Zobacz wÄ…tek - Jazda w zimie, opony kolcowane, czy nie ?
NAS Analytics TAG

Jazda w zimie, opony kolcowane, czy nie ?

Enduro, Cross
_________

Jazda w zimie, opony kolcowane, czy nie ?

Postprzez -=FraGsteR=- » 1/10/2014, 17:29

Witam. Niektórzy zakończyli już swój sezon, inni jeszcze nie... a dla takich jak ja- endurowców sezon nigdy się nie kończy.. Chciałbym przygotować się do jazdy po śniegu, czasami lodzie (zamarznięta droga) i mam dwa rozwiązania- nowe opony (kostki) michelin ac-10, lub mam stare opony (również kostki), ale tam już kostek prawie wogóle nie ma.. kolce mogę zrobić tylko w tych starych oponach, bo na nowych chcę polatać jeszcze w przyszłym roku.. i tutaj pytanie, co będzie lepsze na zimę.. nowe kostki, czy zużyte kostki, z dorobionymi kolcami ?
FraGsteR
-=FraGsteR=-
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/11/2013, 21:50
Lokalizacja: podkarpacie


Postprzez kris514 » 1/10/2014, 18:39

Na lód na pewno z kolcami (bo cokolwiek będą się wbijać) na śnieg podejrzewam że nowe kostki bo jednak tym głównie trzyma, aczkolwiek gdy przekopie się przez śnieg znowu potrzebne będą kolce by złapały troszkę twardego gruntu
Ostatnio edytowano 2/10/2014, 14:15 przez kris514, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce


Postprzez henio12323 » 1/10/2014, 22:14

jak jest snieg powyzej kilku cm to tylko kolce, - testowałem nawet nówka kostka praktycznie sie nic nie trzyma, chyba że to jakis mitas z białym paskiem który jest miekki jak plastelina praktycznie.

oponki ze średnim bieżnikiem dorwiesz za grosze ( nie musisz przeciez kolcować łysej opony jak kolano ) pozatym w kostki lepiej wkręcac kolce bo sie lepiej trzymaja, jak opona ostro wydarta to sie mogą sruby czy co tam mocno wyrywać.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê