Zobacz wątek - ZIPP PRO 50 : czy źle go dotre ?
NAS Analytics TAG

ZIPP PRO 50 : czy źle go dotre ?

i inne małe pojemności
_________

ZIPP PRO 50 : czy źle go dotre ?

Postprzez luki1pro » 25/7/2014, 21:52

Witam , dzisiaj kupiłem zipp pro 50/80 , na początku docierałem normalnie , przez 10 km jeździłem max 40km/h , ale ostatnio mnie troche poniosło (nie mogłem wytrzymać :D ) i przez jakieś 20 km jechałem noo tak średnio 60-70 km/h . Czy przez to coś będzie nie tak , czy jeszcze jest szansa , ze dotre go tak jak sie go powinno i nie będzie przez to jakiś problemów ?
luki1pro
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/7/2014, 21:49


Postprzez henio12323 » 25/7/2014, 22:02

po 1 to poczytaj sobie jak się dociera silniki ( nie na forach gdzie większosc osób ma mniej niz 15 lat ) nie powinno się docierac silnika do jakiejstam prędkosci, to bezsens, silnik się dociera pod róznymi obciązeniami i pod róznymi obrotami, najlepsza jazda na docieranie to jazda po torze wyscigowym ! ( oczywiscie odpowiednio dopasowana do motocykla jak to 50tka to raczej w gre wchodzi tor cartingowy ;P ) generalnei chodzi o to żeby duzo przyspieszac i hamowac silnikiem, ale uważnie kontrolować temperature silnika no i przez pierwsze kilometry/baki czy jak kto tam sobie liczy nie przeciągać go po obrotach nie jeździc jednostajnie, dobrze rozgrzewac. takie docieranie jest duzo zdrowsze dla silnika, niz pyrkanie przez 500 km a potem gaz do oporu ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê