Zobacz wÄ…tek - Jaki cross na poczÄ…tek :)(14lat)
NAS Analytics TAG

Jaki cross na poczÄ…tek :)(14lat)

Enduro, Cross
_________

Jaki cross na poczÄ…tek :)(14lat)

Postprzez PawloseQQ » 2/3/2017, 14:21

Witam.
Mam 14 lat około 170 cm wzrostu około 60kg wagi.
Mój budżet na crossa to około 2500 zł (Może być używany)
Ma być przeznaczony do jazdy po lesie, po torach crossowych, polach
Również ile będzie kosztował serwis co rok, Ochraniacze, buty, kask, strój itd.
Na co uważać przy zakupie.
Z góry dziękuje .
PawloseQQ
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/3/2017, 14:08


Re: Jaki cross na poczÄ…tek :)(14lat)

Postprzez henio12323 » 2/3/2017, 18:12

takich tematów jest multum - troche poczytaj

ale w skrócie - za 2500 super crossówki nie kupisz, a taka sie nie specjalnie nadaje do jazdy po lasach. z kolei dobre są na tor.

teraz co do kosztów - to pomoze ci wybrac motocykl. masz do wyboru w sumie 2 kategorie - enduro albo crossa
cross jak pisałem jest na tor - i kosztuje sporo, ciezko powiedziec ile kosztuje utrzymanie, zalezy w jakim stanie kupisz, ile jeździsz, jak dbasz, jak jeździsz itp itd... ogrom czynników wiec nie da sie powiedziec dokładnie, ALE za 2500 kupisz trupa - nie ma co ukrywać, doprowadzenie do ładu silniczka,wymiana klocków, remont zawieszenia i ramy ( powiedzmy wymiana korby, tłoka, opon, serwis zawieszenia, wymiana łozysk w kołach) to praktycznie wychodzi koszt kolejnych 2500 zł! a to nie są wszystkie koszta

z kolei enduro - tutaj mowa o mocnych 50tkach albo przerobionych 50 na 80 ccm ( DT 80, derbi senda, gilera rcr - jest tego multum kazda marka ma cos w ofercie ) to są motocykle przynajmniej ze 3X tansze w utrzymaniu, do nauki są lepsze, do samej jazdy po torze troche gorsze, ale podstawy jesteś w stanie poznać i sie dobrze bawić. no i spoko mozna po lasach posmigać. jakbys kupił 50tke z kwitem, i miał prawko to nawet legalnie mozesz po ulicach pojeździć. no i za 2500 mozna juz trafić cos co na chwile zakupu nie wymaga wkładu finansowego.

co do ciuchów - poszukaj sobie rózne ciuchy w necie i sam podlicz, generalnie ubierzesz sie od 500 zł w jakies stare uzywki do kilkunastu tysiecy za topowe nowe ciuchy. temat rzeka, ciezko doradzić co wybrać, generalnie ciuchy - kask, buty ochraniacze kolan - to bezpośrednie bezpieczenstwo zdrowia i ZYCIA, wiem że cięzko jest wydać 1500 zł na kask, a mieć na moto 2500.... ( gdzie jeszcze trzeba dokupic reszte ciuchów i miec na wahe ) ale w razie wypadku jednak wolałbyś mieć kask za 1500 a nie 150 zł. także wybór modeli pozostawiam Tobie, proponuje poszukać ciekawych uzywek, sporo zaoszczedzisz a czasem mozna wyrwać dobrej jakosci ciuchy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê