Zobacz wÄ…tek - Zaginione biegi minarelli Am/RV
NAS Analytics TAG

Zaginione biegi minarelli Am/RV

i inne małe pojemności
_________

Zaginione biegi minarelli Am/RV

Postprzez bartekchejman » 29/5/2016, 20:03

Siemka.

Mam problem z skrzynią w silniku RV4, skrzynia jest podobna do am6, różni się tylko automat- wałek krzywkowy zmiany biegów. Złożyłem ostatnio silnik po zmianie wału i tak na stole bez zakładania sprzęgła i bez odpalania (bo czekam za głowicą) chciałem sprawdzić jak chodzą biegi.

Niestety silnik ma 4 biegi a mimo tego czasem uda się ruszyć dźwignią z 6 razy w górę przy czym na końcu, w środku i na początku może znaleźć się luz, a czasem dźwignia chodzi tak jakby byly tylko 2 biegi, o zacinaniu już nie mówiąc...

Wszystko złożone jak należy, części się nie zostały :twisted: oba wodziki są identyczne więc pomylenie ich odpada.

Ustawiałem skrzynie w ten sposób, że wałek krzywkowy ustawilem rowkiem do czujnika luzu, czyli wodziki tak ustawione żeby zębatki ślizgały sie na wałku a nie obracały nim.


Proszę o sugestie co może być nie tak.

PS wałek krzywkowy dociska sprężyna z kulką.


Zdj skrzyni:

https://goo.gl/photos/kZRDqRCuL86PHSXa6
Ostatnio edytowano 30/5/2016, 12:26 przez bartekchejman, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
bartekchejman
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/9/2014, 19:05
Lokalizacja: Siniarzewo


Postprzez bartekchejman » 30/5/2016, 12:31

Podkładki są tak samo jak były, bo przy rozbieraniu poprzyczepiałem je po odpowiedniej stronie wałków, aby ich nie zgubić.

Wałkami obracam przy próbie zmiany biegu.
bartekchejman
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/9/2014, 19:05
Lokalizacja: Siniarzewo




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê