Zobacz wątek - Dziwny cichy ale słaby skuter yamaha
 
NAS Analytics TAG

Dziwny cichy ale słaby skuter yamaha

i inne małe pojemności
_________

Dziwny cichy ale słaby skuter yamaha

Postprzez krzysieg » 13/7/2010, 19:20

Skuter yamaha axis silnik minarelli horizontal .

Kompresje mam dobrą świeca była podmieniana filtr bez blokady czyszczony gaźnik czyszczony ....
Kiedyś miał super przyśpieszenie później zaczął wariować raz miał super przyśpieszenie a raz ledwo jeździł , pomagało na jakiś czas regulacja gaźnika może to głupio zabrzmi ale rano jak było zimniej to inaczej musiałem wyregulować śrubke od mieszanki a na wieczór inaczej ...
Założyłem zamiast stożka (który nie był uszkodzony i wcześniej na nim super chodził) normalny air box i od tamtej pory skuter ma dość słabe przyśpieszenie ale da się jeździć i chodzi zawsze stabilnie tak samo ....
dodam że ogólnie skuter jak na 2T za cicho chodzi wyjątkowo cicho nie ma takiego charakterystycznego bzyczenia tylko stłumiony dźwięk .
Wydech podobno odblokowany zresztą jak go kupiłem miał super przyśpieszenie jak po większym tuningu i chodził trochę głośniej...
Wydech nie jest przytkany czyściłem go udrażniaczem do rur i zalewałem wrzątkiem...nic to nie dało .
Zmieniłem ostatnio rolki i pasek nic to nie dało ale raczej nie w tym jest problem bo ogólnie silnik dziwnie chodzi i na podniesionym kole
wkręca się na jakieś 3/4 obrotów czyli ok 7000 + - .
Kompresja ok 12 bar.
Iskra jest cieńka i pomarańczowa także nie najlepiej...
Silnik odpala idealnie za lekkim kopnięciem .
V max ok 60 ale start bywa beznadziejny szczególnie rano nawet jak sie nagrzeje .
Nie mam pomysłów dziwny skuter...najdziwniejsze że cichutko chodzi
jak się rozpędzę i tylko podtrzymuję tą prędkość (50km/h) na małym gazie to ledwo słychać silnik ,wiatr słyszę głośniej .
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez krzysieg » 17/7/2010, 14:40

Byłem w serwisie yamahy , serwisant się przejechał i powiedział że napewno rolki i sprężynki sprzęgła do wymiany...koszt 150 zł .
Więc daje go do serwisu , kiedyś prubowałem odkręcić sprzęgło i nie dałem rady trzeba mieć jakąś blokadę której nie mam a dokręcone jest mocno...
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Xetro » 18/7/2010, 17:39

HA HA!! i tak cie probujÄ… nabic panie kolego... rolki 20zl sprezynki sprzegla 20zl = 40zl robocizna? samemu mozesz :D a jak juz to mechanik wezmie max 20zl =60 zl ;d a nie 150!!

a sprzeglo i wario odkreca sie "sposobem" ;] na necie znajdziesz sobie - Jak odkrecic sprzeglo, wariator ;]

pzdr
Xetro
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23/6/2009, 18:26

Postprzez krzysieg » 26/7/2010, 17:18

Dzisiaj dzwoniłem i serwisant powiedział że napęd jest w dobrym stanie i co najwyżej można go trochę stuningować .....ale bez żadnego tuningu lepiej chodził już sam nie wiem :/

Dziwi mnie że ten skuter tak cicho chodzi i iskrę ma cieńką pomarańczową a najlepiej jak jest niebieska na całą szerokość elektrod ...świece podmieniałem i na każdych tak samo .
Problemy się zaczeły jak mi padła świeca iskra taka stara z PRL-u :) być może dzięki niej skuter lepiej chodził ..na innych chwilowo było lepiej .
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez marcintzr » 26/7/2010, 20:24

Może nie ma ciśnienia w cylku? Też miałem skuter i tak samo wszystko było ze na początku leciał 75 potem zawory do ustawienia gaźnik a potem odpalał tylko z wiertarki xd Okazało się, że nie ma ciśnienia i klops xd
Zapierdlać trzeba!:D
marcintzr
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26/7/2010, 14:30

Postprzez Xetro » 26/7/2010, 21:01

zaworow sie nie ustawia w dwu-suwie o.O..
Xetro
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23/6/2009, 18:26

Postprzez swirus2007 » 26/7/2010, 21:30

marcintzr napisał(a):Może nie ma ciśnienia w cylku? Też miałem skuter i tak samo wszystko było ze na początku leciał 75 potem zawory do ustawienia gaźnik a potem odpalał tylko z wiertarki xd Okazało się, że nie ma ciśnienia i klops xd


umisz czytac

kompresja 12 barów
13k.pl/-/sugestia.php
co za idiota wymyslil limit 60 znaków
swirus2007
Stały bywalec
 
Posty: 1474
Dołączył(a): 29/7/2009, 13:35
Lokalizacja: ~~KN~~

Postprzez marcintzr » 27/7/2010, 15:05

To jest tylko moja historia a to ze nie doczyrałem do końca to nie rób z tego wielkiej afery! :wink:
Ostatnio edytowano 27/7/2010, 15:08 przez marcintzr, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Zapierdlać trzeba!:D
marcintzr
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26/7/2010, 14:30

Postprzez marcintzr » 27/7/2010, 15:06

Xetro napisał(a):zaworow sie nie ustawia w dwu-suwie o.O..


Tylko, że ja miałem 4T
Zapierdlać trzeba!:D
marcintzr
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26/7/2010, 14:30

Postprzez krzysieg » 27/7/2010, 17:03

Właśnie odebrałem go z serwisu trochę lepsze ma przyśpieszenie i start
ale szału nie ma , mechanik mówił że wymienił sprężynki ale później sie okazało że niepotrzebnie bo źle był złożony wariator zle założony pasek itp
Ogólnie nie mam co się czepiać przekładni i od początku wydaje mi się że sam silnik słabiej kręci a nie napęd ....
Może się jeszcze przy nim pobawię może zmienię świece na inną zupełnie ,przerwe na świecy zmniejszę , jak air boxa odłączałem to nic nie dało więc stożek też by nic nie dał (air box odblokowany) .
Warto kupić wydech z dyfuzorem sportowy ? na allegro są takie "no name" za niecałe 200 zł , nie chce inwestować więcej w ten skuter ale na pewno byłby lepszy od tego co mam...niech się wypowie ktoś kto wie coś o tych wydechach .
To są wydechy do chińskich 2T ale do mojego widze że by pasował bo chińskie 2T mają kopie mojego silnika tylko odleglość mocowań trzeba sprawdzić itp
Fabryczny chyba jednak nie do końca mam odblokowany za cicho chodzi...nie tak jak typowy 2T .
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez krzysieg » 12/8/2010, 06:16

Odświeżam temat .
Kupiłem ten tani wydech z allegro , mocowanie mogłoby lepiej pasować ale jest ok obyło się bez przeróbek.
Skuterek jest teraz mocniejszy na niskich obrotach i ogólnie lepszy ma dźwięk ,polecam za te pieniądze (150zł).

Ale nadal nie wiem jak to jest w skuterach ,w sumie automat i zawsze wyższe obroty to wyższa prędkość i nie wejdzie szybko na wysokie.
Jak ruszam lub jadę wolno to na 1/3 manetki ,jak dam pełną lub do połowy to go przymula i ledwo co się rozpedza a jak wróce na 1/3 to nawet lekko przyśpiesza - chyba za mało benzyny dostaje ?
Gaźnik nie jest brudny ani filtr .
Gaźnik jest dobrze wyregulowany i lepiej chodzić nie będzie po za tym -świeca kawa z mlekiem .
Kompresja ok .
Filtr -air box odblokowany.
Podobno w yamahah był seryjnie króciec blokowany a nie był zmieniany
a cylinder podobno mam 65ccm i to jest chyba przyczyna .

Na podniesionym kole wchodzi od razu na wysokie obroty.
Motorhispania (xp6)
krzysieg
Bywalec
 
Posty: 640
Dołączył(a): 10/9/2008, 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê