Zobacz wątek - Motor do przerejestrowania
 
NAS Analytics TAG

Motor do przerejestrowania

Przepisy, prawo
_________

Motor do przerejestrowania

Postprzez kamil814 » 8/11/2015, 16:26

Witam,
wczoraj zakupiłem motor, jednak na miejscu nie zwróciłem uwagi, że ów właściciel(2) nie przerejestrował go, a dalej jeździł na tych samych tablicach - właściciela(1) [ja jestem 3 właścicielem].

Jutro planuję jechać do starostwa załatwić kwestie rejestracji i tu się rodzi pytanie... Czy nie będę miał jakichś problemów (czy wszystko przejdzie "gładko") . Czy będę potrzebował umowy kupna-sprzedaży zawartej między 1 i 2 właścicielem (jeśli tak to kopia wystarczy czy musi być oryginał) ?

P.S. Dowód, karta pojazdu, OC jest na 1 właściciela; umowa kupna-sprzedaży między mną, a 2 właścicielem.
kamil814
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/11/2015, 16:22


Postprzez Maniek600 » 8/11/2015, 21:05

musisz mięć ciągłosc umów od osoby widniejacej w dowodzie rejestracyjnej aż do ciebie. W twoim przypadku jesli jestes 3 wlascicielem to musisz miec 2 umowy k/s. Bez tego nie przerejestrujesz.
Maniek600
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 25/5/2007, 12:48


Postprzez ChaoticBiker » 8/11/2015, 23:12

tak jak napisali, przerabialem to sam. Musisz miec umowe kupna-sprzedazy pomiedzy 1 i 2 wlascicielem. Albo pomiedzy 1 i 3 (Toba)... jak zakombinujesz.



Jak ja "uwielbiam" polskie urzedy.
W UK wymienialem i kilkukrotnie zmienialem dane w prawie jazdy, przerejestrowalem juz na siebie kilka motocykli.... i pare innych czynnosci i wiecie co? Ani razu nie bylem w urzedzie komunikacji. Nawet nie wiem, gdzie on sie znajduje. Wszystko zalatwione przez poczte i bez zadnych dodatkowych umow (wszystko na odpowiednich rubryczkach w posiadanej dokumentacji)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez qubus333 » 9/11/2015, 09:23

Nie przesadzajmy :-) U mnie na wsi nie jest tak źle jak drzewniej bywało (kolejki od 4 rano po numerek).
Ściągasz wniosek z neta ze strony U.Miejskiego i wypełniasz na kompie.
Opłacasz przez internet - konto podane jest w necie albo płacisz kartą płatniczą w Urzędzie (powaga). Rezerwujesz sobie wizytę w Urzędzie również przez neta i Voilà.
No niestety trzeba podjechać i spędzić tam 10-15min ale to już jest do przeżycia.
"(...) Albo pomiedzy 1 i 3 (Toba)... jak zakombinujesz (...)"
Nie radze - jeżeli pierwszy właściciel zgłosił sprzedaż (a pewnie tak było bo po co mu kłopot w postaci cudzych mandatów) to takie kombinowanie może skończyć się w sądzie.
Jeżeli nie masz umowy kupna-sprzedaży zawartej między 1 i 2 właścicielem to być może jej kopia jest już w Urzędzie (złożył ją 1 właściciel) i wystarczy oświadczenie o zgubieniu dokumentu. Zadzwoń do źródła (czyli do Urzędu) i powiedzą Ci co masz z tym fantem zrobić.

"...) Dowód, karta pojazdu, OC jest na 1 właściciela (...)"
Tak na marginesie - wygląda na to, że kupiłeś motocykl od kogoś kto nie miał żadnego dokumentu potwierdzającego że jest jego właścicielem :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez kamil814 » 9/11/2015, 15:53

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Dziś byłem w urzędzie i sprawa wygląda następująco, aby zarejestrować motor, (w moim przypadku) potrzebny jest ORYGINAŁ umowy kupna-sprzedaży między 1 i 2 właścicielem, oraz między 2 i 3 (mną).

Pani powiedziała mi również, że sytuacja wyglądałaby tak samo gdyby było więcej właścicieli, a żaden by nie przerejestrował... Wtedy potrzebna by była umowa k-s (oryginał) między 1-2, 2-3, 3-4 itd...

Jeśli chodzi zaś o kopie ... Tylko serwisy mogły by przyjąć ten motor, gdybym okazał kopie umowy k-s (między 1-2), lecz musiała by być potwierdzona notarialnie.

Tak więc do urzędu idziemy z oryginałem umów k-s między poprzednimi właścicielami


Może komuś się przyda :)
Temat do zamknięcia
kamil814
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/11/2015, 16:22



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr