Zobacz wątek - Urwana świeca skuter 4t
NAS Analytics TAG

Urwana świeca skuter 4t

i inne małe pojemności
_________

Urwana świeca skuter 4t

Postprzez kamil52505 » 23/3/2015, 21:30

Witam, urwałem dziś świecę... gwint został w środku, jakieś pomysły co do odkręcenia końcówki? najelpiej bez odkręcania cylindra... ;/
kamil52505
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14/3/2015, 16:42
Lokalizacja: Parcyew


Postprzez SpeedyGonzales » 23/3/2015, 21:55

Daleko masz do warsztatu? Może ktoś Ci zawiezie? Jeśli masz blisko poważny to warsztat nie jakąś spelunę to odkręcą bez problemu. Ew ślusarz może coś poradzić np obspawa resztki (głowicy alu nie przyłapie) świecy i wykręci.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez SpeedyGonzales » 24/3/2015, 19:49

Wybacz ale skuterków 4T jest bardzo dużo, od chińczyków po francuzy i inne, nie sprecyzował o jaki model chodzi.

Poza tym jeśli ma blisko to może zapchać do warsztatu gdzie mu wykręcą (oczywiście jeśli jest dostęp) od ręki i bez bólu. Sam pojechałem do ślusarza gdy objechała mi się śruba i nie widzę w tym nic złego, dałem 10zł i nie pogorszyłem sytuacji, ktoś zarobił a ja nie straciłem więc taka propozycja dla chłopaka wydaje mi się adekwatna.

Poza tym sprawdź ile się udzielam w HP bo nie lubię być osądzany o nabijanie cyferek po prawej stronie ekranu, nie po to tu jestem :-)
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez kamil52505 » 24/3/2015, 22:03

Temat do zamknięcia...

Problem rozwiązałem sam bez sciagania głowicy i bez syfu w środku... pewny jestem bo nic nie nacinałem nic nie spawalem ani nie kleiłem....


Dla Tych co chcieli by wiedzieć jak to zrobiłem już mówię...

śrubokręt płaski ew. klucz imbusowy- delikatnie wbijamy w głowicę tak aby nie uszkodzić gwintu i odkręcić urwana świce (w moim przypadku urwana swieca nie siedziała głęboko, tylko została delikatnie dokręcona) i delikatnie naciskając na śrubokręt płaski odkręcamy gwint, ewentualnie sprawdzamy czy da rade odkręcić... to jest banalne każdy to zrobi, a ja oczytałem się jakiegoś szlifowania i klejenia kluczy -,- co za idioci kleją klucze...


wystarczy poświęcić temu 5-10min i odkręcony będzie spokojnie gwint...


SpeedyGonzalez... nie bede jeździł ciągał skuterka po jakiś warszatatch bo to co oni by mi zrobili jak sie dzis ich pytalem to zrobili by tak samo jak ja tylko ze jeszcze by zderli kase za fatyge... to bezsens... dla pewności można jeszcze rozebrać głowicę i sprawdzić czy w środku nic nie ma... ale to dla pewności... ja nie bede sprawdzał bo planuję zmianę pojemności i dorzucenie troche kucy dla skuterka xd


Pytanko, czy po zdjęciu głowicy trzeba bedzie ustawiać zawory?
kamil52505
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14/3/2015, 16:42
Lokalizacja: Parcyew



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê