Zobacz wÄ…tek - YZF 250 problem z dymieniem i poborem oleju
NAS Analytics TAG

YZF 250 problem z dymieniem i poborem oleju

Enduro, Cross
_________

YZF 250 problem z dymieniem i poborem oleju

Postprzez massto892 » 9/7/2022, 00:22

Witam.
Mam problem z moją yzf 250 2007 rok na gaźniku. Problem polega na tym, że motocykl dymi na jasny kolor, początkowo myślałem iż jest to wina totalnie rozregulowanego gaźnika i złej dawki paliwa, ale po spuszczeniu oleju okazało się że brakuje ok.500ml.Moto niecałe 60 mth po remoncie i tyle tez zrobione na tłoku (tłok wossner selekcja A),po zdjęciu kolanka widać spory nagar i od góry na zaworach jakby olej czy coś mokrego.
Co myślicie,że najprawdopodobniej mogło paść? Tłok,uszczelniacze zaworowe czy moze cos innego i czy któreś z nich mógłby ulec uszkodzeniu przez źle ustawiony gaźnik? bo wcześniej żadnego poboru oleju nie było ani dymienia,zaczęło sie dopiero jak zaczęły się problemy z gaźnikiem.
massto892
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/7/2022, 23:04


Re: YZF 250 problem z dymieniem i poborem oleju

Postprzez jaclaw » 17/1/2023, 09:42

Na podstawie tego, co opisałeś, wydaje się, że masz problem z poborem oleju przez silnik, co powoduje dymienie na jasny kolor. To może być spowodowane kilkoma rzeczami:

Uszkodzenie uszczelniaczy zaworowych - jeśli uszczelniacze zaworowe są uszkodzone lub zużyte, mogą one powodować przepływ oleju z komory silnika do komory spalania.
Uszkodzenie tłoka - jeśli tłok jest uszkodzony lub zużyty, może on powodować przepływ oleju z komory silnika do komory spalania.
Zła regulacja gaźnika - jeśli gaźnik jest źle ustawiony, może to powodować przepływ nadmiernej ilości oleju do komory spalania.
Jeśli to jest problem z uszczelniaczami zaworowymi lub tłokiem, to trzeba je wymienić. Jeśli to jest problem z gaźnikiem, to trzeba go wyregulować.

Sugeruję skontaktowanie się z profesjonalnym mechanikiem motocyklowym, który będzie mógł dokładnie zdiagnozować problem i udzielić odpowiedniej porady.

_________________________________
https://www.rst.software/services/mobile-development
jaclaw
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/7/2022, 12:36




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê