Zobacz wÄ…tek - Aprilia RX 125r
NAS Analytics TAG

Aprilia RX 125r

i inne małe pojemności
_________

Aprilia RX 125r

Postprzez felekk90 » 21/10/2012, 10:05

Witam, od kilku miesięcy przegladam internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu z moim motocyklem, niestety bez skutku wiec postanowiłem zgłosić się z tym kłopotem na waszym forum.
Motocykl od dłuższego czasu ma problem z obrotami i prawidowym paleniem. Po odpaleniu go na zimnym silniku na ssaniu chodzi pare sekund i sie "muli" że nawet krecenie manetką nie pomaga. Zauwazylem że po zdjęciu filtra powietrza z gaźnika na ssaniu ma normalne obroty nawet na rozgrzanym silniku, ale tylko na ssaniu. Po wyłączeniu ssania dostaje dużych obrotów i po czym spadają do zera, chyba że gwałtownie dodaje sie gazu to wkreca sie w obroty ale nie tak szybko jak powinien.
Co moze byc tego przyczyną? dodam jeszcze że przy zdjętym filtrze z jego miejsca gaźnik pluje benzyną.
Licze na to że będziecie w stanie pomóc mi z tym problemem.
felekk90
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21/10/2012, 09:52


Postprzez FireBlade954 » 21/10/2012, 10:55

Wydaje mi się że będzie potrzebna regulacja gaźnika, ale na pływaku, tak żeby się zaworek iglicowy szybciej zamykał, bo może masz za wysoki poziom paliwa w gaźniku, ściągnij serwisówke i zobacz jak powinno być ew. może być kreska poziomu paliwa w komorze pływakowej. No i jak już zaczniesz grzebać z gaźnikiem no to radziłbym podstawowy serwis - czyszczenie i regulacja gaźnika. Komplet naprawczy gaźnika też by nie zaszkodził, ale to już musisz sam ocenić :)
Avatar użytkownika
FireBlade954
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 3/9/2011, 07:28
Lokalizacja: Małopolska




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê