Zobacz wÄ…tek - problem ze ssaniem
NAS Analytics TAG

problem ze ssaniem

i inne małe pojemności
_________

problem ze ssaniem

Postprzez regeorzi » 17/3/2009, 10:40

witam, prosze was o pomoc. mam wrazenie ze w moim skuterze (generic cracker) padlo ssanie. twierdze tak dlatego iz gdy jest zimny trzeba niezle sie nakopac zeby odpalil... lapie go na 3, 4 sekun dy i gasnie i tak 30razy zanim sie troszke nie zagrzeje. a jak jest juz cieply pali na dotyk.

wykrecilem ssanie z gaznika zeby zaobserwowac czy iglica sie jakos porusza, wynik= nie rusza sie,
pomierzylem miernikiem przewody ktore przychodza na ssanie aby zobaczyc jaki prad tam przychodzi, wynik= ssanie nie dostaje pradu
podlaczylem bezposrednio pod akumulator w celu wyeliminowania z obwodu jakiegos potencjalnego termowlacznika i tez nic...

rozebralem tez ten modul ssania i nie bardzo zauwazylem tam jak to moze dzialac... co unosi ta igliczke?

prosze o pomoc. czy wystarczy wymiana ssania? cvzy moze problem siedzi gdzies wyzej?
regeorzi
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14/7/2008, 21:54


Postprzez Tomek1616 » 19/3/2009, 19:16

Moim zdaniem wymiana ssania nic nie da jeśli nie dostaje prądu to raczej ssanie jest dobre ale nie działa bo nie ma prądu. Raczej jest coś z kablami albo czujnik jeśli jest jakiś to nawalił...
Tomek1616
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 17/3/2009, 12:21


Postprzez Dandi93 » 19/3/2009, 20:37

Sam już odpowiedziałeś na jedno pytanie, ssanie nie dostaje prądu. Z tego co napisałeś to problem jest w elektryce w kablach do ssania nie ma prądu. Musisz zobaczyć czy kable nie są uszkodzone. A co do działania, ssanie działa automatycznie na tempereture silnika, czujnik podaje informację do ssania i się załącza. Ssanie może działać na zasadzie podgrzania paliwa prądem ( nie zupełnie prądem ale długo tu opisywać) a drugi rodzaj to zwiększenie dawki paliwa.
Możesz jeszcze mieć walniętą czujkę.
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez clico » 20/3/2009, 14:56

A sprawdziles swiece wymieniles na nowa?
Zacznij najpierw od swiecy jak jest slaba iskra to robi takie psikusy norma szczegulnie w taka pogode jak teraz.
Wielu kozaków było i niektórym postawili tablice na cmentarzu. | Akcja społeczna bezpiecznej jazdy na motocyklu. | www.motozgon.pl
Avatar użytkownika
clico
Świeżak
 
Posty: 185
Dołączył(a): 11/12/2008, 20:51
Lokalizacja: warszawa

Postprzez regeorzi » 20/3/2009, 18:46

swieca jest nowa, tzn juz nie jest nowa ale byla zmieniana. nowy jest takze iskrownik.

w jaki sposob moge sprawdzic czy czujnik temp na gazniku jest sprawny?

ewentualnie w jaki sposob najlatwiej to naprawic?
regeorzi
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14/7/2008, 21:54

Postprzez clico » 20/3/2009, 20:41

Noto chyba pozostala regulacja gaznika
pozatym teraz przy tej pogodzie ja tez musze rozruszkiem z 5 ruszyc silnikiem aby zaskoczyl norma chlodno i wilgotno.
napisz mi skad jestes
spytam sie kolegi on ma serwis generic i benzer wiec moze bedzie wiedzial
napisz na priva do mnie bo niechce aby ktos posadzil mnie o reklame.
Wielu kozaków było i niektórym postawili tablice na cmentarzu. | Akcja społeczna bezpiecznej jazdy na motocyklu. | www.motozgon.pl
Avatar użytkownika
clico
Świeżak
 
Posty: 185
Dołączył(a): 11/12/2008, 20:51
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Landryss25 » 20/3/2009, 20:58

regeorzi napisał(a):swieca jest nowa, tzn juz nie jest nowa ale byla zmieniana. nowy jest takze iskrownik.


Świecy się nie zmienia na inną tylko nową ze sklepu. Nie jest to duży wydatek.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez clico » 21/3/2009, 14:27

dobra dowiedzialem sie kategorycznie wymien swiece na nowa ze sklepu
i dopiero potem kombinuj.
Generic raczej jest bezawaryjny to zdanie serwisu.
I pozatym kup zwykla najzwyklejsza swiece do 2t zadnych tiuningowych czy lepszych to rada serwisu a najlepsza to iskra.
Pamietaj tylko aby wziasc swiece do sklepu na wzor aby niekupic za dlugiej
bo sa i takie przypadki.
Wielu kozaków było i niektórym postawili tablice na cmentarzu. | Akcja społeczna bezpiecznej jazdy na motocyklu. | www.motozgon.pl
Avatar użytkownika
clico
Świeżak
 
Posty: 185
Dołączył(a): 11/12/2008, 20:51
Lokalizacja: warszawa

Postprzez deyna » 21/3/2009, 17:22

Ja mam Podobnie w zimne dni, że trzeba nawet 10 razy kopnąć żeby zapalił. Na początek dostaje końskich obrotów ok 5k potem spadają i gaśnie po 10s. Trochę musisz pokręcić manetką jak go zapalisz, żeby temp. nabrał.
Była CBR 600 F2.
Avatar użytkownika
deyna
Bywalec
 
Posty: 924
Dołączył(a): 16/3/2009, 21:40
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez regeorzi » 25/3/2009, 11:46

Landryss25 napisał(a):Świecy się nie zmienia na inną tylko nową ze sklepu. Nie jest to duży wydatek.


swieca byla nowa, kupilem jakies 3 miesiace temu a nie jest juz nowa bo ma juz 3 miechy:) kupno nowej nic nie pomoglo
regeorzi
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14/7/2008, 21:54



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê