Zobacz wątek - Honda CBF600N - kilka mankamentów
NAS Analytics TAG

Honda CBF600N - kilka mankamentów

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda CBF600N - kilka mankamentów

Postprzez konik01 » 23/4/2012, 20:14

Witam. Niedawno kupiłem całkiem okazyjnie wymienioną w temacie cbf-kę. Jest to moje pierwsze moto, pojechałem z kolegą, który więcej jeździł, żeby mi ją przetestował, sam przygotowałem się do sprawdzenia itd. Ogólnie moto jest w dobrym stanie, nic nie cieknie, nie dymi, amorki nie powybijane, zębatki mam jeszcze dużo. Olej też wymieniany raczej terminowo, klocki nowe, jeździ prosto i stabilnie przy około 150 km/h. Ramę obejrzałem dokładnie, lakier na baku fabryczny (ale z małymi zadrapaniami - na pewno nie po szlifie).

A teraz minusy:

1. Nie działa prędkościomierz. Nabija przebieg dokładnie, obrotomierz działa, natomiast wskazówka prędkościomierza albo się nie rusza, abo dźwiga się dopiero około 120 km/h. Czy dałoby się to naprawić samemu i w czym tkwi problem?

2. Akumulatora starcza na jakieś 10 odpaleń przy krótkich przelotach w mieście. Aku jest nowy, żelowy, ale mam wrażenie, że jest za mały w stosunku do zarezerwowanego dla niego miejsca. Nie sprawdziłem jeszcze jaką ma pojemność z braku czasu, rzuciłem tylko okiem ale niestety nalepka jest zasłonięta. Po dłuższym przejeździe (ok 70 km) mogłem go odpalić z 5-6 razy pomiędzy krótkimi przelotami w mieście, więc alternator działa (a może działa ale za słabo)? Ile Ah powinien mieć akumulator w takim motocyklu?

3. Nie ma podstawki centralnej. Warto w nią inwestować 600 zł? Motocykl parkuję we własnym garażu lub pod szpitalem (praca). Mam gdzieś taki wózek

4. Z tyłu ma łysą gumę. Fabrycznie i według zaleceń producenta powinna być 160, ale mam do kupienia nową 180 Michelin Pilot Road 2 w dobrej cenie. Jak myślicie nada się? Przód mam jeszcze dobry, ale dokupię taką samą, w dodatku z szerszym kapciem fajniej będzie wyglądać.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

EDIT: Jak sprawdzić napięcie ładowania?
konik01
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2012, 19:53


Postprzez motoluka » 23/4/2012, 20:29

1. Może to elektronika u mnie w co prawda maxi skuterze ale jednak był podobny problem, może po prostu komputer stwierdził, że czas na przegląd?
2. Skąd wiesz, że akumulator jest nowy? Sprzedawca Ci tak powiedział?
3. Ja 600PLN zainwestowałbym lepiej, bez centralki da się żyć, smarowanie łańcucha jest utrudnione ale nie ma źle.
4. 180mm nie będzie dobra, po pierwsze trakcja się pogorszy a po drugie guma będzie się źle rozchodziła na feldze. 170mm na pewno wejdzie, 180mm może wcale się nie zmieścić, zapewniam Cię, że producent najlepiej dobrał szerokość laczka. Chcesz rwać laski na 180mm? No proszę Cię...
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez konik01 » 23/4/2012, 20:36

Widać, że jest nowy, poza tym mam na niego fakturę od sprzedającego. Ok w takim razie wezmę 160 i nie będę kombinował.
konik01
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2012, 19:53

Postprzez maciejka69 » 23/4/2012, 20:51

motoluka napisał(a):Chcesz rwać laski na 180mm? No proszę Cię...

zgadzam się. Jak już rwać to na dwieście qwa mać :D:D
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez konik01 » 23/4/2012, 21:15

Ok sprawdziłem pojemność 6 Ah czyli ok. Zostawiłem go do ładowania, zobaczymy co będzie jutro, najwyżej znowu na pych wezmę ;) Po drodze kupie multimetr i sprawdzę napięcie.
konik01
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/4/2012, 19:53



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê