Zobacz wątek - Wsuwająca się dźwignia sprzęgła wada AM6 ?
NAS Analytics TAG

Wsuwająca się dźwignia sprzęgła wada AM6 ?

i inne małe pojemności
_________

Wsuwająca się dźwignia sprzęgła wada AM6 ?

Postprzez krzysieg » 20/7/2010, 19:53

witam

Szukałem na forum tym i innych informacji co ile km
wymienia się pierścienie ewentualnie cały tłok i nie znalazłem zbyt dużo...
Mój motorek motorhispania (am6) ma przebieg 8 000 km i dobrą moc jak na taki silnik ...
Powinienem już wymienić pierścienie ?
Jeśli pierścienie mają luz to jest możliwe ze pęknie wysunie się itp ?

Druga sprawa jak kupiłem te moto to na najniższych obrotach było słychać brzęczenie na 99% z dyfuzora jak dodałem gazu ustawało .
W tej chwili na najniższych nie brzęczy ale na powyżej 6000 słychać jakiś przydźwięk chyba z wydechu , jak zmniejszę lub zwiększę obroty lub chwile pochodzi na wyższych to ustaje ...losowo .
Silnik nie wpada w wibracje .
Elementy w dyfuzorze mogą dostać luzów coś się w nim wypala zużywa ?
Ostatnio edytowano 24/7/2010, 17:54 przez krzysieg, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez m4rcello0 » 20/7/2010, 20:12

co do drugiej sprawy, mam to samo na niskich (bardzo niskich) obrotach, motor ten sam, silnik ten sam. wchodzac na ciut wyzsze obroty juz tego nie slychac. zwrocilem na to uwage po kilku pierwszych minutach jazdy, nie wydaje mi sie zeby to był seryjny wydzwiek, chociaz kto wie, poczekajmy na opinie starego wygi.
Avatar użytkownika
m4rcello0
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19/7/2010, 15:16


Postprzez krzysieg » 21/7/2010, 21:00

U mnie to dzisiaj nie było brzęczenia na wyższych obrotach ale jak schodziłem orientacyjnie od 6k do 2,5k to było te brzęczenie , to nie są jakieś stuki tylko takie pobrzękiwanie przydźwięk .
Myślę m4rcello0 że te dyfuzory u nas tak mają też masz z taką wąską blaszką przyspawaną napis MK .... i na końcówce wydechu też jakieś MK czyli metrahit chyba czy coś ....

Ale teraz Konkrety
Co jest powodem tego ze dźwignia sprzęgła w silniku się wysuwa ?

po przekręceniu się nie wysuwa ale okazało się że to chodzi tylko o to że jak jest pod obciążeniem to się nie wysunie bo naciska na popychacz sprzęgła ....
Oglądałem serwisówke i nie ma mowy tam o blokadzie tej dźwigni , szukałem w internecie i niektórzy mają z tym problem ...ktoś napisał że to fabryczna wada AM6 że nie ma zabezpieczenia przed wysuwaniem się tej dźwigni lipa troche...trzeba uważać i zwracać uwagę czy się zbytnio nie wysuneła.
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez krzysieg » 24/7/2010, 17:53

Zrobiłem zabezpieczenie i polecam każdemu kto ma ten silnik bo to jest wada fabryczna .
Obrazek (otwórz link)
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez rafciokafcio » 22/5/2015, 15:07

Witam.
Wiem, że odkopuje temat, ale mam ten sam problem, ta dźwignia sprzęgła też mi się wysuwa (Aprilia RX 50 AM6), czy mógłby ktoś odświeżyć to zdj. zabezpieczenia, które wrzucił "krzysieg"?
rafciokafcio
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17/4/2015, 19:48
Lokalizacja: Mazowsze



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê