Zobacz wątek - Dziura w tłoku
NAS Analytics TAG

Dziura w tłoku

i inne małe pojemności
_________

Dziura w tłoku

Postprzez patrykp44 » 3/8/2013, 15:03

Dzisiaj rano wracałem do domu i skuter nie chciał jechać więcej niż 60km/h chociaz stać go na 100km/h i po pięćdziesięciu metrach zgasł. Rozkręciłem go w domu i okazało sie że dziura w tłoku sie zrobiła. Od czego może powstać taka dziura
?
patrykp44
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2013, 16:09


Postprzez alxbox » 3/8/2013, 15:52

Dziury lub inne uszkodzenia w tłoku mogą się pojawić przy spalaniu stukowym albo zbyt ubogiej mieszance. Uboga mieszanka ma to do siebie, ze podczas spalania temperatura jest o wiele wyższa niż przy optymalnej mieszance
Paliwo o wyższej wart. oktanowej zmniejsza ryzyko spalania stukowego. Proponuję Ci zmierzenie kompresji, jeśli będzie za duża dołóż podkładkę. Sprawdź czy nie masz wybitych zimerów na wale, czy nigdzie uszczelka na styku karterów się nie poci. Do tego porządna regulacja ilości i składu mieszanki i powinno być dobrze
Jest też wersja hard - korba wału dostała lewego luzu i przez to GPT (górna pozycja tłoka) jest w innym miejscu - czytaj to jako tłok walacy o świecę. To może się zdarzyć jeśli np głowica była planowana, ale w takim przypadku miałbyś też ślady na świecy
Jeśli jednak dziura jest wypalona, to ta pierwsza opcja. Warto też sprawdzić czy świeca ma właściwą ciepłotę, czy jest dobrana wg wskazań producenta
Avatar użytkownika
alxbox
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13/12/2011, 07:49
Lokalizacja: Oberschlesien


Postprzez hefaistos » 4/8/2013, 11:19

Uboga mieszanka może być też wynikiem lewego powietrza co również warto sprawdzić :)
Aprilia rx- remont
hefaistos
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 26/6/2007, 10:48

Postprzez patrykp44 » 5/8/2013, 10:44

Należy rozpoławiać silnik? Wciągnąłem odkurzaczem ten syf z tej dziury a resztę wydmuchałem kompresorem.

oto zdj tego tłoku:
http://imageshack.us/content_round.php? ... tTZz6fO5co

http://imageshack.us/content_round.php? ... eHcnKfO5co
patrykp44
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/7/2013, 16:09



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê