Zobacz wÄ…tek - kx 250 rekluse ?
NAS Analytics TAG

kx 250 rekluse ?

Enduro, Cross
_________

kx 250 rekluse ?

Postprzez grzeny182 » 19/1/2017, 17:35

czesc ! pisze do was z zapytaniem czy montował ktoś juz w kawasaki kx 250 bądź innym dwusuwie sprzęgło rekluse ? jaki jest tego koszt, jedyne co znalazłem do roku 2001 to jakby sama tarcza i sprężyny, całe komplety nie do tego rocznika, i nwm o co z tym chodzi, nic innego znalesc nie mozna, i drugie pytanie to jak to ogolnie sprawuje przy jezdzie po lesie,torze i górkach ?? warto ? pozdrawiam
grzeny182
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/10/2016, 17:17


Postprzez henio12323 » 20/1/2017, 21:34

nie warto.

po 1 do twojego rocznika moze tego nie byc, reklus do dosyć nowy wynalazek - zwłaszcza wersje na których da sie jeździc. starsze były tragiczne, wolna reakcja, słaba trakcja - a raczej za duza trakcja, ciezko przewidziec zachowanie itp itd
mowa tu o rocznikach około 2010... teraz nowoczesne są juz niezłe. ALE
trzeba powiedziec po co reklus jest, jak dla mnie to sprzet nie dla amatora, fakt czasem ułatwia niektóre czynnosci, ale w wiekszosci czasu szkodzi, psuje nawyki, lepiej manualnie sie nauczyc operować sprzęgłem - z reklusem takie sprzegło chodzi duuuuzo cięzej

sprawa samego zastosowania - jak widze to to ma sens tylko w na prawde cięzki teren gdzie trzeba by moooocno pompować sprzegłem, typu potoki, cięzkie wąwozy. po lesie ? bez sensu, nic nie zyskasz prócz tego że przy szybkich długich odkręcenaich gazu przypalasz sprzegło bo takie ma większą tendencje do uślizgów, górki - to samo. na tor to całkiem nie widze sensu, sprzegło sie uslizguje przy ruszaniu, samo operowanie sprzegłem jest cięzkie bo ciezej bedzie pracowała klamka o jakies 20-30%

wiec odpiusc temat :d no i samo sprzegło kosztuje powiedzmy 1500 zł w podstawowej wersji jak sie dobrze kupi.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê