Zobacz wątek - 2 różne wybieraki
NAS Analytics TAG

2 różne wybieraki

Enduro, Cross
_________

2 różne wybieraki

Postprzez WaxEater » 12/7/2016, 09:48

Witam!
Bedzie to prawdopodobnie mój ostatni temat dot. Husaberga, albowiem, ponieważ, gdyż.. Berg idzie do żyda.
Teraz jak w temacie. Kupilem skrzynie <nie mialem 5 i 4 biegu w starej i było problematyczne jechać na 3 do odcięcia, bo na 6 jechalem na granicy zycia i smierci. Zamontowałem skrzynie i co sie okazuje? Jest 5, 4 nie ma.. Nie ma podczas jazdy, na postoju jest. Koleś podesłał mi jego wybierak, ja włożyłem swój <obstawiam ze dalszy brak 4 to wina wybieraka> a swoj wlozylem dlatego, ze mial duzo mniejsze rowki. Ten który dostalem od kolesia jest jakiś lewy, mają 2 razy wieksze kanały od mojego, a na widełkach bolczyki są na tyle małe, że mają 2-3 milimetrowe luzy, za to na moim chodzą bez luzów. Na forum berga założyłem temat i dostałem w odpowiedzi, ze to jest po to zeby biegi 'Wpadały' a nie były wrzucane na sile.. Ale dla mnie to ściema, z tymi luzami znowu jest w stanie wrzucić mi 2 biegi na raz a wtedy? A wtedy ide się wieszać.. https://imageshack.com/i/po23fNDUj
Pierwsza miłość Cagiva W8 - zdrada - obecna miłość Husaberg FE600
Avatar użytkownika
WaxEater
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17/7/2013, 18:06
Lokalizacja: kraków


Postprzez henio12323 » 12/7/2016, 14:17

to nie sąwybieraki tylko programator. co doradzic nie wiem, ale domyslam się że mogła to byc wersja poliftowa jedna ( która nie wiem ) kiedys zwykle były własnie "cienkie" rowki, i wodziki wchodziły i wodziły po scieżkach. teraz w wiekszosci nowszych moto, miedzy programatorem a wodzikami jest tulejka - która zmniejsza zuzycie, i wszystko "gładziej" pasuje, wiec podejrzewam że moze byc kwestia pozakładać tulejki. a co gdzie skąd i do czego - trzeba by po katalogach patrzeć, po schematach (fiszkach z rozstrzałem częsci ) i zobaczyć co z jakiego rocznika jest, i co do czego pasuje.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez WaxEater » 12/7/2016, 16:24

Okej, dzieki Heniu, przepraszam za pomyłkę, siadła u nas już nazwa 'wybierak' i tak zostało, albo spróbuję z tym drugim wybierakiem z cienkimi rowkami, albo spróbuję wytargać skądś, bądź też zrobić żeliwne tulejki na te bolce. Dzięki wielkie za radę jeszcze raz
#Edit, sprawdziłem właśnie w serwisówce i faktycznie, są na widełkach tulejki, Heniu, albo inni forumowicze, moglibyście doradzić z jakiego materiału mogłyby być? Co byłoby lepsze, żeliwo, aluminium czy może brąz? Mam możliwość zrobić takowe u siebie, albo pojeździć po sklepach i poszukać na wymiar.
Pierwsza miłość Cagiva W8 - zdrada - obecna miłość Husaberg FE600
Avatar użytkownika
WaxEater
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17/7/2013, 18:06
Lokalizacja: kraków

Postprzez henio12323 » 12/7/2016, 18:11

na pewno nie aluminium, żewliwo tez sie nie nada.
fabrycznie jest na pewno jakas nierdzewka, ale podejrzewam że brąz/mosiądz tez byłby git
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez WaxEater » 12/7/2016, 18:39

Dzieki wielkie, zostaje mi szukać po sklepach. Dzieki Heniu, jesteś de best
Pierwsza miłość Cagiva W8 - zdrada - obecna miłość Husaberg FE600
Avatar użytkownika
WaxEater
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17/7/2013, 18:06
Lokalizacja: kraków



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê