Zobacz wątek - czy warto kupić motorower romet ogar 50
NAS Analytics TAG

czy warto kupić motorower romet ogar 50

i inne małe pojemności
_________

Postprzez miki1406 » 17/1/2014, 16:29

2,500zł !!! Kogoś mocno poniosło. To nie były złe motorowery, ale czas robi swoje. Za tą kasę jak chcesz coś mało awaryjnego znajdziesz z palcem w bucie Simsona S51 (polecam Enduro z elektronicznym zapłonem). Sprzęcik nie do zdarcia. Kasa troszkę jednak moim zdaniem mała na coś markowego, jeśli nie umiesz sobie sam grzebnąć.

Chinol też do końca nie jest zły, ale nie daj się przerobić, że skuter Romet jest lepszy niż MotoBoy z Tesco... Wszystko jeden czort
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez Ryszardo » 17/1/2014, 19:28

Kazdy motorower ktory jedzie powyrzej50km/h jest nielegalne czy mas zprawo jazdy czy nie musisz zmienic w dokumentach na motor a niemotorower chyabz e cos sie zmieniło ale watpie poczytaj troche o przepisach ; ) a po drugie zastanow sie do czego ma Ci to słuzyc w dalekie trasy czy tylko po wsi? jak powsi to smiało chińska 50 mozesz kupic bez problemu,jeski długie trasy to juz co innego takie chińskei 50 wytrzyma około 70km przy odpowiedniej pretkosci i długi postuj iec to niema sesu,wiec jesli cos w trase to tylko z chłodnica np aprilla 50cm biegówka albo skuter,jak masz wiecej kasy to rob prawko i kupuj motocykl,co do hondy cbr bez porownania lepsza od jakiego kolwiek chińczyka ale tez niecieszy sie za dobra opinia miałem okazje jechac nie jest zła
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14


Postprzez qwaszxstnbir » 17/1/2014, 22:23

@Ryszardo
możecie mi polecić jakieś skuter na dłuższe dystansy, jakiś skuter z chłodnicą, może być droższy
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez kosiarz66 » 17/1/2014, 22:58

ryszardo cytuje : Kazdy motorower ktory jedzie powyrzej50km/h jest nielegalne czy mas zprawo jazdy czy nie musisz zmienić w dokumentach na motor a niemotorower chyabz e cos sie zmieniło ale wątpię poczytaj trochę o przepisach ;
policjanci to rzadko egzekwują sam miałem kiedyś parę kontrol i nic ważne ze w dowodzie pisze 50 rzadko sprawdzają dokładnie ile jedzie chociaż ja nie mam problemu kiedyś tez nie jechało sie przerobką 125cc na motorowerze w wieku 16 lat dawne czasy kontrole parę razy zaliczyłem wtedy to raz w życiu mandat 50 dych bo prawko wyrobione a2 przymierzam się do A a co do długich tras to powiedzmy ze chinczyk na długie trasy tez da rade ale nie będzie źle zależy to głównie od wielu czynników a z tym postojem długim to się nie zgadzam ryszardo możesz jechać np 500 km z mały przerwami qwaszxstn pomyślę i dam ci tutaj znać jaki model skutera tylko jaki budżet maksymalne możesz przeznaczyć?.
Taka jest moja opinia co do tej kwestii na dzień dzisiejszy
możecie się nie zgadzać ale cóż przeżyje to.:)
Co czujesz po odkręceniu manetki na full? Świat jest Twój!
50'ki to też motocykle
Mój pojazd:
derbi gpr nude 80cm
Aprilla rs 125 rok 2001
Avatar użytkownika
kosiarz66
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/1/2014, 11:22
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 06:38

@kosiarz66
dzięki za pomoc, jeśli chodzi o mój budżet to mogę wydać sporo więcej niż wart jest ten romet, jeśli będę miał możliwość kupić jednoślad który będzie mógł przejechać bez problemu duże dystansy to mogę wdać nawet 6-7 tysięcy złotych pod warunkiem że ten pojazd nie wymaga posiadania prawa jazdy kat. A, ja mam tylko B, ludzie na tym forum radzą mi żebym zrobił kat. A ale ja nigdy nie jeździłem jednośladem poza rowerem i wydaje mi się że mam marne szanse na zdanie nowego egzaminu. Nie zamierzam używać tego pojazdu zbyt często, może 3 lub 4 razy w roku gdyż mam mało wolnego czasu dlatego myślałem aby kupić tani motorower, ale teraz naprałem ochoty na dalsze przejażdżki, jazda z prędkością 45 kilometrów na godzinę to dla mnie nie jest problem pod warunkiem że będę mógł tak jechać cały dzień i jednoślad mi się nie stopi (używam pojęcia jednośladu bo nie wiem co mi zasugerujesz do kupienia, może to być wszystko tylko nie te krosówki z wysokim zawieszeniem no chyba że one są wytrzymałe na długie dystansy to wtedy może być)
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez Ryszardo » 18/1/2014, 10:26

co do tego to jesli złapia Cie na suszare i polecisz 100km/h a bd miec w dokumentach motorower to odrazu idzesz na badanie techniczne to tez zalezy na kogo trafisz,zalezy czy chcesz cos na długi trasy jesli tak to sie zastanów czy skuter czy motorower? kup cos markowego i uzywanego wtedy niestracisz tak na cenie,zalezy Ci na tym by duzo niepaliło kup 4t zalzy Ci na pozadnych osiagach wybierz 2t pozatym niemusisz prawka robic tak oswoisz sie z maszyna w miedzy czasie pomyslisz o prawo jazdy duzo ludzi zaczynalo od małych pojemnosci niema nic w tym dziwnego.teraz musisz sobie odpowiedziec na dwa pytania
chcesz cos na długie trasy?
masz ograniczany budrzet na przerobki?
motorower czy skuter?
odpowiedz na te pytania a wtedy cos doradzimy jesli na długi trasy cos markowego i uzywanego reszte kasy zainwestujesz w czesci bo mocy ciagle Ci bd brakowac i przy sprzedazy niestracisz az tak duzo na tym
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 11:03

@Ryszardo
dzięki za pomoc kolego, to czy będzie to motorower czy skuter niema dla mnie znaczenia chyba że któryś jest lepszy i wytrzymalszy na długie trasy. zmiana biegów to nie problem, wprawdzie boję się iść na prawko kat. A ale nie jestem całkowitą łamagą, chcę mieć po prostu jednoślad którym w czasie długiego weekendu będę mógł pojechać około 400 kilometrów do celu gdzie np. na polu kempingowy zarezerwowałem sobie wcześniej barak, wystarczy mi żebym całą tą trasę przejechał bezproblemowo. Do tej pory na wycieczki jeździłem rowerem ale taki środek transportu ma ograniczony zasięg i znudziły mi się już lokalne krajobrazy, rowerem jeździłem tylko bocznymi drogami, ich jakość jest o wiele lepsza niż przed laty, po takich trasach jeździ się przyjemnie bo ruch jest bardzo mały, czasami zdarza się że przez dwadzieścia minut nie napotkasz ani jednego pojazdu, jeśli chodzi o przeróbki to jestem otwarty pod warunkiem że nie zmniejszą one żywotności pojazdu, zależy mi na czymś co wystarczy mi na kilka lat, nie sądzę abym robił więcej niż jeden lub dwa tysiące kilometrów rocznie i to tylko w czasie urlopu
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez Ryszardo » 18/1/2014, 11:28

pierwsza sprawa mozesz zaczac od motorowerów po czasie pojdac na prawko wyjdzie Ci to + nabierzesz doswiadczenia jak sie poruszac zachowywac,a tak dowiersz maszyne 100 konna i nie bd wiedział co zrobic pewnie teraz bd chciało mnie "zjejsc"całe mnustwo osob co mysli inaczej tylko zeby sie kiedys nieprzeliczyli...wracajac do sprawy szukasz czegos z chłodnica bo chcesz tym w trasy jezdzic na Twoim miejscu kupił bym cos takiego motorower markowy i chłodnica do tego http://allegro.pl/aprilia-rs-50-70-i3879908395.html http://www.scigacz.pl/Aprilia,RS,50,7908.html
daje czysty przykład tylko,pamietaj ze jest to 2t musisz sie liczyc z spalaniem i cena czesci ale za to ma moc,skuterów jest cała masa wiec szukaj co Ci sie spodoba z oznaczeniem LC to oznacza chłodzenie ciesza zawsze mzoesz podesłac propozycje cos doradzimy
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez kosiarz66 » 18/1/2014, 11:51

ttrzeba pomysleć coś sie doradzimy popieram ryszardo najlepiej od motoroweru i najlepiej od manualnego człowiek sie nauczy jezdzic a co do aprili z rs50 z allegro to jest troche do poprawy wiec da sie zrobic

Zacznij używać interpunkcji... // Boshi
Co czujesz po odkręceniu manetki na full? Świat jest Twój!
50'ki to też motocykle
Mój pojazd:
derbi gpr nude 80cm
Aprilla rs 125 rok 2001
Avatar użytkownika
kosiarz66
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/1/2014, 11:22
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Ryszardo » 18/1/2014, 13:00

tak dokąłdnie chyba motorower z chodnica bd dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem poszukaj co jeszcze ma chłodnice ta aprilka na 100% do 3tysi powinienes kupic w dobrym stanie :D
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 13:42

dzięki koledzy,
@Ryszardo czy ta Aprilia co mi ją polecasz nie jest już trochę za bardzo przechodzona? Nie padnie mi na trasie?


co jest lepsze Yamaha czy Aprilia, mam na myśli awaryjność
tutaj jest Yamaha, trochę droga ale chyba ma chłodnicę: http://otomoto.pl/yamaha-tzr-50-2012r-x ... 92440.html

mam pytanie odnośnie tych motorowerów, one są chyba robione dla nastolatków? jestem drobnej postury ale mam już 26 lat (67 kg wagi, wzrost 179 cm) czy tak yamaha albo aprilia nie będzie dla mnie za mała?
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez pioneer656 » 18/1/2014, 14:33

Nie polecam! tak jak kolega już napisał bębny w XXI wieku?? co to ma być... uzbieraj jeszcze 1tyś i kup sobie yamahe dt z silnikiem am6, lub derbi. Ten romet nie ma nic wspólnego z polską.. zwyczajny chinol o pseudo polskiej nazwie.. 50ccm w 4t?jak dla mnie beznadzieja.. 125 4t czasami ledwo jedzie. Uwierz lepiej dołożyc i kupić markowy sprzęt, w końcu jazda ma Ci sprawiac przyjemnosc i jakby nie patrzec to czym jedziesz ma ogromne znaczenie :) a czuć że masz pod dupą leciwego rometa 50ccm 4t z bębnami.. nie za ciekawie. Bierz Yamahe DT 50ccm na silniczku am6 bardzo mocny ( stosunkowo jak na tę pojemność) i trwały silniczek, tani w utrzymaniu, dużo części, wytrzymały. Polecam bo mam :)
ggggg
Avatar użytkownika
pioneer656
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 19/11/2013, 15:04
Lokalizacja: tak

Postprzez Ryszardo » 18/1/2014, 14:35

ta aprilke podałem tylko dla przykładu osobiscie jesli chodzi o motorower aprilla to gorna połka skoterów/motorowerów ,nie bd zamała mozesz nawet gdzies sie przejechac zobaczyc i wsiac po odbrych przerobkach powinienes z niej wyciagnac tak około 130km/h poszukaj czegos dopasowanego do Twojego budrzetu i podeslij linki a cos napewno doradzimy ;)

ps @pioneer656 kolega szuka motoroweru w trase yamaha dt sie neisprawdzi w tym ;)
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 16:51

@Ryszardo
dlaczego ta yamaha dt się nie sprawdzi? nie ma chłodnicy?
będę myślał o motorowerze yamaha albo aprili, czy taki co ma 8-9 koni to jest odblokowany?
czy te skutery 4t są naprawdę takie wolne? czy jest duża różnica w spalaniu? więcej niż litr na sto kilometrów?
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez Ryszardo » 18/1/2014, 17:39

qwaszxstnbir napisał(a):@Ryszardo
dlaczego ta yamaha dt się nie sprawdzi? nie ma chłodnicy?
będę myślał o motorowerze yamaha albo aprili, czy taki co ma 8-9 koni to jest odblokowany?
czy te skutery 4t są naprawdę takie wolne? czy jest duża różnica w spalaniu? więcej niż litr na sto kilometrów?


DT jest to cors 2t nadaje sie pojezdzic polesie crosy sa mało wytrzymałe jesli chcesz w trase to albo skuter albo motorower motorower lepiej ogarnies zbiegi tip,z czasem jak kupisz i tak bd Ci brakowac mocy pobawisz sie w zmiane cylindów napewno gwarantuje to.4t na seri sa słabe to prawda ale jak podrasujesz no to robi wrazenie na dobrym setupie chińskie 4t i z cylkiem 90cm wyciagniesz do 90km/h przy spalaniu 2-3lt na 100 ,zato 2t przy dobrej przerobce połknie nawet 6-8litrów
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 19:46

ale te 6-8 litrów to chyba pali już przy większym cylindrze bo chyba nie ta 50-siątka? chińskie cylindry pasują do yamahy? Jaki skuter polecasz jako alternatywę do motoroweru?
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez kosiarz66 » 18/1/2014, 22:07

jak widzÄ™ linka tej tzr 2012 czyli to -http://otomoto.pl/yamaha-tzr-50-2012r-xr7-rs-mito-gpr-dna-M3892440.html
to mnie krew zalewa w tej cenie kupisz dobry motor osobiście nie pchałbym się w to lepiej zrobić Prawko A i jeździć większą pojemnością cena zaporowa ze ta tz podejrzewam też ze nie jest nówka trzeba by tam pojechać obadać stan jaki faktycznie jest i dopiero wtedy jak już byś chciał ten sprzęt z linka ale dodatkową kasa za tuning musiałbyś zabulić jeszcze jeśli chcesz mieć lepszy niz te 50cmjakby był sprzęt tańszy do maks 6 tys to bym brał tyle ze nowy z salonu bo tak naprawiać padaki to dodatkowy koszt jest lepiej brać z doświadczenia ze salonu lub najpierw obejrzeć używkę przetestować sprawdzić stan i dopiero bo tak mogą ci straszny szit sprzedać polecam ten oto motor-SUZUKI BANDIT 600 N
2006R. 650cm3 ojciec ma i chwali się parę razy pojechałem sobie na nim te 600 km zrobiłem i powiem ze fajny ale zbaczam z tematu poszukałem ten model i masz oto link z tego samego komisu co znalazłeś tzr w podobnej cenie http://komissobotka.otomoto.pl/suzuki-b ... 47943.html
do wycieczek to żadne crossy bo komfort jazdy pozostawia wiele do życzenia w długie trasy po krajowych autostradach cytuje:qwaszxstnbir chińskie cylindry pasują do yamahy? Jaki skuter polecasz jako alternatywę do motoroweru?
nie pakuj chińskich cylindrów do yamahy bo po 1 nie wiadomo jak długo to pojeździ po 2 jak juz to dołożyć więcej i oryginalne markowe kupować cześć co do skuterów to niech Ryszardo się wypowie ja w tym temacie nie będę się wypowiadał bo ja siedzę bardziej w motorowerach motocykli to nie moja broszka.
A co do mnie to jeżdżę Derbi GPR 50 Nude rocznik 2005 i sobie chwale go bardzo fajny opisywać nie muszę każdy zna :wink:
Proponuje ci zamiast chińczyka to poszukanie w dobrym stanie derbi 50 nudka lub tzr z starszych roczników używkę w dobrym stanie te motory porządnie wykonane i ci posłużą ze hoho większy wysiłek się opłaca przemyśl to
Co czujesz po odkręceniu manetki na full? Świat jest Twój!
50'ki to też motocykle
Mój pojazd:
derbi gpr nude 80cm
Aprilla rs 125 rok 2001
Avatar użytkownika
kosiarz66
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/1/2014, 11:22
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez qwaszxstnbir » 18/1/2014, 22:34

@kosiarz66
dajesz mi wiele do myślenia, gdybym miał prawko to bym kupił KTM Duke 125 ale nie mam i tego nowego egzaminu za ciula nie zdam, czy ta yamaha z cylindrem 50 jest naprawdę taka słaba? ja chcę tylko pokonać duże dystansy i nie muszę się ścigać, dlaczego firmy takie jak yamaha i aprilia produkują tylko motorowery które wyglądają jak ścigacze?
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Postprzez kosiarz66 » 19/1/2014, 01:11

yamha tzr 50 cm nie jest słaba odblokowana jedzie te min 90seryjnie bez tuningów itp generalnie motorowery to tylko markowe chociażby ostatnio testowałem chińczyków w sensie zapłacono mi bym przetestował były to romet zetka zipp pro 50 na dłuższe dystanse po testach w sumie nie były złe przynajmniej ja aż takich tragicznych wad nie wykryłem a co do wyglądu ścigaczy to chyba taka moda jednemu się podoba drugiemu nie kupuj yamahe tzr jak masz inne propozycje to podaj zobaczy się i się pomyśli ważne by z głową kupić nie byle na szybkiego albo bo sąsiad ma to ja też chce albo jak ktoś sie napalił i kupuje a potem zong po przejechanie 500km albo i szybciej sie rozleciał :P
widziałem tzr 50 nówka prosto z fabryki za (tylko 14 800,00 zł) gdyby było tańsze to bym sobie sprawił za jakiś czas a tak ja wysiadam dom opłaty na razie to nie dla mnie .
Co czujesz po odkręceniu manetki na full? Świat jest Twój!
50'ki to też motocykle
Mój pojazd:
derbi gpr nude 80cm
Aprilla rs 125 rok 2001
Avatar użytkownika
kosiarz66
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10/1/2014, 11:22
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez qwaszxstnbir » 19/1/2014, 08:05

@kosiarz66
czy taką 50-siątkoą dam radę jechać w tempie jakiegoś słabego samochodu? np: fiat seicento? jęśli tak i po 300 kilometrach się nie rozkraczy to mi wystarczy.
qwaszxstnbir
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15/1/2014, 19:20

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê