Zobacz wÄ…tek - Tor motocross w mojej wiosce PROBLEM
NAS Analytics TAG

Tor motocross w mojej wiosce PROBLEM

Enduro, Cross
_________

Tor motocross w mojej wiosce PROBLEM

Postprzez szymonnnn0147 » 7/11/2012, 23:28

Witam ja odnośnie toru motocoss'oweg a mianowicie mam możliwośc złożenia projeku odnośnie toru i jego budowy na mojej wsi , do realizacji jego . Tylko problem jest w tym ze nie wiem jakie ma on spełniać warunki a mianowicie chodzi mi o położenie ( o ile ma być oddalony od wioski ) zeby nie przeszkadzał mieszkańcom ? Jakie musimy mieć predyspozycje i gdzie sie udać po rady ? Moze bedziesz mi w stanie pomuc .. ?PROSZE O POMOC , JAKIEŚ RADY I SUGESTIE no naprawde nie wiem od czego zacząć a chciałbym zeby ten tor powstał a duzo osob jest przeciw bo uwaza ze bedzie za głosno i wgl ;/ mozna tez pisac na adres email . bedepamietal14@o2.pl
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20


Postprzez henio12323 » 7/11/2012, 23:49

może byc nawet 5 metrów od budynków, ma byc tak żeby ludzie sie nie czepiali :) np tor albertów jest blisko zabudowy, ale nikt sie bardzo nie czepia - byle nie wjeżdzac na ich posesje. ogólnie jak chcesz zacząc budowe to starał bym sie wsparcie klubów motocrossowych i całego związku PZM. jak robic to moze od razu warto zrobic tor który załapie sie na jakąś kategorie żeby w przyszłosci mozna było zrobic tam zawody. tak w ogóle z jakiego województwa jestes ?

niestety w naszych realiach mimo licznych terenów które wygladaja jak nieużytki jest niewiele miejsc gdzie mozna legalnie otworzyć tor... albo gmina itp nie zezwala bo to miejsca pod "inwestycje itp " albo za blisko zabudowań, albo teren prywatny itp itd. niedawno utworzylismy klub sportowy, zarejestrowalismy sie itp, i teraz włąsnie próbujemy zbudowac tor, częsc działki mamy bo nalezy do kogośtam, a druga działka należy do gminy, zwęszyli zarobek i juz chcą jakąś kase ;/
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez szymonnnn0147 » 8/11/2012, 00:02

ja jestem z dolnegośląska i chodzi o to ze nasza wioska stara sie o dofinansowanie an rozne rzeczy ( zeby wioska wyglądała bardziej rekreacyjniej i zeby wkoncu cos ruszylo tu i zeby stala sie bardziej znana) i ludzie podsuneli rozne pomysly cos typu dom ludowy to cso pomalowac itp .. ja dalem pomysł tor motocross to odrazu a bo za glosno i ze to nie przejdzie . ale ja jestem innego zdania . jeździ u nas po lasach duzo ludzi z innych miejscowości to dlaczego nie wybudowac toru na ktorym mlodziez by skorzystala i miejscowi ? i chodzi mi o to zeby ktos mi pomugl przedstawic im to tak zeby sie zgodzili czyli chodzi mi o polozenie wklad i pieniadze ktore to bedzie kosztowac i zeby sie zgodzili na to .
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20

Postprzez henio12323 » 8/11/2012, 00:11

no niestety z tym łatwo nie jest ;D my mamy działke w dole, na byłej kopalni piasku, wiec nawet to że jest ponizej normalnego terenu to juz jakies wyciszenie. 2 sprawa to taka że praktycznie w zasięgu wzroku 0 zabudowan, i wszystko przy trasie. wiec takie miejsce o ile wypali bedzie bardzo ciekawe. tez mamy mała miejscowosc, która po częsci zyje z tego że mamy jezioro - jedno z najczystszych jezior w pl gdzie co roku zjezdza ogrom turystów, a organizowanie takich zawodów na pewno przyciągneło by ich wiecej... musieli by gdzies sie zatrzymac do spania.. cos zjesc a to wszystko kasa dla miasta. ale łatwo nie jest z takimi sprawami ;/ to juz musisz sam sie dogadywac z ludnoscia ew znalesc na tyle ustronne miejsce żeby nikomu nie przeszkadzac

a co do ludzi to jedno, w pl jest jeszcze pełno miejsc objętych jakimis prawami itp, jakis park krajobrazowy, okolice lasu, natura 2000, miejsce gdzie żaby łażą, i juz całkiem ciekawa miejscówka moze okazac sie niewypałem ze względu na prawo ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez szymonnnn0147 » 8/11/2012, 00:20

no wlasnie im tez chodzi zeby wioska z czegos zyla ;d jak naprzykład bysmy znaleźli juz ziemie 5-10 hektarow to ile miej wiecej by kosztowal taki projekt ;)?
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20

Postprzez szymonnnn0147 » 8/11/2012, 00:20

wliczajÄ…c koszty wypozyczenia + paliwo maszyn ogrodzenie jakÄ…s trybune czy cos . ?
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20

Postprzez szymonnnn0147 » 8/11/2012, 00:23

a i jeszcze mam pytanie do kogo sie udać o dzierżawę ziemi ? i wogule czy mozna tym terenem dysponowac w taki sposob ?
bo wstępne dokladne plany mam dostarczyc do 20 listopada czyli mało czasu a puzniej pujdzie to dalej ale i tak mysle ze nie wyapli ale warto sprobowac

a ja się czepiam o brak znajomości regulaminu :evil:
ponieważ moden offroad jeszcze nie trafił na to uchybienie trzykrotne wyręczę go dając Ci ostrzeżenie.


senekkorzenna
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20

Postprzez henio12323 » 8/11/2012, 00:49

edytuj posty bo poleci warn!

projekt zalezy od przedsięwzięcia. od tego jak chcesz przygotowac terem, od warunków naturalnych itp itd. głownie jednak są to koszta samej robocizny czyli koparka, ktos za sterami, czasem kilka wywrotek ziemi. ogrodzenie tez warto, trubyn - jeszcze nie widziałem toru mx z trybunami ;P o dzierżawe idziesz do włąsciciela terenu ;P a kto jest włascicielem danego terenu jaki masz upatrzny pojecia nie mam, idź do geodezji tam ci powinni powiedziec czyj to teren, jak sie własciciel zgodzi i wydzierzawi pod ten cel np gmina to mozesz wtedy legalnie zbudowac tor. jak juz pisałem dogadaj sie z jakims klubem/pzm itp oni pomagają, nam przyjechał gosc narysował wstępną nitkę toru uwzględniając naturalne połozenie, także duzo roboty nie bedziemy mieli.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez szymonnnn0147 » 8/11/2012, 22:59

Możesz to obejrzeć i podać dalej np na Facebooku;d chodzi o to ze szkoła mojego brata bierze odział w konkursie i może wygrać kasę jak będzie dozo wyświetleń ;d z góry dzięki i podaj dalej na Facebooku ;d ten filmik jest na YouTube ;d wiec bez obaw.. dzięki i pozdrawiam ;d

http://www.youtube.com/watch?v=HI4mhJyVr8g
szymonnnn0147
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/11/2012, 23:20



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê