Zobacz wątek - jak naprawić przedni amortyzator??
NAS Analytics TAG

jak naprawić przedni amortyzator??

Enduro, Cross
_________

jak naprawić przedni amortyzator??

Postprzez trialolek » 30/7/2012, 21:27

Witam. Od nie dawna posiadam motor trialowy gas gas jtx 200. Mam taki problem że trial ma bardzo mało skoku przedniego amortyzatora i nie wiem czy to nie jest czasem spowodowane tym że poprzedni właściciel wgniótł amortyzator koło uszczelniacza i prze to puszcza olej. Nie wiem czy trzeba kupić nowy amortyzator, czy naprostować wgniecenie, zalać amortyzator nowym olejem i oczywiście włożyć nowe uszczelniacze. Zna się ktoś na tym????, bardzo prosiłbym o odpowiedź.
trialolek
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30/7/2012, 20:54
Lokalizacja: Łańcut


Postprzez henio12323 » 30/7/2012, 22:00

jezeli jest wgniecione to juz tego nie wyprostujesz. oddaj to najlepiej do mechanika neich obejrzy. czasem da sie cos podrobic, ale raczej wgniecenie dyskwalifikuje teleskop do dalszej pracy. bo zawsze bedzie ci puszczał uszczelniacz. wtedy albo wymiana samej rury o ile sie takie cos dobierze. albo kupno nówki/uzywki
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Postprzez trialolek » 30/7/2012, 22:09

Lagi są w porządku, tylko dolna część przy uszczelniaczu była wgnieciona, ale ją nawet wyklepałem. To pomorze wymienienie uszczelniaczy i nalanie oleju??? A z tego co się orientuje to nie ma co kupować całego amortyzatora, tylko raczej sprzedać ten motor i kupić inny, ponieważ ten motor ma jeszcze pare innych wad.
trialolek
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30/7/2012, 20:54
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez papek23 » 31/7/2012, 10:18

nie potrzebnie klepałeś trzeba było się pyta kogoś ja oddałem do miedziowania i chłop ładnie mi załał ryse miedzią ale nie potrzebnie bawiłem sie za mechanika i chwyciłem kluczem i przez to była duży ślad do zalania więdz koleś próbował ale po podgrzaniu po prostu miedz sie zapadła wiec jeżeli tą dziure masz troche duża to i tak nie pomoże bo ci sie zapadnie :) czy to pomoże nie wiemy uszczelniacz troszkę sie poddaje ale nie za dużo ale można spróbować jeśli nie bedzie lał to git choć nie ma pewności czy po jakimś czasie ta strona Ci sie nie bedzie pocić :P
--->Klx 250 ---> CRF450R
papek23
Świeżak
 
Posty: 474
Dołączył(a): 13/4/2011, 19:58
Lokalizacja: Skrudzina / Nowy Sącz

Postprzez henio12323 » 31/7/2012, 20:51

no to twoja decyzja co chcesz zrobic... najlepiej wrzuc foto. jak masz trupa to albo go sobie zrobisz. albo sprzedasz i moze kupisz innego trupa. nigdy nic nie wiadomo :P co do nalania i wymiana uszczelniacza. - nikt ci gwarancji tu nie da. jezeli zawieszenie 100% sprawne to ma działac. jak są jakeis rysy wzery czy cos to nigdy ci nie bedzie działało jak trzeba
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez trialolek » 31/7/2012, 21:10

to nawet trup nie jest, a lagi nie mają żadnych wgięć ani rys, więc spróbuje. Zdjęcia nie mam bo moto jest u dziadka.
trialolek
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30/7/2012, 20:54
Lokalizacja: Łańcut



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr