Zobacz wątek - Sprzęgło KTM EXC-F 2007
NAS Analytics TAG

Sprzęgło KTM EXC-F 2007

Enduro, Cross
_________

Sprzęgło KTM EXC-F 2007

Postprzez Dzesiu10 » 5/3/2012, 01:46

witam,
mianowicie mam taki problem albo i nie mam ze sprzęgłem. Gdy odpale motocykl i już się dość dobrze nagrzeje i ponaciskam klamkę sprzęgła kilka razy tak dla rozruszania palców:) to tak czy siak moto po wrzuceniu jedynki gaśnie, jest dobrze nagrzane ,sprzęgło przed wrzuceniem 1 wciskane kilka razy a on i tak zgaśnie, jak mu dodam w tym czasie gazu to nie zgasnie. Wystarczy że przejadę się ze 100 metrów i już wszystko jest ok , mogę mu zrzucac na luz i dawac jedynke bez żadnych szarpnięć itd , moto ciągnie bardzo ładnie i sprzęgło się nie ślizga, olej wymieniony 0,7 mth temu na Castrol 10w50 pełen syntetyk. Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo sprzęgło do końca nie łapie ( i tu pytanie, jak się reguluje hydrauliczne sprzęgło? - tylko ustawieniem klamki czy jest gdzies jeszcze jakaś regulacja?) oraz ze tarcze sprzęgłowe się sklejają czyżbym zalał zły olej?
http://allegro.pl/castrol-power1-racing ... 89531.html
dzękuje za jakieś sugestie:) zaznaczam że śmigam tylko w weekend a moto stoi w chłodnym garażu przez cały tydzień. Jak już ruszę to miód malina żadnych problemów.c
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez mentorsct » 5/3/2012, 08:35

Dzesiu10 - miałem podobny problem tyle że w EXC 520. Ja zaczałem od wymiany oleju w pompie sprzęgła, odpowietrzeniu, zmianie oleju w silniku, aż w końcu wymieniłem sprzęgło.
Potem sobie uświadomiłem, że olej między tarczami po prostu "skleja" tarcze, a jak przejedzie się kilka metrów to olej rozgrzany robi swoje. Sprzęgła hydraulicznego się nie reguluje. Ja od siebie mogę Ci polecić wymianę płynu co wyeliminuje możliwość zapowietrzenia sprzęgła. Sprzęgło bardzo prosto się odpowietrza w kacie, tylko nie można drobinki pęcherzyka powietrza wtłoczyć bo właśnie potem są jakieś dziwne objawy.
U mnie kat, zawsze szarpał po odpaleniu, a robiłem tak jak Ty, że zawsze wciskałem z 15 razy klamkę sprzęgła żeby "rozkleić" tarcze.
KTM SX 520
Suzuki GSR 600 K7
Avatar użytkownika
mentorsct
Bywalec
 
Posty: 582
Dołączył(a): 8/7/2009, 17:37
Lokalizacja: IÅ‚owo-Osada


Postprzez henio12323 » 5/3/2012, 09:22

a ja zadnych problemów nie mam :D choć na castrolu słabo wysprzeglał. zalej na próbe motula nastepnym razem ( 300V 15W50 oczywiscie pełęn syntetyk ) i zobacz jak sprzęgło bedzie sie zachowywało - mi zachowuje sie duzo lepiej
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Dzesiu10 » 5/3/2012, 13:45

Ok odpowietrze sprzęgło i zmienie olej zobaczymy:) Dziękuje . Z resztą pytań będe zwracał się już na forum KTM .
Dzesiu KTM EXC-F 250 2007
Dzesiu10
Bywalec
 
Posty: 857
Dołączył(a): 8/7/2008, 23:42
Lokalizacja: Zielona Góra



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê