Zobacz wÄ…tek - YZ czy SX
NAS Analytics TAG

YZ czy SX

Enduro, Cross
_________

YZ czy SX

Postprzez MateuszMX » 9/10/2017, 12:04

witam, wszyscy wiemy ze niestety konczy sie era 2t. w 08r honda,kawasaki, suzuki zakonczyla produkcje 2t.
A mysle kiedys tam.. kupic 2t 2010r w gore. wiec do wyboru mam tylko yz albo sx (125)

tak więc mam do was pytanie, którą firme polecilibyście? lub moglibyscie wypisac jakies roznice miedzy tymi dwoma modelami.? lub na co zwracac uwage? bo slyszalem ze ktm sa awaryjne ( tak tylko slyszalem)
a yamaha to wkoncu yamaha :D , w yamaszce malo co sie zmienia, czesci silnikowe widze te same od 05-16r.
a ktm interesuje mnie od 11r w gore

kiedys w sklepie obilo mi sie o uszy jak sprzedawca mowil ze do yz mozna kupic NOWY cylinder w tej samej kwocie co regeneracja nicasilu do wszystkich pozostalych crossowek. prawda to?
Avatar użytkownika
MateuszMX
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3/1/2014, 00:17


Re: YZ czy SX

Postprzez henio12323 » 9/10/2017, 17:30

ktm jest mega awaryjny, yz tez :D i to tylko w rekach osoby która nie ma pojęcia o serwisowaniu wyczynowych crossówek :D

jak umiesz zadbać, to awarie to mega rzadkość. ale takie utrzymanie kosztuje

róznice ? ktm jest pomaranczowy, yamaha niebieska... to chyba główne róznice, no troche czesci mają inne kształty :D
konstrukcyjnie ktm ma hydrauliczne sprzęgło - wada i zaleta... bo kupujac okolice 2010 roku juz te sprzęgła zaczynaja sie sypać i zaraz trzeba wymienic pompke na nową, wysprzęglik i sie robi ładny tysiak, w lince wymieniasz linke za 50-70 zł i smigasz dalej. ale hydraulika jest fajniejsza w uzytkowaniu - lżej chodzi fajniej działa. chociaz w MX sprzęgło potrzebne praktycznie tylko do ruszania :D wiec mozna sobie dyskutować a róznica i tak jest niewielka, na pewno nie wybierał bym motocykla przez pryzmat sprzegła ;P

mozna ale do 4T :P chociaz do 2taktów niektórych tez bywają tanie i cylindry były po 1400-1500 zl. tylko trzeba wiedziec jakier roczniki, bo te blizej 2010 juz tyle nie kosztują ;P
tu i tu serwis kosztuje podobnie także jak szukasz oszczednosci to nie kupuj wyczynówki :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: YZ czy SX

Postprzez dawidsx » 10/10/2017, 10:54

Czy kończy się era 2t no nie wiem, w motocrossie jest to rzadszy widok ale z tego co wiem to zdecydowana większość liczących się zawodników enduro lata na 2t, ktm cały czas rozwija a nawet dokłada wtrysk w nowszych sprzętach :D
A sprzęt to się kupuje taki, którego lepszy stan się trafi a nie czy będzie niebieski czy pomarańczowy.
2004 KTM SX 125 -> 2008 SUZUKI RM-Z 250 -> 2010 YAMAHA WR450F -> 2014 KTM SXF 350
Avatar użytkownika
dawidsx
Świeżak
 
Posty: 416
Dołączył(a): 5/2/2013, 22:23



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê