Zobacz wÄ…tek - Wyskakuje bieg yamaha wr 426
NAS Analytics TAG

Wyskakuje bieg yamaha wr 426

Enduro, Cross
_________

Wyskakuje bieg yamaha wr 426

Postprzez knightryba » 15/4/2018, 22:11

Mam problem z yamaha wr 426.
Gdy podniosę go na koło to czasami zrzuca mi bieg na niższy np jadąc na 4 zrzuci mi na 3 bieg bez powodu.
Dzieje się to na każdym biegu, bardzo rzadko gdy jadę normalnie i przyspieszam gwałtownie to też czasem zrzuci mi bieg na niższy. Nie mam problemu z wrzuceniem żadnego biegu, olej podczas zmiany był bez opiłków. Jak zrzuci bieg na niższy i wbije go ponownie to wtedy już nie ma problemu. Czy konieczne jest zaglądanie do skrzyni czy to może być inna przyczyna tego?
knightryba
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7/5/2014, 20:55
Lokalizacja: Tarnów


Re: Wyskakuje bieg yamaha wr 426

Postprzez henio12323 » 16/4/2018, 18:54

dziwne nie słyszałem jeszcze zeby sie bieg zbijał - zwykle sie zaczyna od niedobijania biegów, osobiscie uwazał bym na to ostrozniej jeździł i tak pewnie niebawem czeka go jaksi serwis i wtedy skrzynie obejrzał, pewnoe problem lezy w wodzikach lub kłach skrzyni ewentualnie cos nie tak zdystansowane lub wyrobiona ta "gwiazdka" wodząca w mechanizmie - tak czy siak najlepiej to na rozebranym silniku diagnozowac
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Wyskakuje bieg yamaha wr 426

Postprzez knightryba » 18/4/2018, 16:02

Zdjąłem pół karter ale niestety tam wszystko wyglądało w porządku. Złożyłem wszystko i zalałem delikatnie ponad stan olej, co ciekawe chyba nieświadomie coś poprawiłem i problem zniknął. Gdyby ktoś miał problem jeszcze z nierównomierną pracą silnika przy jeździe ze stałą prędkością to polecam zmianę świecy na irydową, u mnie dała bardzo dużą poprawę. Jak na złość pękło teraz kolanko od wydechu;/
knightryba
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7/5/2014, 20:55
Lokalizacja: Tarnów



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê