Zobacz wątek - Problem
NAS Analytics TAG

Problem

i inne małe pojemności
_________

Postprzez emils » 1/4/2008, 20:05

Landryss25 napisał(a):Ale masz to cały czas czy tylko na zimnym silniku? Jeśli na ciepłym tak jest to sprawdź czy sprzęgło odciąga do końca albo to mogą być tarcze sprzęgłowe.


mam tak caly czas.
co do sprzegla...mam automat,wiec nie wiem jak to u nich jest. pojade do mechanika i moze sie dowiem,co za ile itd.
dzieki ;)
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?


Postprzez Bostorn » 1/4/2008, 20:09

jesli chodzi do mnie to kolo sie kreci ciogle tylko jak na nozke postawie jaksiedzie all ok itp a bieg ciezko wchodzi to ruzne z tmy .. bywa a linke podciogalem itp ale to samo sie dzieje
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin


Postprzez Landryss25 » 1/4/2008, 21:11

Moja odpowiedź byla do Bostorna. Bostorn jeśli Ci ciągnie i nie jest to wina naciągu linki to chyba tarczki sprzęgła masz do wymiany.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez adamek52 » 1/4/2008, 22:05

heh tak szczerze to na to wszystko moja rada jest jedna kup jakas pożądną swiece i przewod wysokiego napiecia, ustaw idealnie przerwe w swiecy;]
adamek52
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 24/8/2007, 22:10

Postprzez emils » 5/4/2008, 22:38

dzisiaj sprawdzilem dobrze i jednak na postoju wydobywa sie ten sam dzwiek...
wie ktos,co to moze byc?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Fenek16 » 6/4/2008, 10:37

Ale pieprzycie...

Sprzęgło jak ciągnie to trzeba tarcze wymienić? :roll: Tarcze nie wysprzeglają tylko łączą skrzynie z silnikiem...

Bostorn podciągnij sobie linke tak, żeby to nie było zabardzo uciązliwe i szkodliwe dla skrzyni. Jesli bedzie Ci się slizgało sprzęgło to wtedy dopeiro mozesz tak jak powiedział Landryss wymienić tarcze.

Jak dla mnie nie opłąca się tym przejmować i ładować w to jakąkolwiek kase, bo z większoscio 50tek co się spotkałem to tak miały...


Co do emils? Jaki masz skuter? NIe było czasami tak od zawsze? Bo mi to wygląda poprostu na moc silnika i tyle :roll:

Pozdro

Ps: Adamek, Twoja rada jest bezcenna w tym problemie, uwierz mi...
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez emils » 6/4/2008, 10:58

fenek,ja mam keeway hurricane. nie bylo tak od zawsze,bo kiedys chodzil "ladniej",dopiero od pewnego czasu tak jest...
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez emils » 14/3/2009, 14:42

Witam
Odswiezam ten temat, gdyz nie znalazlem zadnej odpowiedzi na swoje pytanie gdziekolwiek bym nie szukal.
Otoz: dzisiaj jade sobie jak kazdego pieknego dnia, po czym skuter zgasl. Myslalem, ze sie zatarl(kolega mial podobnie) ale kopka normalnie chodzila, odpalilem go wiec i bylo ok. Po czym przejechalem 100m i znow zgasl.

Dlatego mam takie pytanie: gaznik, swieca, filtr czy cos powazniejszego?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez wikples » 14/3/2009, 15:33

sprawdź gaźnik, świece, filtr, a jak to wyeliminujesz, to dopiero się pytaj.
przede wszystkim świece sprawdź i gaźnik wyczyść/wyreguluj.
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez talta » 14/3/2009, 18:16

kup nowa swiece to taniocha, a ta na smietnik i filtre tez sprawdz moze trzeba umyc albo wymienic gabke albo masz jakas dziurke czy cos i bierze lewe powietrze..
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14

Postprzez emils » 14/3/2009, 19:44

wiec tak:
filtr czyszcze zawsze na koniec sezonu, ale w tym roku wyczyszcze go teraz.
swiece musze wymienic, to napewno.
gaznik odkrecilem, niby byl czysty ale sprezonym przedmuchalem i.... nie chce odpalic :/
kabelki wszystkie dobrze podlaczylem.
Wiec albo mi swieca padla (daj Boze...) albo cos zle skrecilem.


a co do samego problemu:
to sprawdzilem dokladnie-do 40km/h hula a jak chce jechac wiecej to od razu pow 40 sie wylaczal.
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez wikples » 14/3/2009, 19:53

ew. regulacja gaźnika ;D
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez emils » 18/3/2009, 15:52

ehh...nie mam juz sil normalnie :P
podczas czekania na swiece postanowilem wyczyscic gaznik. gdy to zrobilem nie chcial mi odpalic. dzisiaj zobaczylem, ze paliwo nie doplywa do gaznika, no wiec obejrzalem filtr paliwa-jest. Ale zauwazylem jakies paprochy w filtrze, no wiec wyjalem go, wylalem benzyne stamtad i wyczyscilem. po wlozeniu okazalo sie, ze paliwo nie doplywa do filtra...

jak ktos wie co moze byc tego przyczyna to bede wdzieczny za wszelkie info.
pzdr
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Fenek16 » 18/3/2009, 18:14

No sprawdź dalej co przytyka tam, ewentualnie jak patrzysz na wszystkim spiętym to moze powietrze blokować które jest w wężykach...
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez emils » 18/3/2009, 19:26

a jest moze jakis sposob na usuniecie powietrza z tych wezykow? tzn moze poprzez proby uruchomienia powietrze bedzie przeplywac przez gaznik i wyleci na zewnatrz czy jednak trzeba to jakos inaczej zrobic?
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Fenek16 » 19/3/2009, 15:38

Jesli jest w wezyku to odpinasz w tym miejscu gdzie wchodzi do gaźnika i nadstawiasz do jakiejś bańki, jak się napełni to mocujesz i jest ok. A w samym gaźniku przez kilkakrotne próby zapalenia bądź zastrzyku paliwa powinno puść spokojnie ;)
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez emils » 21/3/2009, 18:35

ehh
odkrecilem wszystko i wyczyscilem (co nie poszlo mi na zle) a okazalo sie, ze moje przypuszczenia co do zlego zlozenia gaznika nie byly bezpodstawne. Zlozylem go raz jeszcze i odpalil. Wymienilem strasznie styrana swiece i poki co mam za malo paliwa, zeby sprawdzic czy dalej pow.40km/h wylacza sie.
Pzdr i dzieki za proby pomocy ;)
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez emils » 4/4/2009, 11:01

A wiec jednak...
Teraz mam cos takiego, ze jedzie normalnie, po czym po minucie, moze dwoch-zmniejsza sie sila az do momentu, ze na wysokich obrotach gasnie. Gdzies kolo chlodzenia (powietrzem) wylewa sie olej. Odkrecilem rurke od oleju, ale jest cala. Nie wiem co to moze byc, a za bardzo nie mam jak sie tam dostac.
Wkladalem kilka swiec, ale to musi byc cos z gaznikiem albo z tym chlodzeniem.

Ma ktos jakies pomysly?


p.s.
A co powiecie na puchnacy tlok?

wziete z pewnego forum:
"Wczoraj miałem okazję jechać jako pasażer Simsonem SR-50 z puchnącym tłokiem. Maksymalnie jechał na 2 biegu, po 2 kilometrach jazdy nagle tłok stawał i slink gasł, cylinder był bardzo gorący i wolno stygł. Podobno jak zimny to idzie dobrze. Przyczyna to według właściciela słaby jakościowo tłok (polskiej produkcji) złe docieranie (sprawdzanie prędkości maksymalnej z dwiema osobami)."

bardzo podobne,jak nie identyczne objawy.
herbatkowy napisał(a):To wazne, motocykl to nie jest 100koni i plastiki, to cos wiecej. 100koni + plastiki staje sie motocyklem dopiero wtedy, gdy wsiadzie na niego zapalony i zakochany MŁODY CHŁOPAK, ktory z czasem staje sie motocyklista.
Avatar użytkownika
emils
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 13/3/2008, 22:01
Lokalizacja: masz taki motor?

Postprzez Masterleoni » 4/4/2009, 20:08

Mam problem prosze o szybka pomoc mam zipp qantum z 2005r wymienilem tlok ,cylinder na 60 cm i odpala :/ procze o pomoc .
Masterleoni
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 4/4/2009, 19:57

Postprzez Masterleoni » 4/4/2009, 20:09

mam tez gg moj nr 12104126
Masterleoni
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 4/4/2009, 19:57

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr