Zobacz wątek - Ktm exc 200 prędkościomierz i licznik motogodzim nie działa
NAS Analytics TAG

Ktm exc 200 prędkościomierz i licznik motogodzim nie działa

Enduro, Cross
_________

Ktm exc 200 prędkościomierz i licznik motogodzim nie działa

Postprzez koksukowal7 » 14/2/2016, 18:54

Witam. Posiadam ktm exc 200 2007 r i dziśaj przed wypadem zayważyłem że nie działa prędkościomież pomyślałem że to czujnik i w zasadzie mi ten licznik nie potrzebny to nawet nie bede naprawiać ale niedziała również licznik motogodzin czy te usterki są z sobą powiązane? Mam zwykłt licznik za lampoą jak w exc. I jak odpale moto to licznik sie zaświeca i jak wszystko sie skalibruje to po chwili gaśnie a jak przycisne guzik to z nowu na chwile zaświeca proszę o jak najszybszą pomoc.
koksukowal7
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 15/2/2014, 21:43
Lokalizacja: chrzanów


Postprzez eddenktm » 14/2/2016, 19:14

Bardzo często problem w ktmach. Mi też jakiś czas temu padł licznik i motogodziny i ożył po jakiś 1-2 miesiącach :D Licznik gaśnie, bo nie ma sygnału z koła. Motogodziny nalicza po sygnale z koła czyli prędkość i impuls z silnika. Sprawdź czujnik w przednim zacisku, nieraz wystarczy nimi poruszać i zaczynają działać, wtyczkę przy panelu może się wypięła. Jak nie to zakup sobie czujnik z przewodem i bd po problemie.
eddenktm
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9/2/2016, 13:51


Postprzez henio12323 » 14/2/2016, 20:31

dokładnie - musi byc sygnał z koła i z silnika zeby działało. wiec zobacz czy sie nie wysuneła gdzies wtyczka, z licznika, a jak sie wysuneła to dalej gorzej bo czujnik mógł pasc - one są delikatne niestety ;/ zobacz czy na tarcyz magnes jest, mozesz tez wziac byle jaki magnes i poprzesuwac nim przy czujniku w kole - jak sie uruchomi sam z siebie licznik to znacyz ze czujnik działa tylko magnes jest np za słaby ( czesto sie moze ukruszyc np )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê