Zobacz wÄ…tek - skad maja motocykle importerzy prywatni
NAS Analytics TAG

skad maja motocykle importerzy prywatni

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

skad maja motocykle importerzy prywatni

Postprzez darnoko » 15/2/2012, 15:05

Witam
mam ktos moze info skad sproawdzaja moto importerzy prywatni, chodzi mi dokladnie skad w niemczech je sciagaja. Bo mozna by samemu dla siebie cos sprowadzic.

Moze ktos kupil u Boguslawskiego czy union moto i moze powiedziec skad motor pochodzi

thx
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25


Postprzez grunder » 15/2/2012, 15:19

Myślę że szukają ogłoszeń na autoscout24.de albo mobile.de w danym rejonie i skupują motocykle. EW jakiś Polak pracujący w Niemczech uzbiera parę motocykli i ktoś przyjeżdża po odbiór.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa


Postprzez darnoko » 15/2/2012, 15:22

no na mobile.de nie ma takich cen jak u nich. musza miec jakies dojsci albo znaja dilera co ma dojscie do niesprzedanych z poprzednich lat.
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25

Postprzez darnoko » 15/2/2012, 16:12

no to skad biorÄ…, przeciez nie z bazaru... :)
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25

Postprzez darnoko » 15/2/2012, 17:26

moze nie okeslilem tego dokaldnie, ale chodzi oto skad biora nowe motory prywatni importerzy
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25

Postprzez henio12323 » 15/2/2012, 17:55

zalezy jaki moto jaka promocja, nie wiem o wszystkim ale interesuje sie crossówkami i wiem tyle że np w niemczech za nówke sztuka w pełni wyposażoną w sport częsci - wydech, płyty pod silnik i amor skrętu, sie płaci tyle samo co w polsce za golasa ;D wiec opłacało by sie przywieść z niemiec nówke, i sprzedać tutaj nieco drozej niz w niemczech, ale nadal taniej niz w PL
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez darnoko » 15/2/2012, 18:11

a nowe modele z poprzednich lata niesprzedane?tak jak boguslawski czy union moto, wiekszosc u nich to nowki z rocznikow 2009/10
darnoko
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:25

Postprzez pawelb0 » 15/2/2012, 20:19

Biorą od importerow w danych krajach. Watpie zeby bylo warto walczyc o jedna sztuke u importera, lepiej utargowac u dilera za granica. Z fabryki mozesz zamowic do kraju w ktorym nie ma podpisanej umowy z zadnym importerem i zamawiasz duzą ilość z wyprzedzeniem kilkumiesiecznym.

Importer nie ma mozliwosc zwrotu starych rocznikow do fabryki dlatego mozesz kupic modele z lat 2009 2010 ...
pawelb0
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13/5/2009, 11:18

Re: skad maja motocykle importerzy prywatni

Postprzez turysta44 » 16/2/2012, 09:19

darnoko napisał(a):Witam
mam ktos moze info skad sproawdzaja moto importerzy prywatni, chodzi mi dokladnie skad w niemczech je sciagaja. Bo mozna by samemu dla siebie cos sprowadzic.

Moze ktos kupil u Boguslawskiego czy union moto i moze powiedziec skad motor pochodzi

thx


Z ichnich komisów kupując np. jednorazowo 15 szt z dużym upustem. Na tą ilość składa się nieraz dwóch naszych importerów. Znałem takich.

Inne pytanie dlaczego np. Niemcy w ogłoszeniach u siebie chcą drogo za samochody, motocykle.
Kiedy tam byłem w mieście powiatowym i przeglądałem zakupioną w kiosku grubą książkę z ogłoszeniami sprzedaży, to Niemiec powiedział mi, że tanio tam nie znajdę.
Powiedział mi dalej, że są ludzie, którzy przekupują pracownika w biurze przyjmowania ogłoszeń i zanim wydrukuje, udają się do sprzedającego i kupują taniej. W ogłoszeniach pozostają ci co chcą drogo. Dotyczy też komisów.
turysta44
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1/8/2011, 21:32
Lokalizacja: centrum

Postprzez zenek20 » 16/2/2012, 15:01

Skąd mają ? P^^^^^i handlarze oszuści kłamcy i zarazem chu&e najczęściej zkupują motocykle z Anglii powypadkowe szroty które dostały kategorię ABi CAt b,c najważniejsze aby rama była cała do tego kupują części i sprzedają jako nie wypadkowe nowe jak z salonu.. i mowa tu o rocznikach nowych rocznych dwuletnich. Gdy handlarz zarejestruje taki moto w polsce to jedynie jego przeszłość możemy poznać sprawdzając HPI ... Lecz to tez jest dziura bo gdy motocykl po wypadku w UK nie trafił do firmy ubezpieczeniowej to nie dowiemy się jaki był dzwon za chiny ludowe bo tego w rejestrze nie będzie
zenek20
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21/1/2012, 20:47

Postprzez pawelb0 » 17/2/2012, 09:48

eneasz napisał(a):Jakiś nieudacznik ten importer , ze jeszcze ma 2009 w dobie modeli 2012!


Nie tylko w Polsce ale w wielu krajach tak sie dzieje. Normalna rzecz, importer zamawia ilosc motocykli, nie wyprzedajÄ… sie, jak nie da dobrego rabatu to nikt tego nie kupuje. Z drugiej strony w 2007 roku jak kupowalem nowy motocykl to w maju dostalem odpowiedz, ze wszystkie wersje kolorystyczne ktore mnie interesowaly zostaly juz w kwietniu wyrzedane i w tym roku juz nikt nie przewiduje nowej dostawy.

Za to rok temu mozna było przebierac :)
pawelb0
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13/5/2009, 11:18

Postprzez madcap » 17/2/2012, 10:33

zdarzają się pozostałości salonowo-magazynowe sprzed 2 lat

a co ogłoszeń jak np Bogusławski
są firmy, które kupują o2o/o4o bezpośrednio od producentów, poza oficjalną siecią importersko-dilerską.
z tym, że w takiej sytuacji nie można korzystać bezpłatnie z usług gwarancyjno-serwisowych świadczonych przez oficjalnych dilerów/importerów
nadto nie wszystkie firmy motoryzacyjne chcą sprzedawać w ten sposób
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez RUTRA.RD » 17/2/2012, 14:51

tez o tym slyszalem co madcap mowi gosc z forum motocyklowego z japoni dla siebie sciagal podobno cena mu wyszla bardzo zachecajaca w stosunku do cen pl

miec tak kilku chetnych zeby pelny kontener wyszedl i mozna cos sie bawic
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Raczek_6 » 18/2/2012, 18:57

Czasami można zakupić nowe motocykle jak salon się likwiduje lub zmienia markę motocykli sprzedawanych.

Z tym że trzeba mieć zarejestrowaną firmę z odpowiednią działalnością wraz z Polskim NIP-em uprawniającym do importu.

Wtedy za granicą kupujemy bez VAT-u, a w PL odprowadzamy 23% od ceny z faktury sprzedaży (nie mniej niż cena zakupu).
Teoretycznie fabryka jak i dealer z zagranicy powinien odsyłać do lokalnego dealera, ale prawda często bywa różna.

Często motocykle importowane z UE mają gwarancję producenta. Inaczej jeśli są sprowadzone z USA, Japonii...
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê