Zobacz wÄ…tek - Wydech z RR do F4i
NAS Analytics TAG

Wydech z RR do F4i

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Vergon » 17/11/2013, 14:29

A Ty panie nie pomyliłeś czasem tematów?
Do mechaniki, albo akcesoriów to a nie tutaj.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Black-Ghost » 17/11/2013, 18:41

Dział nie jest niby zły... Bo SkoQ nie pyta jak założyć ten wydech tylko jaki kupić, można by to była wrzucić do działu "Akcesoria" ale nie widzę takiej potrzeby...
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez Kaai » 17/11/2013, 19:21

chyba zamknąć można, wsyzstko zostało powiedziane, więc temat wyczerpany
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Black-Ghost » 17/11/2013, 22:23

Zamknę jak SkoQ tak będzie chciał.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Seba_ER5 » 17/11/2013, 23:15

Jak stwierdzisz ze da rade to mam wydech do RR Microna nową końcówkę.
Choć nie wydaje mi się by podeszło. Cho przykładowo ixill robił wydech pod zadupek do pierwszych 636 na wtrysku a one miały wydech z boku. Tak więc myślę ,że się da. W dziale ogłoszeń był anons z dorabianiem wydechów z nierdzewki. Chłopak się ogłaszał. Musisz tylko przetrząsnąć. Również myślę ,że dominato byłby w stanie dorobić dolot. Jakby to funkcjonowało nie wiem.

Poniżej ixil w 636:
Obrazek

Znalazlem rowniez R1 pierwsza na wtrysku:
Obrazek

Zdjecia ponizej pokazuja ze sie da:

Obrazek
Obrazek

I jeszcze tu chyba kopia Lasera wydechu.
http://www.bcsportbikes.com/forum/attac ... 1071209930

Pozostaje jeszcze wersja high level rury dolotowej. Wtedy wydeszek jest jak w hornecie z boku wysoko. Wiekszosc producentow oferuje takie rozwiazanie:

Obrazek
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Black-Ghost » 17/11/2013, 23:20

Tylko jaki w tym sens? Oprócz topienia plastików i grzania w tyłek?
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 18/11/2013, 08:45

No sensu nie ma, i nie o to mi chodziło, wszystko zostało powiedziane tylko, że mi wydawało się od początku, że w miarę logicznie zadałem pytania, chodziło mi o sam tłumik, samą puchę, tylko to chciałem zmienić na coś innego. Po czym Rosiboj zaczął pisać o PC o całym układzie i mnie tym trochę przestraszył, po to żebym w następnych wypowiedział usłyszał, że jednak można, ten wydech od RR'ki to było zwykłe przeoczenie, zwyczajnie natknąłem się na pierwszy lepszy tłumik na alledrogo i nie pomyślałem, że w RR'ce biegnie on przecież pod siedzeniem, taki głupi błąd.

Koniec końców podsumujmy: można założyć do F4i każdą akcesoryjną końcówkę wydechu jaka się Nam podoba pod warunkiem, że spasujemy ją z resztą wydechu ? Tak ? dobrze zrozumiałem ?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Repsol » 18/11/2013, 18:50

Tak, można tak kombinować.

Ale jeśli mogę Ci doradzić, to porzuć plany takich przeszczepów i szukaj od razu czegoś dedykowanego.

Bo niby kupisz puchę od R-szóstki albo od Ninji w dobrej kasie, następnie będziesz kombinował z rurami, kupował, wyginał, dopasowywał średnice, opaski itp. a efekt wizualny w porównaniu z fabrycznym będzie mizerny. W efekcie końcowym finansowo również może wyjść na jedno albo może nawet i drożej.

Zima za pasem, masz czas na polowanie na coś fajnego więc poluj :wink:

Do jakiej kasy mniej więcej szukasz?
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez SkoQ » 18/11/2013, 20:05

Zrobiliście mi panowie wszyscy niezły burdel w głowie i stwierdziłem, że nie bawię się w wioskowy tuning.

Jeśli coś robić to dobrze i profesjonalnie. Chłopaki z warsztatu ochrzcili nawet moje pomysły mianem projektu : Homologowany motocykl torowy (ale nie chcę wszystkiego wypisywać żeby nie walić offtopa)

Co za tym idzie, nie patrząc na budżet co trzeba zrobić z wydechem wliczając w to zastosowanie PC, żeby to miało sens ? Tłumik jednak ma spełniać chociaż zbliżone normy głośności. Gdybyście mogli powiedzieć mi jeszcze jakie będą koszty takiej zabawy byłbym bardzo wdzięczny (i nie chodzi tu o to, że będę szukać oszczędności, zwyczajnie chce wiedzieć na jaką kasę muszę się przygotować) :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Repsol » 18/11/2013, 20:33

Za ładną i markową używkę myślę, że musisz dać około 800zł.
Ceny fajnych nowych kominów zaczynają się od około 1000zł i w górę.

Zakładasz i jeździsz. Nic nie będzie falowało i świrowało - 100%.

Na PC szkoda kasy. Jedyna różnica jaką zauważysz, to większe zużycie paliwa.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Vergon » 18/11/2013, 21:46

Każdy kto robi różne rzeczy z kwasówki i kogo można nazwać fachowcem zrobi Ci dolot w dowolnym kształcie, który będzie wyglądał jak oryginał i nie będzie miał żadnych opasek i druciarstwa.
Kumpel robił tak w SC59 i nie ma najmniejszych powodów żeby się czegokolwiek doczepić. Wygląda jak seryjna produkcja renomowanego producenta.
Kumpel za tą usługę zapłacił ~150zł, ale robił to u znajomego, więc mniej go policzył.
Nie porzucaj tego pomysłu, bo da się to zrobić na tip top, ale tak jak Repsol pisze przelicz to sobie najpierw jak na tym wyjdziesz i poświęć zimę na poszukiwania, może trafisz dedykowany zestaw i będzie z bani.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Repsol » 18/11/2013, 22:24

Vergon tak oczywiście, że zrobią. Masz rację.

Ale na pewno również wiesz z jakich rur robione są doloty np. Akrapa, Leośka czy innych znanych akcesoryjnych wydechów.

Ja osobiście widząc świecący chromem dolot, a za nim pucha typu Leo/Arrow/Akrap itp., lub rura z flanszą na końcu i komin z Gixerra lub starej Ninji (mocowany na śruby) i to wszystko w F4i, to wiesz... dla mnie osobiście średnio. Inaczej... jeśli ktoś dosyć dobrze siedzi w temacie, to od razu pozna, że przeszczep. Wystarczy, że tylko rzuci okiem.

Absolutnie nie potępiam czegoś takiego, tylko moim skromnym zdaniem nie warto.

SkoQ jakbyś jednak dorwał jakiś fajny wydech i chciał go zaadaptować do swojego sprzęta, to daj mi znać. Mam gdzieś stary oryginalny wydech od F4i z uszkodzoną puszką, ale rura z tego co pamiętam jest nie ruszona. Wyślę Ci ją za Free, będziesz miał problem z głowy.

Edit:

Nie warto gdyż:

http://www.subito.it/accessori-moto/miv ... 023856.htm

http://www.subito.it/accessori-moto/sca ... 959338.htm

http://www.subito.it/accessori-moto/mar ... 971918.htm

http://www.subito.it/accessori-moto/ter ... 075459.htm

Ogłoszenia stare, znalezione na szybko. Gdyby szukać całą zimę to nie sposób czegoś fajnego nie kupić.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Black-Ghost » 18/11/2013, 23:01

SkoQ tutaj masz takiego Mivv-a jak mój dedykowany do twojej cebry... Cena nie jest straszna a dostajesz wydech razem z dolotem który nie dość że mega wygląda to jeszcze całkiem całkiem gada... A jak za głośny to dostajesz w komplecie DB-kiler

http://www.ebay.pl/itm/TERMINALE-SCARIC ... 19d917029c
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 19/11/2013, 08:33

No i w porządku, w takim razie tak jak Repsol mówi rezygnuję z PC, za to dorzucę więcej na wydech, no nie powiem zakochałem się w tym mivvie od Ducha :D

Myślę, że możemy zamknąć temat, dwie strony wystarczyły żebym się wszystkiego dowiedział i zmienił trochę podejście do tej sprawy, czyli dedykowany i nie wymaga strojenia tak ? :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez rosiboj » 19/11/2013, 09:23

Tak


Zamykam
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê