Zobacz wÄ…tek - Szukam lekkiego Enduro do nauki - na blachach
NAS Analytics TAG

Szukam lekkiego Enduro do nauki - na blachach

Enduro, Cross
_________

Szukam lekkiego Enduro do nauki - na blachach

Postprzez Hans01 » 17/11/2015, 23:16

Cześć, jak w temacie, tyle, że chciałbym mieć możliwość dokulania sie nim po szosie kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrów na legalu, więc musi być to maszyna którą da sie zarejestrowac/zarejestrowana. Tak, znam minusy i ryzyka takiego podejscia. Można zostać z unieruchomioną maszyną 30 km od domu zamiast 3km od przyczepy. Tym bardziej, że szukam raczej weterana... jak najtaniej - powiedzmy 4-5k pln, do nauki, na lajcie.

Przeraziły mnie ceny szkoleń na maszynach szkół. Liczyłem na okolice 300pln za całodniowe szkolenie (czyli standardowe stawki za tego typu eventy "torowe" na zamkniętych obiektach typu stare lotnisko / tor kartingowy itp). Po grzebologi w ofertach ostatniego sezonu wygląda jednak na to, że za enduro, tyle to na własnej maszynie i za pół dnia. :( a nie mam maszyny... na szkolnej taryfa x2... to po kilku wypadach na weekend daje mi kwote za którą mogę szukac czegoś własnego. No chyba, że jednak nie bardzo i za te 4-5k to się nie uda.

Jest sporo ogłoszeń na leciwe, ale zarejestrowane Tenerki, Trampki i DRki za taką kwotę (WRki i TTRki nie za tyle :( no i bez blach). Pytanie czy nauka na czymś takim ma sens, czy coś takiego jak wymienione za okolice 4kpln ma sens i czy w ogóle pomysł na takie podejście do nauki (własna maszyna i wbijanie się na co tańsze eventy w okolicy na własnych kołach) ma sens. Może ja jednak za bardzo wydziwiam i tego się tak nie robi. Może nie tędy droga. Poradzi ktoś jak to rozegrać? Generalnie mam prawie 40tke na karku (prawie 90kg), Kat A i czym jeździć, jednak chcę ogarnąć więcej. Toru popróbowałem, terenu jeszcze nie. W sumie to nie wiem gdzie mnie bardziej pociągnie.

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki


Postprzez henio12323 » 17/11/2015, 23:22

to w koncu czego chcesz bo nie czaje ? teren a tor cartingowy to całkiem co innego.

dokładniej napisz jaki teren, dojazdówki rozumiem tylko po to żeby czasami gdzies sie przemiescic z pkt A do B ewentualnie podjechac w fajną terenową miejscówke ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Hans01 » 17/11/2015, 23:31

No tak ,słowotok z mojej strony. :) Doprecyzuję.

Dojechać na terenową miejscówkę. Pokręcić się tam samemu lub z grupą i wrócić. Dla osoby bez doświadczenia w terenie. Na niewymagający teren ale taką którą dam rade dołączyć się do zorganizowanych szkoleń enduro bez męczenia siebie i pozostałych uczestników eventu.

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Postprzez henio12323 » 18/11/2015, 08:23

to niestety taki sprzet nie istnieje w tej kasie.

na szkoleniu enduro bedą zwykle na maszynie max kilku letniej, jak wyskoczysz soft enduro kilkunastoletnim to nie ma szans że dasz za nimi rade.

opcja moja - kawasaki klx 250, suzuki DR 350, w tej kasie praktycznie jedyne dostępne sprzęty które mają homologacje i dadzą rade jako tako w terenie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Hans01 » 18/11/2015, 10:09

Wielkie dziekuje! Małe pytanie dodatkowe, czy podniesienie kwoty zakupu o tysiąc lub dwa zmieniło by cokolwiek?

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Postprzez 13vito37 » 18/11/2015, 14:56

pewnie, kazdy grosz sie liczy, no i okazje
13vito37
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10/11/2015, 18:10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Postprzez henio12323 » 18/11/2015, 21:58

czemu pewnie ? za tysiac zł wiecej niz lepszego nie dostanie

ale za 2k+ mozesz szukac młodszej DRki czyli suzuki DRZ 400 - w sumie 400tka ma prawie taki sam silnik jak klx 250 wymieniony - tylko wiekszy a to moze byc spory plus
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê