120KM? Policjant w czasie kontroli?
Niby na jakiej podstawie? Policja musial by po godzinach doksztalcac sie z danych technicznych. Jak rzad bedzie chcial wprowadzic jakies ograniczenia to pewnie szybciej pojada po wieku niz mocy motorow.
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez t_racer_ » 8/2/2007, 11:01

Ustanowienie prawa i jego egzekucja to dwie różna sprawy. Można się wzorować na gotowych regulacjach np z Niemiec. Jeśli chodzi o egzekucję to w Niemczech też policjanci napewno nie wszyscy znają się na motocyklach, a motocykliści nie zawsze mają motocykle zdławione zgodnie z przepisami. Jestem pewien, że część niemieckich motocyklistów usuwa zwężki i wymienia dysze w gaźnikach by uzyskać pełną moc silnika, mimo, że ich uprawnienia i dokumenty motocykla na to nie pozwalają. Takie opinie słyszałem od sprowadzającego motocykle i mechanika motocyklowego. Oczywiste jest, że część osób będzie omijać te obostrzenia w każdym kraju. I niech nikogo nie zmyli opinia Niemców, jako obywateli zawsze przestrzegających prawo. Bo gdyby byli tacy praworządni, to po co w Niemczech tak wysokie mandaty, dotkliwe kary, oraz skrupulatne kontrole :?:
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez harry89 » 8/2/2007, 11:51

t_racer_ napisał(a):Bo gdyby byli tacy praworządni, to po co w Niemczech tak wysokie mandaty, dotkliwe kary, oraz skrupulatne kontrole :?:

moze ze wzgledu na miliony cudzoziemcow zamieszkujacych ten kraj? :roll:
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez t_racer_ » 8/2/2007, 12:31

Ludzie wszędzie są ludźmi, W każdej populacji są tacy co łamią zasady, wśród Niemców też. A, że mają w swoim kraju wielu gości to prawda i to, że oni też łamią zakazy też.
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez keraj tzr » 8/2/2007, 17:01

ja z tego co usłyszałem w radiou to wnioskuje tak : mianowicie prawko od 16 lat na kategorie b ale musi jeździc z osoba dorosłą przez 2 lata aż nie bedzie pełnoletni a z tymi motocyklami to też sie załamie bo to ma byc tylko na ścigi o określonych poj. niepodali jakie bo podobno przyczyną jest tego że młodzi ludzie rozbijają sie częściej na scigach niż na innych motocyklach a to wszystko(moim zdaniem) wymyślili młodzi ludzie którzy zasiadają w sejmie (myśle że sami nie umieją jeździć lub maja jakiś dyskonfort czy cuś :D) pozdro dla wsdzystkich kochających jazde na jednośladach
Yamaha jest bogiem , Prędkość nałogiem , Tuning wiarą , a stunt ... niee dla mnie ;P
keraj tzr
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 18/1/2007, 12:40
Lokalizacja: Krotoszyn

Postprzez kris » 8/2/2007, 19:08

Polskie prawo to jedno wielkie Gów,,....... Jaki mądry ułożony człowiek będzie czekał do 24roku życia by pojeździć na moto wikszym niż 600cm :? :? Nierozumiem takich ludzi i pewnie niezrozumiem. A ten kto te prawo wprowadzi to pewnie nielubi motocyklistów lub sam nieumie jeździć i wogóle niewie co to motor....... :evil: :evil:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez nurczas » 8/2/2007, 23:14

siemka o planach co do wprowadzenia kat A od 24 lat slyszalem ale ludzie dajcie spokoj to tylko jakies tam plany a jak wiadomo w polsce jak w amazonskiej dzungli i predzej sie ropa w iraku skonczy niz wprodadzo taki przepis ale ograniczenia co do pojemnosci pewnie wprowadza i co niekturym wyjdzie to na zdrowie po drogie co to za problem troche rozwiercic swojego sprzeta bardziej wymagajcy zawsze mogo sobie zamontowac podtlenek i w 600-ce budzi sie 80KM wiecej a polskiemu policjantowi i tak z trodem przychodzi odroznianie 500 od 1000 pozdrawiam
FZR 1000 92 r STREETFIGHTER
Avatar użytkownika
nurczas
Świeżak
 
Posty: 218
Dołączył(a): 25/12/2006, 23:52
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez harry89 » 9/2/2007, 02:45

mam nadzieje, ze zostana wprowadzone jakies ograniczenia. jesli nie wiekowe, to przynajmniej dot. pojemnosci motocykli. zawsze to jakies utrudnienie. jesli mlody czlowiek nie potrafi myslec sam, musi mu w tym pomoc panstwo. a niestety prawda jest taka, ze z ekonomicznego punktu widzenia, panstwo bardzo potrzebuje ludzi mlodych, nawet jesli maja maly mozdzek na drodze...
Kawasaki ZX-6R
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez mar111cin » 9/2/2007, 10:25

mezdej napisał(a):
mezdej napisał(a):(...) nawet jezeli bedzie dotyczyc motocykli ale sportowych to kupuje streeta gs500F z plasticzkami i jest fajnie :) :P :P :P


zeby nie bylo ze ja pierwszy nie mowilem o gs 500 F :P :twisted: :wink:


nie powiem kto pierwszy zaproponował GSX1400:P zresztą jak coś to też może być jakiś zzr 1100 albo1400 przecież to turystyk ;)


na początek to ja bym zabronił sprowadzać do polski i jeździć przez barbie i małolatów takimi super furami jak bmw 316 i bmw kindroad 318 :P od razu by było mniej wypadków i mniej złomu w polsce. (i gaz by potaniał, bo już by nie było takiego zapotrzebowania :lol: )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mezdej » 9/2/2007, 15:50

mar111cin napisał(a):nie powiem kto pierwszy zaproponował GSX1400:P zresztą jak coś to też może być jakiś zzr 1100 albo1400 przecież to turystyk ;)

:shock:
na pewno nie JA!!!! :evil:

albo cos zle zrozumialem bo juz naprawde dawno mnie tu nie bylo :?
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez lmpk » 9/2/2007, 17:20

cbr ma 599 ccm :]
f3
Avatar użytkownika
lmpk
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 11/10/2006, 12:14
Lokalizacja: Mazury

Postprzez mar111cin » 9/2/2007, 18:25

chodziło o to że ja zaproponowałem GSX1400 :P Ty potem zaproponowałeś GS 500 ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mezdej » 9/2/2007, 20:24

ale napisalem ze moge nie zrozumiec bo juz mnie dawno tutaj nie bylo :wink: nie kontaktuje chyba :P

ale niedlugo mi sie powinno poprawic :wink:

tylko tej neostradzie do du** nakopie bo lepiej to bym na modemie siedzial..........
mezdej
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 148
Dołączył(a): 26/4/2006, 19:11

Postprzez barteckstreet » 9/2/2007, 22:09

t_racer_ napisał(a):Uważam, że nie powinno sie całkowicie zakazywać jazdy motocyklem kierowcom poniżej 24 roku życia, i myślę, że takiego przepisu nie będzie. To by było kuriozum na skalę światową.
Regulacje nakładające ograniczenia w uprawnieniach odnoszące się do wieku kierowcy, oraz pojemności i mocy silnika motocykla są słuszne. Natomiast tak wysoka granica wieku to nieporozumienie i wątpie by była wprowadzona. Pewne ograniczenia mają sens, tu przykładem mogą być Niemcy gdzie trzeba najpierw "praktykować" na zdławionych motocyklach, by potem dosiadać mocniejszych maszyn. I nie chcę tu nikogo obrażać, bo napewno wielu z nastoletnich motocyklistów poradziło by sobie z motocyklami o mocach przekraczających 100 KM, tylko że ci którym by nie wyszło... Wbrew ich woli trzeba dać im szansę przeżyć...

ja mam piętnaście lat i jeżdżę XJ:), ale masz racje, niektórym trzeba dac szansę...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Traperoso » 11/2/2007, 01:18

i tak nie przejdzie to gowno jestesmy w unii i moga kserokopie nam possac
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê