Zobacz wÄ…tek - Silnik 2-suw (pytania)
NAS Analytics TAG

Silnik 2-suw (pytania)

i inne małe pojemności
_________

Silnik 2-suw (pytania)

Postprzez vigr221133 » 4/9/2014, 21:49

Witam!
Powoli zamieszam kupić skuterka junaka 806.
Prędzej założyłem temat co do jego awaryjności i wytrwałości, ale niestety nie było odpowiedzi. Dobra to już nie ważne. Chce się zapytać jak wygląda sprawa z silnikami 2-suw. 1 pytanie to do oleju napędowego ,a mianowicie : na ile starcza 1litr oleju napędowego (na ile litrów benzyny lub kilometrów). 2 jaki olej polecacie do 2-suwa (najlepiej do junaka 806). Dobrze by było żeby był dobrej firmy. To tyle z mych pytań. Jestem jeszcze w tych sprawach nie ogarnięty więc proszę o pomoc. A jak by ktoś by był posiadaczem Junaka, to cieszył bym się małym opisikiem. Dzięki i pozdrawiam !!! :). Jeśli temat napisałem w złym dziale lub się powtarza to przepraszam.
Niech żyją motocykliści! Niech żyje patrzenie w lusterka!
vigr221133
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8/5/2014, 21:53


Postprzez fablitto » 5/9/2014, 06:28

Siema. Jeśli chodzi o olej to najlebszy jest Castrol lub motus bendzie na nim napisane 2t. A jeśli chodzi o mieszanke to w skuterach powinien być dozownik oleju. i taki litr powinien starczyć na ponad 40 litrów paliwa. Morze więcej zalerzy ile sobie dozuje.
fablitto
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 29/1/2014, 23:44
Lokalizacja: Poland


Postprzez vigr221133 » 5/9/2014, 14:41

O dzięki !
Ale mam jeszcze pytanko.
Jaki olej dokładnie wybrać mineralny, sentetyk czy pół sentetyk ?
Niech żyją motocykliści! Niech żyje patrzenie w lusterka!
vigr221133
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8/5/2014, 21:53

Postprzez shake27 » 5/9/2014, 18:12

Mineralny Ci odradzam. Jeśli używasz motorka do przejażdżek i go bardzo nie piłujesz pół syntetyk wystarczy. Jeśli bardzo męczysz silnik wybierz syntetyka. Ja do 2T lałem Mobil 1 i przez lata mnie nie zawiódł.
shake27
Świeżak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 30/4/2011, 08:22

Postprzez vigr221133 » 5/9/2014, 19:09

To lał bym pół syntetyk bo będe go docierał.
A tak wogóle trzeba teraz docierać do 1000km ,bo czytałem że lepiej tak ponieważ silnik musi się rozruszać, hamulce na początku słabiej hamują i powoli wykładać się w zakrętach żeby oponki przyczepność łapały. Może jeszcze znacie jakieś opinie o tym junaku co wspominam ,bo nie mogę nigdzie znaleść. :)
Niech żyją motocykliści! Niech żyje patrzenie w lusterka!
vigr221133
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8/5/2014, 21:53

Postprzez SpeedyGonzales » 5/9/2014, 19:50

Jeśli chodzi o olej to nie patrz na producenta tylko na spełniane normy API, ISO, JASO. Jeśli masz dwa oleje różnych marek, spełniają te same normy a jeden kosztuje 2x więcej to który wybierzesz? Ja Ci mogę polecić złoty Vavoline Dura Blend 2T fully syntetic, u mnie w hurtowni olejów jedyne 26zł/l oraz czerwony Castrol 2T, złota butelka to syntetyk a szara pół, ma super właściwości myjacę ale kosztuje 2x więcej więc wolę Vavoline przy tych samych parametrach. Miałem też zielony Motul Expert 2t ale przy cenie Castrola miał nieco gorsze parametry więc podziękowałem, choć silnik też na nim czysciutki. I to olej silnikowy do mieszanki a nie napędowy;-) Odnośnie docierania to też bez przesady, ja WSKi nie docierałem tylko ogień ile fabryka dała i jakoś nie zatarłem ani nic nie zepsułem, robiłem tak również żeby nie utworzył się próg na cylindrze. Obecnie chodzi o to żeby nie przegrzać ani zbyt nie przeciążać silnika, jeździj normalnie i tyle. A na dotarcie w zupełności wystarczy pół syntetyk, po dotarciu może być lepszy bo jak dasz taki na początek to wydłuży okres spasowania części. A na ile wystarczy olej to zależy od sposobu jazdy, w mieście dużo stoisz a silnik pracuje. dla skuterka myślę że spokojnie wystarczy stosunek 1:50.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez vigr221133 » 5/9/2014, 21:35

O dzięki !
Już się dowiedziałem ważnych dla mnie rzeczy.
Jeszcze raz dzięki za informacje dla świeżaka.
No i jeszcze jak by ktoś się znalazł właścicielem lub miał doczynienia z junakiem 806 to cieszył bym się opinią. :)
Wielkie dzięki (przepraszam, że ciągle powtarzam się z dziękuje ale jak wspomniałem. Jestem świeżakiem i jest to dla mnie ważne, bo dwa koła to uwielbiam), pozdrawiam i życze szerokości !!!
Niech żyją motocykliści! Niech żyje patrzenie w lusterka!
vigr221133
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8/5/2014, 21:53



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê
cron