Zobacz wÄ…tek - Pomoc zwiÄ…zana z doborem pierwszego skutera/motoroweru
NAS Analytics TAG

Pomoc zwiÄ…zana z doborem pierwszego skutera/motoroweru

i inne małe pojemności
_________

Pomoc zwiÄ…zana z doborem pierwszego skutera/motoroweru

Postprzez iRay » 28/11/2015, 13:36

Witam, na wstępie chciałem przeprosić za to, że piszę nowy wątek, a być może znajduje się już gdzieś takie zapytanie na tym forum.
Moim odwiecznym marzeniem było posiadanie motocykla, zawsze czułem że mając go posiadałbym nieograniczone możliwości poznawania świata i podróżowania po nim.
W chwili obecnej nie jest to jeszcze możliwe, ponieważ mam 16 lat.
Od dłuższego czasu borykam się z problemem wyboru odpowiedniego dla mnie motoroweru.
Początkowo moim oczkiem w głowie była Yamaha TZR 50, piękny wygląd, tyle że znajomi odradzali mi jej zakup ze względu na to, że jej osiągi mnie nie powalą i po pewnym czasie pójdzie ona w kąt. Później doszła do tego Honda NSR 125, również niczego sobie pod względem wizualnym. Tutaj opinie były już bardziej pozytywne, mówiono mi o lepszych osiągach jak i o tym, że słynie ona z niezawodności. Niestety, zarówno na zakup TZR, jak i NSR musiałbym poczekać, ponieważ aktualnie mój budżet jest ograniczony.
Myślę że wraz z początkiem sezonu mógłbym już szukać konkretnych ofert, ale musiałbym się zdecydować.
Kolejnym problemem jest to, że gdybym podjął się zakupu Hondy, to co za tym idzie - musiałbym zdać prawo jazdy kat. A1. Nie ukrywam, że są to dla mnie ogromne koszty, a jest jeszcze pytanie - czy zdam? Na TZR wymagana jest jedynie karta motorowerowa którą już posiadam.
Początkowo znajomi proponowali również jakiegoś crossa/enduro, lecz nie są to moje klimaty, ponieważ wolałbym coś czym mógłbym wybrać się w jakąś dłuższą trasę.
Mam 1.8m wzrostu i jestem dobrze zbudowany, wpadło mi w oko kilka innych modeli, ale przymierzając się do nich byłem po prostu za duży :D
Stąd moja prośba o pomoc w podjęciu tej decyzji. Rozumiem że wybór należy do mnie, ale nigdy nie zaszkodzi zaczerpnąć rady od osób które są bardziej doświadczone.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.
iRay
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/11/2015, 13:18


Postprzez lagiboy » 29/11/2015, 11:42

od strzała Ci poradzę odpuść wszystkie dwusuwy typu TZR czy NSR, mówisz że koszta są duże, NSR pali ogromne ilości paliwa, do tego dochodzą koszty przy serwisowaniu i to nie małe. to czego szukasz na obecny czas to motocykl lub skuter 4 suwowy, tani w eksploatacji, tani w serwisie. Przyżydzisz raz na serwis i i zaczną się kłopoty za którymi polecą ogromne koszty. w kategorii do 50cc a nawet125cc nie zbyt wielkiego znaczenia jak motocykl wygląda. osiągi są podobne niezależnie od wyglądu natomiast to co jest ważne to możliwości jezdne maszyny, supermoto umożliwia jazdę wszędzie, asfalt, szuter, schody, krawężniki, mówisz że to nie twój styl. No cóż skoro styl jest ważniejszy dla CIebie od funkcji to proponuję znaleźć sobie dobrą pracę na początek. wtedy zrobisz tak jak uważasz. przy ograniczonych funduszach ostatnie czego chcesz to brak kasy na paliwo i przede wszystkim na zaserwisowanie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê