Zobacz wątek - enduro do 6000zł
 
NAS Analytics TAG

enduro do 6000zł

Enduro, Cross
_________

enduro do 6000zł

Postprzez stor10 » 4/5/2014, 21:03

Witam serdecznie, na imię mam Krzysztof i właśnie zacząłem kurs prawo jazdy kategorii a2. Zwracam się do was drodzy forumowicze z prośbą o pomoc w doborze pierwszego, kupionego za własne pieniądze motocykla. Do tej pory rozglądałem się za suzuki dr 350 i yamahą xt 350. Proszę was również o opinię odnośnie całokształtu, chodzi mi teraz o to że mam do dyspozycji tylko sześć tysięcy a chciałbym kupić coś o pojemności powyżej 250cc, coś co posłuży mi przez lata. Nie jestem katem, dbam o maszyny.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), nie mam zbyt dużego doświadczenia, kilka razy jeździłem yamahą yzf 450 i hondą cbr f4 jednak jestem rozważny i szybko się uczę. Myślę że dam sobie radę z większym sprzętem. Jest jeszcze hero puch, którym zrobiłem dużo, dużo kilometrów jednak to tylko 50cc.

- Wiek, waga, wzrost, 18 lat 186 cm 90 kg

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? Motocykl ma służyć głównie to weekendowej jazdy po szutrach i lasach, jednak czasami zamierzam śmigać nim do miasta, nad jeziorko. Najlepiej gdyby był uniwersalny, dobrze spisywał się w terenie jak i na asfalcie.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Powiem szczerze że nie wiem ile kilometrów można przejechać taką maszyną w sezonie, jednak myślę że będzie używany dość często, powiedzmy 5-6.5 tysięcy w sezonie.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Na sam motocykl mogę przeznaczyć sześć tysięcy, jeżeli chodzi o ubrania to nie problem.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Dobrze gdyby był tani w eksploatacji, coś jak yamaha xt 350. Fajnie by było gdyby ta kwota nie przekraczała tysiąca złotych.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. enduro

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Yamaha xt 350 / Suzuki dr 350 - Mieszkam w zachodniopomorskim, ciężko o dobry enduro do podanej wyżej kwoty w promieniu stu kilometrów od mojego województwa, jeżeli natraficie na coś ciekawego proszę was o umieszczanie linków z aukcjami.
stor10
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/5/2014, 20:25


Postprzez Boshi » 9/5/2014, 11:22

offroad..
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez Street4Fun » 9/5/2014, 20:16

Na twoim miejscu rozglądałbym się za DR350 lub DRZ400, ten pierwszy raczej dorwiesz taniej i w dobrym stanie. DRZ trzeba szukać dłużej.
Avatar użytkownika
Street4Fun
Bywalec
 
Posty: 503
Dołączył(a): 16/9/2012, 09:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê