Zobacz wÄ…tek - Skoki na stojÄ…co
 
NAS Analytics TAG

Skoki na stojÄ…co

Enduro, Cross
_________

Skoki na stojÄ…co

Postprzez kaacpper » 1/10/2014, 16:40

Witam,
piszę do Was w sprawie skoków, a mianowicie jak skakać? Trochę to pytanie sprecyzuję :P Ostatnio próbowałem skoków i zamiast wymarzonego lotu, prawie spotkałem się głową z błotnikiem :D Dużo na ten temat czytałem, ale nadal nie bardzo wychodzi, motocykl jakby wyrzuca mnie, a sam leci niżej. Czy to kwestia trzymania się nogami? Jak mocno trzeba trzymać motocykl nogami? Dodam, że "hopa" nie jest na dalekie skoki ;)

Pozdrawiam kaacpper :)
Avatar użytkownika
kaacpper
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/10/2014, 16:22
Lokalizacja: Sandomierz


Postprzez kris514 » 1/10/2014, 17:23

Zacznijmy od tego czy motocykl ma sprawne zawieszenie? Kiedy było robione i co to za motocykl? jeśli próbujesz skoków na siedząco to pozdrów kręgosłup i przednie koło :D ogólnie powinno się to robić na ugiętych nogach dzięki temu potrafisz kontrolować jak bardzo motocykl ma Cię wyrzucić, oczywiście na najazd równym gazem i nigdy nie odpuszczaj gazu przed samym skokiem w powietrzu balansujesz ciałem i gazem by nie lecieć na przednie koło (najlepiej lądować na tylnim) jeśli masz odpowiednie buty to wcale mocno nie trzeba trzymać motocykla w sumie to powinno wystaczyć trzymanie kierownicy :D
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce


Postprzez punk891 » 1/10/2014, 18:24

Na normalnych hopkach skaczesz tylko na stojąco i staraj się być po środku motocykla, czyli jesteś pochylony na tyle, żeby brodę mieć na wysokości kierownicy. Musisz tez dobrać odpowiednio bieg, żeby nie był ani za niski ani za wysoki, bo polecisz albo do przodu, albo do tyłu. Wszystko zależy też od hopy, bo są takie, na których lecisz płasko i w miarę daleko, a są takie, które mocno biją w górę i wcale tak długie nie są. Ja się osobiście jeszcze takich trochę boję. Nie próbuj od razu skakać całej, bo szybko możesz skończyć na ziemi, stopniowo przyspieszaj, aż będziesz skakał całą. Zero pośpiechu i skup się na zakrętach. Jak będziesz sprawnie ogarniał całą resztę, to skoki z czasem i tak przyjdą, więc o to się za dużo nie martw.
KTM EXC 125
punk891
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 11/9/2011, 10:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez kaacpper » 1/10/2014, 18:31

Przystopujmy, bo wzięliście mnie za crossowca jeżdżącego na torze, a to pomyłka (niestety :( ) Jestem początkujący, kris514 mój sprzęcik to kawasaki kx 85 :) zawieszenie jest sprawne, zastanawiam się czy tył nie jest za miękki (jak dobrze ustawić?). Punk891 hopka na której skacze znajduje się koło mojego domu i jest stworzona przez naturę :P Jeśli zechcecie zerknąć na mój żałosny filmik i powiedzieć mi co robię dobrze a co źle byłbym bardzo wdzięczny :)

Link: https://www.youtube.com/watch?v=NEBE9KfYHgU

Pozdrawiam i czekam na odp :)
Avatar użytkownika
kaacpper
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/10/2014, 16:22
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez kris514 » 1/10/2014, 18:37

Robisz źle to że siedzisz :D Jak można zauważyć ci ze zdjęć dociskają motocykl do podłoża podczas skoku :D a o zawieszenie chodzi mi o to że tył powinien powoli wracać a nie wyskakiwać jak z katapulty (bo dzięki temu Ty też tak lecisz )
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez kaacpper » 1/10/2014, 18:43

A czy na takiej hopce da się skakać stojąc? :P Kx to 2t, więc najeżdża się na hopę na obrotach czy na wyższym biegu? :) szczerze to nie wiem czy przełamałbym się, bo zaraz za nią trzeba hamować bo jest przepaść, a ona jest taka, że bardziej leci się w górę niż w przód :D Należałoby pewnie znaleźć inną... :)
Avatar użytkownika
kaacpper
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/10/2014, 16:22
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez punk891 » 1/10/2014, 20:22

Na wszystkich hopach (a przynajmniej na znacznej większości ) można stać. To że lecisz do przodu i w momencie gdy motocykl zaczyna już opadać Ty lecisz w górę spowodowane jest tym, że siedzisz. Nie ma takiej hopy, na której byś siedział od początku do końca. Są przypadki, gdzie w momencie samego wybicie siedzisz i nazywa się to " seat bounce ", ale jest to trudne, bo można łatwo coś spieprzyć, a poza tym używa się tego w sporadycznych przypadkach, tym bardziej dla amatora. Wbij sobie do głowy, że przy skoku stoisz i tyle w tym temacie.
KTM EXC 125
punk891
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 11/9/2011, 10:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez henio12323 » 1/10/2014, 22:09

na hopach wręcz trzeba stać, jak ktos skacze na siedząco to musi byc pro ;D ale to taka nietypowa technika w sumie..


rada taka po 1 forum nie wiele Ci da, zamiast pytac leć na tor i zrób 200 skoków - na pewno da Ci to więcej
po 2 stoisz na srodku sprzetu ( ani pochylony do przodu ani do tyłu ) srodek butów pewnie na podnózkach, najeżdzasz ze stałą prędkoscią na hopke ( nie za szybko nie za wolno ) obroty średnie albo 3/4 zadna odcina ale też nie ma co pyrkać, i trzymasz cały czas gaz ( w powietrzu lekko mozesz dopiero odpuscic ale nawet i nie musisz ) wtedy masz najczystszy, najspokojniejszy lot, jak lecisz do przodu to odkręcasz gaz i moto ciągnie tył w dół.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez kaacpper » 2/10/2014, 13:35

Spoko, dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Temat do zamknięcia ;)
Avatar użytkownika
kaacpper
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1/10/2014, 16:22
Lokalizacja: Sandomierz



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê