Zobacz wÄ…tek - Zawieszenie przednie SHOWA
NAS Analytics TAG

Zawieszenie przednie SHOWA

Enduro, Cross
_________

Zawieszenie przednie SHOWA

Postprzez tweety450mx2t » 26/2/2011, 22:42

Witam mam pytanie czy jest mozliwoscia ze przednie zawieszenie zacznie sie pocic jezeli motocykl bardzo dlugo stal nie uzywany i zostal on zaraz spiety pasami , Czy jest taka opcja ze jezeli sie bedzie wiecej jedzic przestanie sie pocic wiadomo teraz (ZIMA) wiec nie ma jak wywnioskowac bo sie nie jedzi czekam na wypowiedz forumowiczow :P
tweety450mx2t
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17/2/2011, 21:47


Postprzez henio12323 » 26/2/2011, 23:00

jak pocieknie raz to bedzie ciekło juz praktycznie zawsze ( chyba że jest to rozszczelnienie termiczne) ale generalnie jak jest dłuugo nie uzywane, a guma to guma - sie zuzywa i parcieje głownie jak jest nieuzywana. wiec bardzo mozliwe że zacznie ciec po dłuzszym postoju. wtedy bedzie trzeba wymienic uszczelniacze i olej ( olej powinno sie co rok wymieniac). kolega kupił moto który długo stał po 1 skoku wiekszym wrócił do domu postawił moto w garazu przyszedł za godzine i zastał w plamy oleju.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez tweety450mx2t » 26/2/2011, 23:23

a czy np ma wplyw na to temperatura przechowywania motocykla . u poprzedniego wlasciciela stal w salonie tam bylo cieplo ponad 10C a u mnie stoi w garazu -8. Mialem podobny przypadek w mojej YZ tez zawieszenie bylo robione lecialo powoli powoli i przelecialem szczelinomierzem i przestalo leciec po dalszej jedzie. Bo teraz to nie leci ze plynie po rurce tylko jak uszczelniacz idzie w dol to zostaje slad pierscienia i nieliczna ilosc oleju . Ale jezeli zawias robi to 1000 razy to pol kropelki sie zbierze. Moj mechani k mowi ze jest to kwestia zbyt mocnego scisniecia lag ku dołowi :roll:
tweety450mx2t
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 17/2/2011, 21:47

Postprzez henio12323 » 27/2/2011, 00:05

też. po 1 guma w niskich temp nie jest tak elastyczna. wiec jak trzymasz moto na mrozie i jeździsz to guma nie uszczelnia dokładnie i moze pociec. i moze byc tak że jak jest zbyt twarda to wiecej syfu nachodzi na uszczelniacz i moze ciec juz zawsze ( chyba że wymienisz) albo troche pocieknie a jak sie zrobi cieplej to przestanie. raczej z żadnym scisnięciem nie ma to związku. na twoim miejscu teraz bym nie jeździł bo tylko sie nadmiernie zuzywa uszczelniacz olejowy. a jak sie zrobi ciepło zobaczysz czy bedzie ciekło czy nie. mi pociekło bo przy temp około 5 stopni pojechalem na myjnie z gorącą wodą. i sie rozszczelniły, ale wszystko wróciło do normy troche oleju ubyło i dalej nie ciekło prawie w ogóle. ale na wszelki wypadek wymieniłem uszczelniacze
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê