Zobacz wątek - Aprilia rs czyli co powinien wiedzieć przeciętny użytkownik
NAS Analytics TAG

Aprilia rs czyli co powinien wiedzieć przeciętny użytkownik

i inne małe pojemności
_________

Aprilia rs czyli co powinien wiedzieć przeciętny użytkownik

Postprzez visage » 12/6/2014, 16:36

Witam, od dwóch tygodni jestem posiadaczem aprilii rs 50 z 2007 roku. Miałbym prośbę do was abyście napisali mi wszystko co powinienem o niej wiedzieć. Tzn. jaki olej lać, co ile go wymieniać, jakie części często sprawdzać, jak naciągać łańcuch itd. Chodzi mi o totalne podstawy, ponieważ myślę, że są one najważniejsze a nie chce aby moje oczko w głowie spędziło pół wakacji u mechanika :D Mam nadzieję, że pomożecie ;)
visage
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9/2/2013, 08:32


Postprzez henio12323 » 12/6/2014, 16:45

hahahahaha nie mysl że ktos ci zrobi taką liste bo ona zajeła by kilka kartek a4

pozatym masz ksiązke serwisową którą sciągniesz z neta i tam masz wszystko opisane.

ewentualnie pytaj konkretnie a nie ogólnikowo

jaki olej - zalezy, mozesz lać najtanszy i szybciej zrobic remont, albo bardzo drogi i dobry i troszke wydłuzyc zywotnosc, np motul 800 bardzo dobry ale swoje kosztuje. średni to castrol power 2T.

olej do skrzyni - kazdy motocyklowy olej 10W40, wymieniac co mysle jakies 3-4 tys km jak ostro eksploatujesz.

jakie czesci - wszystkie ;)
jak naciągac łancuch - normalnie, tak jak kazdy łancuch, nic specjalnego ;P aby nie był zbyt napięty i zbyt luźny. nei bede pisał co masz po kolei robić bo od tego jest google i ksiązka serwisowa
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez visage » 18/6/2014, 08:24

Wielkie dzięki za pomoc :D A ma ktoś może link do tej książeczki serwisowej po polsku? Byłbym wdzięczny :)
visage
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9/2/2013, 08:32



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê