Zobacz wątek - Cylinder TZR 125 4FL - jaki będzie odpowiedni ?
NAS Analytics TAG

Cylinder TZR 125 4FL - jaki będzie odpowiedni ?

i inne małe pojemności
_________

Cylinder TZR 125 4FL - jaki będzie odpowiedni ?

Postprzez DivineDragon » 23/1/2014, 12:43

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum, liczę na Waszą pomoc!

Mój problem jest następujący. Posiadam TZR 125 z 96' , w wersji 4FL. Żebyście mogli dokładniej ocenić sytuacje może opiszę szczegółowo set silnika. Na silniku widnieje numer 3BN03 Y-1. Cylinder zamontowany w moto ma numer 4FU00 Y-2, więc jest to nicasil. Głowica oznaczona jest jako 4FU Y-1. Gaźnik - Dellorto PhBH 28FD. Zawór wydechowy 2 części o numerach 4FU 1-1 oraz 4FU 1-2. Korba 2RH. Do rzeczy, mianowicie poprzedni właściciel zatarł cylinder. Regeneracja nicasilu nie wchodzi w grę, koszta sa bardzo duże. Dlatego mam do Was, drodzy forumowicze, kilka pytań :

1. Czy mogę założyć do tego silnika cylinder np. 3MB00 lub inny, np. z yamahy dt, tdr?
2. Czy zawór wydechowy z obecnego 4FU00 mogę zastosować np. w 3MB00, bądź innym?
3. Czy głowica 4FU Y-1 będzię pasowała do cylindra np. 3MB00 badź innego?
4. I najważniejsze pytanie : Czy króciec obecnego gaźnika podanego wyżej będzie pasował do innego cylindra?

Bardzo proszę Was o pomoc w tej sprawie, doradźcie mi co zrobić w tej sytuacji, jaki cylinder założyć bez ingerencji w większość części :( chodzi mi o tani koszt naprawy, tłok dobierze się już kuty :)

Z góry dziękuje jeżeli ktoś przeczytał moje wypociny, liczę na Was. Z mojej strony postaram się pomagać na forum jak tylko będę mogł! Lewa w góre!
Przed użyciem zapoznaj się z serwisówką, gdyż każdy tłok niewłaściwie zamontowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu :)
Avatar użytkownika
DivineDragon
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/1/2014, 12:34
Lokalizacja: Zawiercie


Postprzez Listus17 » 23/1/2014, 13:21

Silnik taki jak twoja TZRka ma GPR 125/DT 125 i inne modelu,kup ten cylinder i wszystko zamontu,wszytko będzie pasować,skoro inne modele mają ten sam silnik co twoja tzrka,a nie myślałeś o tym,żeby w stary cylinder wbić tuleje w moto-tech? Koszt to ok 300zł,a masz wbitą tuleje i jak cylinder się zatrzę,to kupujesz tylko nowy tłok i oddajesz wtedy cylek do szlifowania powierzchni co będzie kosztowało ok 50-80zł ;)
Listus17
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2011, 16:58
Lokalizacja: Stawiszyn


Postprzez DivineDragon » 23/1/2014, 13:41

Listus17 dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, zaraz sobie sprawdzę jakie cylki siedzą w tych moto, które podałeś. Bardzo bym prosił kogoś, kto remontował TZRke i zna się na tych silnikach o wypowiedzenie się na temat tych cylindrów, czy stary zawór, głowica podejdzie pod któryś itp. Pozdrawiam i z góry thx !!

A na moim FU400 niestety nie ma możliwości "wybicia" i osadzenia nowej tuleji, ponieważ jest to powłoka nicasilowa i ona nie jest wbijana itp, tylko chyba spawana/nakładana czy coś takiego, jeżeli się myle i da się wybić ten nicasil i osadzić nową tuleję to proszę o poprawienie mojej wypowiedzi, tak mi mówił pan Woryna w Motor-Techu po osobistych oględzinach tego cylindra.

Raz jeszcze proszÄ™ o pomoc z moim problemem Sad

zrobiłem za ciebie edycję :? a ty zapoznaj się z regulaminem :?


senekkorzenna
Przed użyciem zapoznaj się z serwisówką, gdyż każdy tłok niewłaściwie zamontowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu :)
Avatar użytkownika
DivineDragon
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/1/2014, 12:34
Lokalizacja: Zawiercie



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê