Zobacz wÄ…tek - WylewajÄ…cy siÄ™ olej z silnika CR125 2003
NAS Analytics TAG

WylewajÄ…cy siÄ™ olej z silnika CR125 2003

Enduro, Cross
_________

WylewajÄ…cy siÄ™ olej z silnika CR125 2003

Postprzez ProWIERZBA » 29/7/2014, 13:35

Witam, mam problem ponieważ po ostatniej jeździe odstawiłem motor i był jeszcze ciepły, kapał mi olej z silnika a dokładnie (na łączeniu tak jakby dwuch stron silnika lewej i prawej) myśle że to może być olej ze skrzyni, już troche zużyty bo koloru szarego... Dodam jeszcze że po jakimś czasie już nie leje bo najprawdopodobniej sie juz caly wylal ;) I moje pytanie brzmi: Na czego wymiane muszę się przygotować ? Jakiej uszczelki ? Co mam rozbierać ? POZDRAWIAM ! z góry dzięki za odpowiedz ! :)
WIERZBA
Avatar użytkownika
ProWIERZBA
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 4/12/2013, 19:38
Lokalizacja: Bielsko


Postprzez henio12323 » 29/7/2014, 21:17

hehe jak pytasz o takie rzeczy wÄ…tpie ze sam sobie poradzisz z naprawÄ….
przede wszystkim trzeba zdiagnozować dokładnie wyciek. moze wyciekac
1) z karterów czyli na srodku silnika uszczelka
2) z pokrywy sprzegła
3) z uszczelnaicza dzwigni zmiany biegów
4) uszczelnaicza wałka zdawczego

jeżeli to uszczelniacze sprawa prosta, wydłubujesz stare wbijasz nowe i gotowe 5 minut roboty, jak uszczelka pod pokrywą sprzegła podobnie, kładziesz moto na bok, zdejmujesz pokrywe, czyscisz wszystko zakładasz nową uszczelke dokręcasz dynamometrycznym kluczem i gotowe też kilka minut roboty. gorzej jak między karterami. wtedy trzeba silnik wyciągac z ramy i calutki rozebrac na pół. wiec sciągnąc cylinder itp itd....

co do oleju - kolego to jest wyczynówka, olej musi byc regularnie wymieniany i kontrolowany... potem napisz przy sprzedaży że kompletnie nei dbałeś bo komuś wcisniesz syf a nie motocyll
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê