Zobacz wÄ…tek - Wielki dylemat.:)BMW R1100S
NAS Analytics TAG

Wielki dylemat.:)BMW R1100S

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Wielki dylemat.:)BMW R1100S

Postprzez Superior22 » 11/6/2007, 19:50

Witajcie.
Stoje przed dużym problemem.Mianowicie zamierzam kupić nowy motor BMW R 1100 S i chciałbym zasięgnąć waszej rady!!!
Co sądzicie o tej maszynie,jakie są waszed opinie...Jeśli nie ten motorek to jaki??
Zaznacze że moja historia z moto nie trwa dlugo lecz BMka strasznie mnie zauroczyła a przy namowie znajomego jestem skłonny by ja kupić lecz chciałbym poznać wasz pogląd na ten temat.
Mam nadzieje że uzyskam ciekawych opini...:)

Pozdro.
Superior22
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2007, 19:00


Postprzez tomekd » 12/6/2007, 01:55

R1100s ? to raczej nie nowe,zostalo zastapione 1200s a po drodze bylo 1150,,,,,,,,aczkolwiek nie jestem pewny czy ten silnik byl uzyty w modelu S.

Radzilbym sie przejechac przed decyzja,,,BMW boxer to urzadzenie rolnicze,tzn malo wyrafinowane,,,,,,,,osobiscie BMW motocykle omijam duzym lukiem jako ze niezawodnoscia i osiagani mnie dorownuja Made in Japan,,,,,,,,,,,duzo maluch oczkolwiek upierdliwych problemow,niedoprocowany wtrysk paliwa,"drewniana "skrzynia biegow,padajace tylne piasty kola,etc,,,,,,,,,,,, z drugiej strony duzo ludzi jest fanami tych motocykli,,,,,,,

Radze przetestowac o lie to mozliwe,,,,
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago


Postprzez Grubas » 13/6/2007, 10:01

tomekd pieprzysz. Ja słyszałem o wielkiej niezawodności tego sprzętu.

Superior22, jak nie masz gmoli to większy szlif może się skończyć wymianą rozrządu albo / i głowicy. Kup AC albo wlicz to ryzyko w koszty użytkowania.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bartman » 13/6/2007, 20:18

dla mnie ten motorek fajnei sie zapowiada.zawsze to jakaś opcja od tego zalewu wszystkich na jedno kopyto japonii..... z innych w tym stylu to szukałbym moze cos w stajni moto guzzi, moze nie od razu MGS 01, ale jakieś inne z zacięciem sportowym.
z tego co ja słyszałem to mowa o zawodniości w przypadku tych dwóch w/w marek to pomyłka.. motocykle z BMW robią ogromne przebiegi, gutki zresztą chyab też. starsze konstrukcje(guzzi) ale przez to i mneij wysilone jednostki, może odstepują osiągami, ale daja coś w zamian:)

np coÅ› takiego:
http://www.strassenvirus.net/album_pic.php?pic_id=136
Bartman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 30/8/2006, 21:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez Superior22 » 13/6/2007, 22:07

Motorek jest bardzo przyjemny...fakt płacimy tu za firme,która słynie ze swojej niezawodności...Znam użykowników tego motoru i nie mają zastrzeżeń.
Wiadomo że największym mankamentem są wystające cylindry...Ale na dobrą sprawę koszta są podobne przy każdym większym szlifie bez znaczenia jaki to motor.Tak mi sie wydaje...Skłania mnie do kupna ponad czasowy wygląd BMW bo jakby nie bylo model R 1100 S był produkowany 7 lat bez wizualnych zmian i wciąż wygląda atrakcyjnie.I tu rodzi sie pytanie czy BMW bedzie dobrym wyborem bo pomimo tego co napisałem o zaletach i mankamentach(wystające cylindry) jest jeszcze jedna rzecz czy kupno motoru z taka pojemnością nie bedzie przerostem formy nad treścią bo nie ukrywam że nie jestem kierowcą z długą historią motorową i duzym bagażem doświadczeń.Czy BMka nie okażę sie zbyt wymagającym motorkiem.
Superior22
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2007, 19:00

Postprzez tomekd » 14/6/2007, 03:38

Mity,mity i jeszcze raz mity.BMW zdobylo reputacje w czasach Wehrmachtu i Africa Corps.W tamtych czasach bmki byly rzeczywiscie niezawodniejsze niz konkurancja,,,,,,,,,Ale to bylo kiedys,,,,,,

Radze poprzegladac forum uzytkownikow BMW,wcale nie sa takie niezawodne,duzo problemow. Electronika/elektryka Boscha jest do D--y,problemy ze sprzeglem,tylna piasta,skrzynia biegow.Sinik sam w sobie ,od mechanicznej czesci,tzn,blok,cylindry,glowica,etc jest niezawodny,ale z reszta roznie bywa,byc moze przejedzie 200 000km,ale raczej na 2-3 skrzyniach bigow.

Tak na marginesie to moja Honda cbr1100xx ma przejechane prawie 160 tys kilometrow,jedyne so musialem wymienic to napinacz lancucha rozrzadu.

Japoniskie motocykle sa bardzo trwale,o ile uzytkownik dba o serwis,a czesto jest to malolat bez kasy i moto zostaje szybko zajezdzone,,,,,,


Argument ze o ile silnik sie wolniej kreci,ma mniejsza moc to musi byc trwaly mial sens 40-50 lat temu.Gdyby tak bylo to Harley bylby najtrwalszym motocyklem na swiecie,,,,,,,,,,,,tak nie jest,,,,,jest taki termin jak srednie predkosc tloka,,,,,,,,,

radze poczytac http://www.bmwmoa.org/forum/forumdisplay.php?f=14
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Postprzez Superior22 » 17/6/2007, 00:23

http://www.allegro.pl/item202535588_bmw ... 2000r.html

co sÄ…dzicie o tym motorku?????????
Czy jest godny uwagi.
Superior22
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/6/2007, 19:00

Postprzez tomekd » 17/6/2007, 03:39

Moto raczej na pewno pochodzi z przetargu organizowanego tutaj ( US) przez ubezpieczalnie,,,,,,,,,,zapewne to odzysk z kradziezy dlatego brak kluczyka,itd,,,,,,,,,,

Trzeba pojechac i obejrzec,,,,,,,inaczej to troche jak kot w worku,,,,,
tomekd
Świeżak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18/6/2006, 16:24
Lokalizacja: chicago

Postprzez Majkel_007 » 17/6/2007, 06:46

siema !!!
motorek na zdjęciach się prezentuje bardzo ładnie ale jak mówi "tomekd" trzeba pojechać dokładnie obejrzeć przejechać się i wtedy można podjąć jakąś decyzje. Ja uważam że taki motorek za taką cenę można kupić tylko trzeba jak mówiłem wcześniej pojechać i dobrze pooglądać żeby nie było ukrytych wad.... POZDRAWIAM :)
R.A.M.O.N.E.S - We`re a Happy Family | www.ulicznik.net - najlepsze internetowe radio z muzykÄ… punk`owÄ… !!!
Avatar użytkownika
Majkel_007
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 16/6/2007, 08:53
Lokalizacja: Przemyśl



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê