Zobacz wątek - Skuter Zipp Vapor - dziwne dźwięki z silnika
NAS Analytics TAG

Skuter Zipp Vapor - dziwne dźwięki z silnika

i inne małe pojemności
_________

Skuter Zipp Vapor - dziwne dźwięki z silnika

Postprzez pawel0520 » 12/9/2012, 14:55

Witam,

przyznam od razu, że nie znam się na skuterach, mechanice itp. Mój skuter wydaje straszne dźwięki. Takie stukanie i silnik pracuje bardzo głośno. Jak mam go na puszczonej przepustnicy to tylko lekko stuka, ale jak dodam gazu to jest bardzo głośny i stukot się nasila.

Informacje, które jestem w stanie przekazać to:
- dźwięk dobiega raczej z silnika (nie jest to wydech itp. wyraźnie słychać to gdzieś spod gaźnika)
- no nie dbam, przyznam szczerze, za bardzo o niego, na zimę tylko odpiąłem akumulator, nie spuszczałem paliwa, po zimie od razu go odpaliłem i jeździłem (prawdopodobnie od wtedy mam problem z tym dźwiękiem)
- olej raczej był zawsze uzupełniony odpowiednio

Wiem, że to nie dużo, ale nie znam się na tym. Może macie jakieś pytania, które pomogą mi bardziej przedstawić problem. Nie chcę odpowiedzi typu "idź do mechanika" itp. Chcę wiedzieć co prawdopodobnie mu jest, ile to może kosztować, bo w obecnym stanie nie pojadę nim nigdzie, bo boję się, że stanie w połowie drogi. Nie chcę inwestować i załatwiać jakiś transport jak np. okaże się, że nie opłaci mi się go naprawiać.

ProszÄ™ o pomoc.

Pozdrawiam.

PS: Przebieg ok. 3,5tys. km (po tysiącu zatrzymał się licznik, najprawdopodobniej linka się zerwała), skuter ma 5lat. Przez pierwsze 3lata stał garażowany, po tym okresie jeździł bez sprawiania żadnych problemów.

Wymieniałem też kopniak. Mogłem niedokładnie napiąć tą sprężynę przy tym ślimaku. Nie wiem czy tym może być spowodowany ten dźwięk.
pawel0520
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/9/2012, 14:45


Postprzez komarcc » 16/9/2012, 15:37

Wsłuchaj się dokładniej skąd te dźwięki z przekładni czy z silnika? Może łożyska na wale poszły, może łańcuszek rozrządu jest już bardzo luźny i hałasuje. Ciężko powiedzieć skoro się tego nie widzi.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez pawel0520 » 17/9/2012, 10:31

wyraźnie te dźwięki słychać mniej więcej z tego miejsca gdzie jest świeca. dokładnie nie mogę określić. gdzieś w okolicach tego wiatraczka czy co to tam jest. to chłodnica chyba jest, ale ekspertem nie jestem. takie wentylator.
pawel0520
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/9/2012, 14:45

Postprzez komarcc » 17/9/2012, 10:58

Jak będziesz dalej próbował jeździć to będzie jeszcze gorzej, moim zdaniem to jest coś poważnego i należy szybko to naprawić, póki co stawiam na łożyska wału, albo coś z korbą.

Masz link, porównaj ze swoim dźwiękiem, jeśli jest podobny to daleko nie zajedziesz...

http://www.youtube.com/watch?v=uMgaID3yy7E
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez pawel0520 » 17/9/2012, 11:17

szukałem trochę o tym w necie i napotkałem ten filmik. to nie to. u mnie silnik chodzi po prostu głośno i do tego słychać jakieś lekkie stukanie. szczególnie jak odpuszczę przepustnice i chodzi na wolnych obrotach.

wiem, że tak to trudno coś poradzić. wieczorem postaram się nagrać ten dźwięk tylko pewnie dużo to nie da, bo będę nagrywał telefonem. jakość dźwięku może być słaba.
pawel0520
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/9/2012, 14:45

Postprzez pawel0520 » 19/9/2012, 14:34

niestety nie mogę nagrać dźwięku, bo to i tak nic nie da. po nagraniu brzmi zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

rozkręciłem go trochę. wałek rozrządu jest w idealnym stanie. we wszystkim można się przeglądać. lśni nowością. nie chciałem rozkręcać dalej żeby zobaczyć tłoki, bo boję się, że później go nie złożę ;)

odkręciłem teraz wydech, bo jest podziurawiony. po zdjęciu go oczywiście dźwięk jest straszniejszy. nie mogę wsłuchać się dokładnie czy słychać stukanie. dam znać jeszcze.

Pozdrawiam.

edit:

słychać nadal stukanie. nawet po zdjęciu wydechu.

edytuj posty :? zgodnie z regulaminem nie wolno pisać post pod swoim postem :?
to grozi ostrzeżeniem za recydywę .


senekkorzenna
pawel0520
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/9/2012, 14:45



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości




na górê