Zobacz wÄ…tek - Yamaha YZ250 pomocy
NAS Analytics TAG

Yamaha YZ250 pomocy

Enduro, Cross
_________

Yamaha YZ250 pomocy

Postprzez tommm » 15/7/2016, 18:21

Witam, niedawno kupilem Yamahe YZ250, motocykl w stanie - nie idealnym, ale jezdzilo calkiem ok, sprzegla chodzilo db, biegi wchodzily i nie wypadaly, tak, ze z racji niskiej ceny postanowilem kupic, i za reszte w zime wyremontowac co trzeba... ale... podczas jazdy zauwazylem, ze moto nie wkreca sie po otwarciu manetki do konca, tak na 3/4 szedl fajnie, ale przy pelnym otwarciu przerywal, do tego gasl na wolnych obrotach, mysle sobie gaznik albo filtr, wiec nie ma tragedi. motor postal w garazu, po kilku dniach odpalilem go zeby spr, czy jak naciagne linke gazu to na wyzszych obrotach bedzie chodzil, efekt w miare byl, mial ciut wyzsze obr. ale nie gasl, zgasilem moto, bo nie mialem kluczy przy sobie, nastepnego dnia moto nie umialem odpalic... kopie kopie i nic, echo, spr, iskre i jest, silnik sie nie odzywa, wiec mysle sobie gaznik, wyciaglem filtr (mega oklejony tym syfem wiec zamowiony nowy) wyciaglem gaznik do czyszczenia, i... okazalo sie ze nie mam sruby od regulacji skladu mieszanki... moje pytanie czy mozliwe jest ze sruby nie mialem od zakupu i mimo to silnik palil a motor jezdzil?? czy musiala mi sie wykrecic od wibracji pod garazem?? czy jej brak moze byc powodem ze moto nie pali? czy jest opcja ze wczesniej jej nie mialem a teraz cos sie popsulo?? dodam ze iskra jest, mieszanke zrobilem 1:32 z castrolem 2t syntetykiem, a gaznik to mikuni corp TM gaznik ma od str. filtra 62mm a od str cylindra 28/44mm czy ktos mi moze powiedziec czy to napewno db gaznik do tego moto, i czy jest opcja ze zgubilem dysze i przez to moto nie pali czy mam szukac innych powodow??
tommm
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/7/2016, 18:08
Lokalizacja: czerwionka-leszczyny


Postprzez henio12323 » 15/7/2016, 21:39

po 1 - tematy crossowe załatwiamy w dziale offroad - przenosze
po 2 - filtr ma sie kleic - jego sie nasÄ…cza specjalnymi preparatami, ale tak czy siak wymaga prania i nasaczania przed kazdÄ… pracÄ…
po 3 - bez srubki od skłądu miałszanse odpalic, ale nie mógł chodzic porpawnie.
generalnie zacznij od podstawowego serwisu - zmien ten filtr, wyczysc gaźnik, zakup srubke itp. ustaw według serwisówki - ( od tego wyjscia dopiero zaczyna sie regulacje), wymien swiece na nową, i powinien normalnie palic i pracować.

czy gaźnik masz oryginalny - pewnie tak, ale musiał bys to sprawdzic w katalogu yamahy ze swojego rocznika - bo tego nie podałeś

i powodzenia w jeżdzeniu, ;D widze wiedzy nie masz zupełnie żadnej a masz motocykl na który nie decyduje sie wiekszosc dobrych zawodników, z racji zbyt narwanej i duzej mocy ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez tommm » 16/7/2016, 11:09

Wiem, ze filtr sie nsacza, problem w tym ze obecny jest czarny i klei sie tak jakby go ktos doslownie smarem posmarowal, po samym wyjeciu rekawice mialem do wywalenia, dlatego filtr bedzie nowy, co do gaznika, to silnik i rama zaczyna sie od 4SR wg sprzedajaceego i netu jest to rok 2003, gaznik mam mikuni corp tm, a wg papierow powinien byc PWK38S/KEIHIN wiec nie wiem czy jest zmieniony czy byly rozne?? co do jezdzenia, to od 12 lat jezdze na scigaczach, pierwszy motor kupilem R1, wszyscy mowili ze sie zabije itd. ale wolalem kupic od razu R1 niz zmieniac co sezon, wg mnie z glowa da sie ogarnac wszystko, terazm mam gsxr, ale z racji hold i terenow w okolicy prawie wszyscy przesiadaja sie na enduro, a ze nie mam z kim jezdzic po drodze, to tez sie przesiadam i chce spr. nie chcialem zaczynac od kmx125, mysle ze i taka yz ogarne, tymbardziej ze nie bede zaczynal od latania po torze... Ale do rzeczy, czy ktos moze mi pomoc okreslic rok i jaki gaznik powinna miec moja yz??
tommm
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/7/2016, 18:08
Lokalizacja: czerwionka-leszczyny

Postprzez kris514 » 17/7/2016, 09:24

Według moich danych 4sr mial rocznik 1996... Sprawdź sobie na yama-sklep.pl jaki tam szedł gaźnik.
Do rocznika 1995 i 1998 mam serwisowki na chomiku więc dobrze by było jakbyś się z nimi zapoznał.
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez tommm » 17/7/2016, 10:58

tez gdzies znalazlem takie infromacje, w crossach ciezko dokladnie okreslic rocznik, widac ktos dal nowe plastiki bo nr ramy i silnika sa tak samo od 4sr, a z serwisowka z rocznika 96 97 jest problem bo tez szukalem;)
tommm
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/7/2016, 18:08
Lokalizacja: czerwionka-leszczyny

Postprzez henio12323 » 18/7/2016, 12:41

czemu cięzko, masz nuemr ramy, szukasz w dekoderach vin, albo dzwonisz do serwisu yamahy to ic nawet miesiąc powiedza.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez tommm » 20/7/2016, 12:03

ciezko, w sensie ze w ogloszeniach z sprzetow z lat 89 podaja 2005;) moto jest rocznik 97 i pod taki gaznik juz zamowilem. wiec mysle ze bedzie db
tommm
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/7/2016, 18:08
Lokalizacja: czerwionka-leszczyny



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê