Zobacz wÄ…tek - Mycie filtra powietrza
NAS Analytics TAG

Mycie filtra powietrza

Enduro, Cross
_________

Postprzez Hamulec » 4/1/2009, 21:25

Witam wszystkich. To mój pierwszy post, chociaż bez przerwy czytałem Wasze wypowiedzi. A oto mój przepis na mycie filtra:
1. wypłukanie w ropie
2. wypłukanie we wrzącej wodzie z jedną szklanką octu
3. nasączenie w oleju roślinnym,
4. poczekać aż ścieknie olej
5. zakładać filtr i rura!
Może się z tego śmiejecie, bo wygląda jak przepis kulinarny, ale napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna


Postprzez Manhatan » 4/1/2009, 21:52

... i cały dzień z głowy :lol: :lol:

Ehh te Wasze "naturalne" pomysły...
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez Bostorn » 5/1/2009, 16:22

hmm a ja mówie;d panzer skupuje 1 dniowe filtry;d

kupujecie nowy naoliwiony i jazda ;d

haha a tak na serio wystarczy przeprac ręcznie z wodą i płynem i juz :)
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez rosa » 5/1/2009, 23:00

Hamulec napisał(a):Witam wszystkich. To mój pierwszy post, chociaż bez przerwy czytałem Wasze wypowiedzi. A oto mój przepis na mycie filtra:
1. wypłukanie w ropie
2. wypłukanie we wrzącej wodzie z jedną szklanką octu
3. nasączenie w oleju roślinnym,
4. poczekać aż ścieknie olej
5. zakładać filtr i rura!
Może się z tego śmiejecie, bo wygląda jak przepis kulinarny, ale napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam.



ja bym jeszcze zrumienil go z cebulka, podlal woda i dusil az zmieknie
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot

Postprzez Tragarz » 6/1/2009, 14:41

ehehheheheh ;D nie no przepis super
Tragarz
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/8/2008, 21:58

Postprzez Hamulec » 6/1/2009, 14:46

No dobra, przed chwilą zamówiłem proszek do płukania i olej do nasączania ( sezon 2009 pod hasłem-pełen profesjonalizm ). Pozdrawiam Wszystkich.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez wojtas109 » 6/1/2009, 21:17

Ja zawsze myje w benzynie, pózniej w wodzie z płynem do naczyn i wypłukam, wysusze i nasączam w przeznaczonym do tego oleju :D
Avatar użytkownika
wojtas109
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/1/2008, 18:30
Lokalizacja: DGL

Postprzez yamaha125 » 9/1/2009, 19:27

ja takze myje w wodzie z plynem do naczyn pryskam specjalnym sprayem i jest super:D
yamaha125
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 31/8/2008, 20:04
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Hamulec » 10/1/2009, 11:56

Po przeczytaniu wszystkich postów mam wrażenie, że palmę pierwszeństwa ma olej do nasączania nad olejem w sprayu, a Wy jak myślicie?
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez wojtas109 » 10/1/2009, 13:56

Oczywiście ze bezpieczniej jest jak jest cały filtr zamoczony niz tylko spryskana jego powierzchnia.
Avatar użytkownika
wojtas109
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/1/2008, 18:30
Lokalizacja: DGL

Postprzez Bostorn » 10/1/2009, 16:00

no taa ale jak namoczysz.. będzie sciekał przez dłuższy czas

a w spreju popsikach i wsio ryba

nie wiem ale kumpel mnie uświadomił że sprey nie jest zły :)
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin

Postprzez Manhatan » 10/1/2009, 16:48

Dobra, bo widzę, że większość ma wątpliwości...

To, że większość woli olej w butelce, aniżeli w sprayu spowodowane jest w głównej mierze tym, że na dłużej wystarcza. Osobiście sam używam w sprayu i póki co nie miałem żadnych problemów z silnikiem. Po każdym myciu i wyschnięciu filtra nakładam dosyć dużą warstwę oleju, a następnie w gumowej rękawiczce wcieram go w filer, po czym jeszcze raz spryskuję. Jeden spray (Castrol Foam Air Filter Oil) wystarcza mi na około 25-30 mh. więc uważam, że nie jest tak źle.

Oleje płynne do filtrów nakłada się w ten sposób, że na rękę nalewa się go trochę i wciera w filtr. I tak aż cały filtr wystarczająco dobrze nasączymy. Nie wkłada się go w żadnym razie do oleju i nie czeka aż ścieknie, ponieważ można się bardzo zawieść - jest na tyle lepki, że zrobilibyśmy z filtra galaretę, bo raczej mała jego część spłynęła by z powrotem do pojemnika.

Osobiście jestem zwolennikiem sprayu - według mnie szybciej można przygotować sobie filtr, w miarę równo pokryć jego powierzchnię, a skuteczność jest identyczna jak w przy oleju z butelki. Jedyny minus, to to, że wystarcza na krócej, aniżeli butelkowy (to za sprawą tego też, że jest go ponad 2-krotnie mniej...
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez weteran » 10/1/2009, 19:24

Manhatan jeśli chodzi o nasączanie filtra, to nie jest tak jak napisałeś. Jeśli kupimy cały zestaw do obsługi filtra to otrzymamy oprócz płynu do mycia i oleju do nasączania dwa pojemniki. Ten większy służy do mycia, a ten mniejszy służy do kąpieli filtra w oleju. Po zamoczeniu filtra w oleju wyciągamy go mocno dokładnie wyciskając, nie wykręcać aby go nie uszkodzić. Ja osobiście nie smaruję ręką jak napisałeś, tylko polewam filtr małymi ilościami oleju od środka i wyciskam. Robię to kilka razy, tak długo, aż widzę go całego mokrego na zewnątrz dzięki temu mam pewność, że jest odpowiednio nasączony. Rzadko używam w sprayu nie mam do niego zaufania.
weteran
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/12/2006, 18:44

Postprzez Manhatan » 10/1/2009, 19:32

Być może masz rację, bądź co bądź, opisałem metodę, którą stosowało większość moich znajomych.

Prawdę mówiąc jest to kwestia wyboru i jak zaznaczyłeś na dole - zaufania. Myślę, że jeżeli ktoś wie w jaki sposób obchodzić się zarówno z jednym jak i drugim, bez względu na to czego będzie używał, ochroni to jego silnik przed kurzem, pyłem itd... Ja od początku używam sprayu i wszystko póki co z moim motocyklem jest okej. Ważne, żeby filtr czyścić i nasączać olejem regularnie.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez wojtas109 » 10/1/2009, 19:54

Bostorn, nie czeka się aż scieknie tylko się wyciska i taka metoda jest chyba najlepsza...do spreya nie mam również zaufania. Zgadzam się z weteranem :P
Avatar użytkownika
wojtas109
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4/1/2008, 18:30
Lokalizacja: DGL

Postprzez weteran » 10/1/2009, 20:21

Jak napisałem nie mam zaufania do oleju w sprayu, więc jak ostatnio zabrakło mi oleju byłem zmuszony użyć w sprayu. Dla pewności tak go wypsikałem w wewnątrz i zewnątrz, że wystraszyłem się nie nażarty bo filtr zrobił się o połowę mniejszy, więc szybko patrzę co to za puszka, jak się upewniłem, że to ojej do filtra to kamień spadł mi z serca. No i oczywiście po czasie wszystko ok. (jak dostał odpowiednią temperaturę). Manhatan pięknie to ująłeś tylko ZAUFANIE, zresztą jak w większości.
weteran
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/12/2006, 18:44

Poprzednia strona


Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê