Zobacz wÄ…tek - Co na pierwsze enduro
NAS Analytics TAG

Co na pierwsze enduro

Enduro, Cross
_________

Co na pierwsze enduro

Postprzez derbi. » 28/12/2017, 22:38

Witam

Jestem nowy na tym forum.
Wiec wszystkich serdecznie pozdrawiam.

A więc jak w tytule chciałbym się dowiedzieć co mogę kupić na pierwsze enduro (musi mieć min 30 km)
Mam 15 lat 170cm wzrostu
Chciałbym żeby mi napisaliście
Jaki motocykl bedzie dla mnie odpowiedni,koszty utrzymania takiego motorku,spalanie,co ile remont.

Z góry dzieki :)
derbi.
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/12/2016, 20:30
Lokalizacja: stare bystre


Re: Co na pierwsze enduro

Postprzez kotlet9696 » 29/12/2017, 13:52

Minimum 30koni. A jak będzie 29 to już moto zdyskwalifikowane? DT 125 wyrwie Cię z butów a nie ma 30kuca... Jest coś takiego jak moment obrotowy, w 2T rezonans itd... Wyznaczników koni mechanicznych nic nie mówi.

Opcji multum. Ale nie napisałeś jakie masz doświadczenie z motocyklami i nie napisałeś budżetu.
kotlet9696
Świeżak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 26/9/2014, 18:31


Re: Co na pierwsze enduro

Postprzez Glenroy » 29/12/2017, 14:58

Kek? Taki wymiatacz jak EXC 525 ma coś koło 60KM, a Ty chcesz 30 konnego enduraka na dzień dobry? Przecież to Cię poskłada ;).

W Twoim wieku jeździłem DT80 i miałem z tego mnóstwo zabawy, ładnych kilka lat później, bo mając już tych trochę ponad tych 20 lat, 190cm i 90kg wagi, z chęci zabawy w terenie, miałem krótką przygodę z EXC 125, który ma jakieś 25-35KM, KTM nie podaje mocy, i szczerze musiało by upłynąć jeszcze dużo, duuużo ładnych motogodzin, żebym poczuł się pewnie na coś mocniejszego, 30 kunia w 2T przy granicach 100kg wagi motocykla, na prawdę ryje beret. Ja na co dzień jeżdżąc 100 konną szosówką miałem na prawdę pełne gacie jak to się wyrywało spod tyłka ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Co na pierwsze enduro

Postprzez derbi. » 29/12/2017, 17:54

Muj budżet to 6 tyś.mam dosc duże doświadczenie.
derbi.
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/12/2016, 20:30
Lokalizacja: stare bystre

Re: Co na pierwsze enduro

Postprzez Glenroy » 29/12/2017, 20:08

derbi. napisał(a):Muj budżet to 6 tyś.

Mój, i "tys." a nie "tyś."...
derbi. napisał(a):co mogę kupić na pierwsze enduro

derbi. napisał(a):Mam 15 lat

derbi. napisał(a):mam dosc duże doświadczenie.

:mrgreen: Kogo Ty próbujesz dziecko drogie oszukać? Pochwal się nam tym dużym doświadczeniem, na jakich maszynach, ile km/mth nawinąłeś, ile lat już bawisz się w te klocki? Masz tak duże doświadczenie, że nie masz pojęcia nawet jaki motocykl chcesz i czego będziesz od niego oczekiwał, mając tak duże doświadczenie powinieneś wiedzieć jakie są koszta utrzymania takiego sprzętu, co ile robi się remont i co jest dla Ciebie odpowiednie...proszę Cię, w szkole wśród kolegów możesz mówić jakim to wymiataczem już nie jesteś, ale nie na forum, gdzie ludzie mają z motocyklami dłuższe doświadczenie, niż Ty chodzisz po tym świecie ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Co na pierwsze enduro

Postprzez kotlet9696 » 29/12/2017, 22:18

W tym budżecie celuj w KTMa LC2, Yamahę DT, Kawasaki KMXa i inne sprzęty tego typu. 125ccm w dwutakcie wystarczy Ci w 100% na ten moment a może to być nawet za dużo. Ja zaczynałem od DT50LC, miałem później Hondę XL125s w międzyczasie miałem styczność z DT125, XTkiem 600, Raptorem 660 i teraz siadłem na DRZtę 400Y... 50kucy katalogowych i powiem szczerze, że gdybym nie ćwiczył sporo na tej DTtce i Hondzie oraz nie miał wglądu na coś co ma więcej mocy to prawdopodobnie jeździłbym teraz w najlepszym wypadku wózkiem inwalidzkim albo jeździłbym moją wymarzoną DReZyną na 1/3 gazu.
kotlet9696
Świeżak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 26/9/2014, 18:31



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê