Zobacz wątek - włącznik zapłonu. pozornie dziwne pytanie.
NAS Analytics TAG

włącznik zapłonu. pozornie dziwne pytanie.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

włącznik zapłonu. pozornie dziwne pytanie.

Postprzez qwee » 22/4/2010, 21:30

może ktoś powie ze mam głupe pytanie mimo to jednak prosze aby ktoś spróbowal mi odpowiedziec. Do rzeczy. Dlaczego jest tak, ze motocykle mają włącznik zapłonu ( chodzi o ten przełącznk kołyskowy) a w mniejszych maszynach np w skuterach aby włączyć zapłon wystarczy przekręcić kluczyk? Dlaczego w motocyklach nie możnabyłoby włączać zapłonu przekręceniem kluczyka? czy to ma jakies znaczenie dla bezpieczeństwa czy jak? I dlaczego nikt nie wpadł na to zeby rozrusznik kręcił po przekreceniu kluczyka tak jak w samochodzie tylko jest pod osobnym przyciskiem?
qwee
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 27/11/2009, 09:03


Postprzez Raczek_6 » 22/4/2010, 21:50

Zapytaj konstruktorów motocykli :-)

Jak sobie wyobrażasz szybkie uruchamianie lub wyłączanie silnika w motocyklu ?

Stacyjka przeważnie jest o kilka sekund ruchu ręką od manetki, a przełączniki są pod kciukiem.

I wyobraź Sobie że na środku skrzyżowania zgasł silnik, a w oddali widzisz zbliżający się samochód ... albo zatrzymujesz się i musisz szybko wyłączyć silnik ... pstryk kciukiem i wyłączony.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez froger » 22/4/2010, 22:40

Może wzgledy bezpieczenstwa ;) Odpalajac motocykl na przycisku masz reke na (w poblizu) hamulcu i jestes wstanie opanowac maszyne odrazu obiema rękoma. A jeśli chodzi o sam przycisk on/off ... pewnie skutek tego, że łatwiej wyłączyc maszyne na przycisku (w razie gleby parkingowej chocby) aniżeli dopiero szukac stacyjki. Ponadto kluczyk może sie ułamać, a przycisk raczej nie, a w kazdym razie nie tak łatwo. To sa tylko moje domysły , wiec nie traktój tego jak wyroczni ;)
froger
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 14/5/2008, 21:18
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez Piechot » 22/4/2010, 22:50

Mi ten 'przycisk' sluzy do strzelania z wydechu
:lol:
Fighting solves everything.
Avatar użytkownika
Piechot
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 5/9/2009, 15:30
Lokalizacja: LRY

Postprzez Umbar » 23/4/2010, 04:56

Taki sam temat założyłem niedawno:
viewtopic.php?t=46012
Suzuki SRAD GSX-R 600! ;-D
Umbar
Świeżak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 13/1/2010, 23:18
Lokalizacja: Szczecinek

Postprzez Pushek » 25/4/2010, 10:06

Wydaje mi się, że przycisk odcięcia zapłonu jest celowo w pozycji w której jest ze względów bezpieczeństwa. Sam niedawno miałem się okazję o tym przekonać kiedy jeżdżąc na gumie przesadziłem i motor uciekł mi spod tyłka. Gdy go podnosiłem, zauważyłem że kciukiem automatycznie przełączyłem owy przycisk kiedy motor wymykał mi się spod kontroli.
Pushek
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/9/2009, 20:29
Lokalizacja: Łódź



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na gr